Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondolnátok ha a...

Ti mit gondolnátok ha a párotok exfelesége megkérne/felajánlaná, hogy a gyereketek nyaraljon a szüleinél az ő és párod gyerekével?

Figyelt kérdés

Remélem érthető, nem túl kacifántos a kérdés :)

Én lennék az exfeleség.

Egy 10 éves fiam van, nyáron lent szokott lenni a szüleimnél sokat vidéken, de már tavaly is unatkozott egy idő után. Amúgy meg ellene ott, csak nincs gyerektársaság. A voltférjemnek van egy ideje egy barátnője, neki egy hasonló korú fia van. Tudom hogy a szülei meghaltak, a voltférje nem az a tipikus apa, hogy finoman fogalmazzak. Nem vagyok nagyon szoros kapcsolatban velük, de nincs is harag, amennyit kell beszélek a volt férjemmel, futunk pár udvariassági kört. A barátnőjével szintén. A két gyerek jól kijön egymással, sokszor mondja a fiam milyen jó hogy lett egy "testvére"

SZerintetek meg lehet ilyet kérdezni? Nem venné tolakodásnak vagy abszurdnak, hogy mit akarok én? Ti mit szólnátok hozzá?


2013. ápr. 22. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha a gyerekek jól kijönnek,akkr nem egy elvetemült ötlet.
2013. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatuk, kb. fél éve együtt is élnek ha az apjánál van (majdnem fele arányban ott van), szóval tényleg össze vannak nőve.
2013. ápr. 22. 11:06
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ebben az esetben szerintem simán ajánld fel, lehet, hogy örülne is a lehetőségnek, főleg hogy a két gyerek jól kijön egymással.
2013. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Sztem kérdezd meg,a leirtak alapján belefér.
2013. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem teljesen normális dolog, tekintve, hogy a gyerekek sokat vannak együtt, szeretik egymást. Nem mindegy ilyenkor, hogy most ex, vagy nem?

Gyerekek mindentől függetlenül szeretnek a barátaikkal nyaralni.

Szerintem nagyon kedves tőle a felajánlás, és természetesen megengedném - amikor pedig lehet, visszahívnám azokat a gyerekeket.

2013. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Mivel a két gyerek elvan, így én tuti megkérdezném, és valószínű hogy örülnének is ilyen lehetőségnek.
2013. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Tök jó ötlet, ha anyukádék vállalják, kérdezd meg! majd írd meg, hogy mi lett!
2013. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még örülni is fognak,főképp ha még nincs megoldva a nyári szünetben gyerekre vigyázás.
2013. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló korú gyerekekkel, ilyen szerkezetben vagyok én az "újfeleség". Mondjuk nálunk nagyon korán így alakult a helyzet, 3-4 évesek voltak a gyerekek mikor összejöttünk

Nálunk "szokás" a nyarat így tölteni, máshogy nem is nagyon tudjuk megoldani. Szerencsére a nagyszülők partnerek, együtt tényleg jobban el vannak ők is. A volteleség szülei(mint nálatok a szüleid) pluszban Erdélyben élnek, így a lányom tényleg örömmel megy oda. Amúgy meg tündéri emberek, kevés velük hasonlóval találkoztam eddig. Szóval én örömmel engedem oda.

A voltférjem szüleihez nem szoktak lemenni (a lányom sem marad ott soha) viszont olyan volt már hogy a két lányt a voltférjem vitte el nyaralni:) A gyerekek tényleg jobban élvezik ha van gyerektársaság. A nyár meg szóljon a játszásról, kikapcsolódásról.

Az én és a férjem szüleihez pedig alapból együtt mennek, bár ez már azért egyértelműbb a kapcsolatból.

2013. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök hogy mások szerint is normális ötlet.


A szüleim vállalnák, már tavaly mondták, hogy jövőre kerítsünk valami kisbarátot. Osztálytársát is hívhatnánk persze de úgy látom, most vele van a legjobban összenőve. És valamilyen szinten még kapcsolódik is a családhoz.

2013. ápr. 22. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!