Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fürödjön együtt a gyerek a...

Fürödjön együtt a gyerek a szülőkkel vagy ne? Mi a véleményetek erről? Ki tartja helyesnek és ki nem? Miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 21:40
1 2
 1/17 mancsin válasza:
64%
A mi lányunk 4 éves és együtt fürdik hol velem, hol meg az apjával. Gondolom idővel majd ezt elhagyjuk, de szerintem ebben a korban még ez rendben van.
2013. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Míg kicsi nyugodtan fürödhet a gyerek a szüleivel, Én is fürödtem a fiammal, Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs hány éves volt amikor már nem fürödtünk együtt. Az úgy magától jött, hogy ő már nem igényelte az együtt fürdést, sőt volt egy idő amikor csak az apja mehetett be a kis hátát megmosni..:) Ma már véletlenül sem megyek be ha a fiam zuhanyzik.
2013. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

4-5 éves kortól már az ellenkező neművel nem kellene együtt fürdenie, vagy egyáltalán meztelenkedni a gyerek előtt.

(pl. apa a lánya előtt, anya a fia előtt)

2013. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Kicsiként, babaként nyugodtan. 6 éves korban azért már ne, akkor már iskolába megy a gyerek, meg kell állnia egyedül a helyét, elszakadni a szülőktől egy kicsit.
2013. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem helyes az együtt fürdés-a zuhanyozás annyira nem gáz, de zuhanyozni a gyerekek általában nem szeretnek-mert egy felnőtt ember testén-testében élhetnek olyan kórokozók,amiket egy kisgyereknek nem kellene elkapnia(pld. lábgomba,hüvelygomba,e-coli stb)
2013. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk ez teljesen kizárt. Egyrészt, mert nekem viszonylag gyakran van nőgyógyászati fertőzésem a hormonális és a cukorbetegségem miatt, másrészt a páromnak olyan fizikai munkája van, ami után a hét 7 napján olajosan, vegyszeresen jön haza. Így be nem ültetnénk a gyereket a kádba mellénk. De akkor sem, ha nem lenne semmi nyűgünk, mert egyedül gyorsabb és egyszerűbb lefürdenem, mint a gyerekkel.
2013. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
kicsi korban szerintem nyugodtan és nem gond, legalább látja a gyerek is, hogy apa meg anya nem egyforma. de 3 éves kor felett én már nem annyira csípem ezt. Anyósom még most is bemegy a lánya (7 éves) mellé wc-zni, mikor a kislány benn ül a kádban, vagy fordítva. Nekem ez sok. Sőt, volt olyan is, hogy egy szál semmiben jött velünk szembe mikor mentünk hozzájuk, pedig apósom, sógorom (18) és sógornőm (7) is otthon volt... na, nekem ez már kicsapja a biztosítékot.... (ráadásul egy 100kilós nő, nem épp esztétikus látvány...)
2013. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát :)
2013. ápr. 21. 22:19
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

nekem ez valahogy elképzelhetetlen. soha nem fürödtem együtt a kádban anyummal, sem más családtagommal. max a barátnőmmel 6 évesen.


nekem a fürdés a tisztálkodást jelenti, nem a családi mosolyalbuma pillanatokat :P ha majd bolondozni akarok a gyerekemmel, akkor játszunk együtt a szőnyegen, a kertben, vagy a Balatonban.

tulajdonképpen nem is értem, h mi értelme van annak, h anya v. apa és gyermeke egy kádban ülnek? ez valami új hóbort, vagy régebbi?

olyat már sokszor láttam, h tesók együtt pancsikolnak a kádban, játszanak, közben apa fotózza őket, és tök cukik :) na de a szülőkkel miért kell együtt fürdeni?

2013. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem, mert egészségtelen. Főleg, ha még kicsi is a gyerek.
2013. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!