Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességem lenne ajándékot...

Kötelességem lenne ajándékot veni az élettársam lányának, mikor a volt férjem ajándékot hoz a gyerekeinknek?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 1 éve váltunk el közös megegyezéssel, a gyerekek velem maradtak, ő fizet egy minimális gyerektartást, fizeti a nagyobb kiadásokat és mikor meglátogatja őket, hoz nekik ajándékot (ruha, játék, sporteszközök stb.).

Az élettársam és a volt barátnője közös felügyelettel nevlelik a lányukat (a lány jön-megy hol itt, hol az anyjánál van, egyik fél sem fizet gyerektartást, minden kiadás közös).

A kislány anyja a hétvégén jól kiosztott, hogy a lánya nem kapott ajándékot, pedig a volt férjem hozott a mieinknek egy "csomót" és nekem is kellett volna vennem az ő lányuknak valamit, mert így semmit nem kapott és ez már nem az első alkalom volt.

Ti ezt hogyan oldjátok meg?


2013. ápr. 24. 19:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Milyen alkalomra kellett volna venni ajándékot? Volt szülinapja? Ha nem, akkor ne pattogjon, semmi köze hozzá, hogy a te volt férjed mikor mit vesz a közös gyerekeiteknek, ez rád nézve semmilyen kötelezettséget nem jelent.
2013. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk az úgy kellemetlen igen, hogyha a te gyerekeid kapnak, ő meg nem. Nem tudom milyen idősek, de ez tényleg rosszul esik a gyerekeknek, ők még nem feltétlenül értik meg, hogy a másik kettő miért kap, ő meg miért nem. Vagy ne legyen ott, amikor jön a volt férjed látogatóba, vagy kérd meg, hogy hozzon a kislánynak is, max azt ti kifizetitek, de ne legyen ebből kellemetlenség.
2013. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk is közös a felügyelet. Így költ rá mindenki éppen eleget, nem kellene "ajándékok" Teljesen más eset ha valaki vasárnapi apuka, fizet valamennyi gyerektartást. Például van egy barátnőm. A volt férje 15 ezret fizet. Ebből kijön az iskolai kb. menza, az úszása, tánca. A barátnőm eteti, ruháztatja stb. Egálban sincs a kettő egymással. Míg nálunk minden költség megfeleződik, a különórákat, iskolai dolgokat, ruhákat, kirándulásokat is kb. felezzük. Persze nem fillérre pontosan, de tudjuk mi mibe kerül. A nagy tételeket tényleg megfelezzük, a többit pedig beosztottuk érzésre, anélkül hogy megbeszéltük volna.
2013. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem kötelességed.Ha annyira nem tetszik neki vegyen a gyerekének valamit.
2013. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem hiszem, hogy egy tábla csokit nem tudsz venni.Ha akarnál. Csak hogy nem akarsz. Minek kezdtél egy olyan férfivel, akinek gyereke van? Azért az jól esik neked igaz, ha a te gyerekeid kapnak soron kivül,az teljesen természetes ugyi? az a másik gyerek meg menjen a fenébe. Gusztustalan, sajnálom a gyereket, és annak az édesapját, hogy veled keveredtek össze.
2013. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
Igaza van az utolsónak. Mindig az elvált anyukák rinyálnak, hogy miért nem fogadja el őket senki attól, hogy anyák nők is. Aztán közbe ő maguk nem tudják elfogadni, hogy párjuk is elvált, de ő persze fogadja el az más gyerekét. Az apának sem kötelessége egy fillérrel sem többet adni minta gyerektartás összege.
2013. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

utolsó!


"Az apának sem kötelessége egy fillérrel sem többet adni minta gyerektartás összege."


Ez hogy jött ide? Ki beszélt itt gyerektartásról???

2013. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

"Az apának sem kötelessége egy fillérrel sem többet adni minta gyerektartás összege."


Egy szülőnek kötelessége a gyermekének lehetőségeihez mértem a maximumot adni. Ahogy egy nevelőszülőnek, ha egy másik szülővel kezd, akkor annak a gyerekét 100%-os sajátként ellátni, szeretni, tőrődni vele,míg a gyermek az aktuális szülőnél van, ha már gyerekes emberrel kezdett.

2013. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kérdésből. A kérdező volt férjének sem kötelező egy fillérrel sem többet fizetnie mint a megítélt gyerektartás. Nehogy én egy 200-300Ft-ot ne tudja költeni a párom gyerekére, akivel a gyerekeimet nevelem.
2013. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az élettársam lánya 14 éves az én lányaim 5 és 3,5 évesek, a fiam 14 hónapos.

A volt férjem 2 havonta tud jönni, mert külföldön él és dolgozik.

Nem volt ott akkor a lány, mikor az exem az ajándékokat hozta, de másnap a kisebbik lányom bemutatta, hogy milyen ruhát kapott, meg milyen játékokat stb. szóval nem maradt titokban a dolog.

Nem egy tábla csokiról van szó. Kisebb értékű ajándékokat szoktam én is venni neki. Az anyuka szerint ugyanolyan értékben kellene ajándékot vennem, mint amilyen értékben a volt férjem hoz egy gyereknek. Sajnos én ezt nem tudom megengedni magamnak.

Az élettársammal amúgy külön kasszán vagyunk, pont azért, mert nem tudtuk volna elosztani, hogy kinek mire mennyi megy el, ezért jobbnak láttuk így.

2013. ápr. 24. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!