Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Hölgyek! Önök szerint...

Gritty kérdése:

Kedves Hölgyek! Önök szerint milyen, , férfias" dolgokat tegyek, hogy feleségemnek férfiasabb legyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok meleg, csak szeretnék neki jobban megfelelni!
2013. ápr. 19. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Rószaszín pólót, fehér nacit fel ne vegyél! Legyen rajtad szőr! Ne szolizz, ne napozz! A barnaság a nőknek áll jobban...de náluk is csak mértékkel. Ne hisztizz, ne nyávogj! Légy férfi! Bátor! Erős! Legyen önbizalmad, légy humoros, udvarias, gavallér! Sportolj, törődj magaddal! Testileg és lelkileg egyaránt.
2013. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Tőle kérdezd meg....

Van olyan nő, aki szerint férfi ne tegye mosogatóvízbe a kezét, mert az b.zis.

Barátnőm meg egyszer azt írta a férjéről, hogy mire ő felkelt, addigra a férje megetette a gyerekeket és kisütötte a fasírtot, ő az ISTEN. (anyuka nem lusta, csak kifáradt, a férje pedig segített neki)


Nekem akkor lennél igazán férfias, ha mindenben a társam lennél és nem egy elkényeztetett kiskamasz, akit figyelmeztetni kell arra, hogy emelje már fel a hátsóját néha. Én nem akarok egy felnőttnek az anyukája lenni, az én párom legyen határozott de rugalmas, a problémákat meg lehessen vele beszélni ne pedig durcizva elvonuljon magába puffogni.

2013. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Engem az érdekelne, hogy kinek az igénye, hogy "jobban megfelelj" a feleségednek? Ki fogalmazza ezt meg? És miért épp a férfiasságon keresztül kell jobban megfelelni?


Számos férfias cselekedet van, illetve számos olyan, amit a kultúránk férfiasnak tart. Számos ilyen viselkedés bizonyos életkorokkal kapcsolódik össze: például a midlife crisis során a férfiak gyakran motort vesznek, hogy fiatalosnak és férfiasnak érezzék magukat.


Vannak férfiakat segítő könyvek, épp a te problémádon igyekeznek segíteni. Én kettőt ajánlok:

Sam Keen: A férfilétről

Richard Rohr: A férfi útja (ennek két része van, érdemes mindkettőt elolvasni)


Szerintem ha csak a Keen-kötetet olvasod el, már abból olyan egyértelmű válaszokat kapsz a kérdésedre, hogy csak na. :)


Egyébként nyugodtan beszélgess erről a feleségeddel, mit tart ő férfiasnak, ugyanis elsősorban ez fog számítani.

2013. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%

Ne nyávogj,ne hisztizz.

Kezdeményezz (de ne fél perc után rámássz).

Vegyél egy szál virágot (ne csokrot) csak úgy.

Szereld meg a csapot/szekrényajtót(vmi hasonlót tuti halogatsz hónapom óta,ami nem nőnek való,bár meg tudjuk csinálni).

2013. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
Szeresse, becsülje meg.:)
2013. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Legyél udvarias, pl ha mentek valahova nyiss neki ajtót mint egy úriember, dicsérd meg a ruháját, haját, sminkjét, ritka ha egy férfi észreveszi, de nagyon jól esik egy nőnek az ilyen. Vegyél neki egy szál virágot néha. Nem kell hozzá alkalom, csak úgy hirtelen lepd meg vele. Vagy vidd étterembe ha van rá pénz, ha nincs akkor egy fagyi vagy süti is megteszi valahol kettesben.

Most ennyi jutott eszembe, ezek szerintem férfias dolgok, de persze hogy a te feleségednek mi az, azt nem tudom.

2013. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Ha hozzád ment feleségül, jó vagy neki így is. Inkább ne változz, nehogy a végén a régit akarja... :)


De kedves tőled, hogy megtennéd érte.

2013. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Legyél határozott, tudj dönteni, megszervezni dolgokat. És kezdeményezz az élet minden területén. Nekem ez a legfontosabb jellemző.

Szerintem a férfiasság még az előzékenységben, udvariasságban is megnyilvánul, pl, hogy feladja a kabátot, elveszi a kezemből a szatyrot, előreenged az ajtóban.

2013. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Utalt arra hogy nem vagy elég férfias?
2013. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%

Ezt mi itt nem fogjuk tudni neked megmondani. Egyrészt nem ismerünk, nem látunk, másrészt a feleséged sem ismerjük és a házasságotokat sem, ezért nem tudni, miben gondolja a feleséged, hogy nem vagy számára elég férfias....

Nagy általánosságban a férfias gesztusok, öltözködés, az, hogy a nőt nőnek tekinti, udvarias vele, az, hogy a férfias feladatokat a ház körül gond nélkül el tudja végezni. Ezek például férfiassá tesznek egy férfit. Én pl. imádom nézni a férjemet ahogy valamit megszerel, akár egy lámpát feltesz pl. De a gesztusai, a kéztartása, a beszéde, minden férfias.

2013. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!