Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmerengtem azon, hogy milyen...

Elmerengtem azon, hogy milyen lehet azok élete akik olyan nagyon szerencsések, hogy a Balaton környékén élnek a családjukkal, hosszú távon képesek ezt értékelni, vagy semmi különös egy idő után?

Figyelt kérdés
Én egész évebn arra várok,hogy mikor mehetek,mert IMÁDOM !
2013. ápr. 24. 19:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Hát én is ezen szoktam gondolkodni nyáron a Balcsinál...

Bár mi Győrben lakunk, másfél óra alatt lent vagyunk, de aki az ország másik felén lakik, azt nem irigylem.

2013. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Biztos nagyon szép a Balaton mellett élni, de lehet, hogy az illető éppen a nagyvárosban élőket irigyli a több munkalehetőség miatt.
2013. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk van lent nyaralónk. Ha jó idő van lent akkor jó, ha rossz idő van, mintha ciánoztak volna, mindenki eltűnik. Télen teljesen üres, nagyon unalmas.
2013. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Én ismerek pár embert akik ott laknak közvetlen a Balaton mellett és igazából ez változó. Van, aki 40 éve ott lakik és még mindig varázslatos dolognak tartja az egészet, van aki másfél év után beleunt és inkább már visszaköltözne Budapestre, de a többség azért örül neki, hogy ott lakik. Mondjuk tőlünk sincs messze a Balcsi, de én születésemtől kezdve ugyanabban a városban lakom és nekem ez természetes. Viszont sajnálom azokat, akik annyira messze laknak tőle.
2013. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Én itt élek a Balcsi partján :)

csodálatos!semmiért nem cserélném le!

Mindig okoz valami olyan ez a környék ami miatt soha nem hagynám itt! (:

2013. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
a többség nagyon értékeli. ott nőttem fel, sajnos tényleg eléggé beszűkült a munkaerőpiac. olyan terlületen szereztem diplomát, ami ott gyakorlatilag használhatatlan (média), ezért én eljöttem 19 évesen. a mai napig vágyom vissza.
2013. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

betondzsungelben laktam, egy fél lakásom volt. sok évvel ezelött megelégeltem eladtam s bp.-től 50 km-re vettem az árábol egy komplett parasztházat.

gyümölcsfák.

szőlő

szántóföld

disznóól rendszer.

sorolhatnám

reggelente minden hétvégén tüzet raktunk a kertben.

szalonnát sütöttünk

krumplit

csirkecombot parázsban

stb stb.

sok sok évig még mindig ugy éreztük mintha nyaralnánk...

lassan ennek 10 éve.

meg lehet szokni már nem olyan nagy szám.

ettől függetlenül ma is jó és ha visszagondolok ma is életem egyik legjobb döntésének tartom.

de az első néhány év volt az igazi az se vitás.

2013. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Mi is nagyon szeretjük a Balatont, viszont az ország másik végében élünk, úgyhogy nem egyszerű már a lejutás sem. Jövő hónapban megyünk pár napra, és már nagyon-nagyon várjuk. Az a pár nap nekünk mindig olyan varázslatos. Viszont fél óra alatt lesétálok az otthonunktól a Tisza-partra. Mások meg lehet, hogy ezt irigylik, ami nekem úgymond semmi különös, hiszen nem nézem meg minden áldott nap. Pedig ha akarnám, megtehetném.
2013. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Hidd el, aki ott lakik, annak nem feltétlen olyan különleges, mint neked, aki évente egyszer/kétszer látja. Nekem van 3 ismerősöm, első Keszthelyen, második Balatonvilágoson, harmadik Fonyódon lakik. Azt aláírják, hogy szép, de marhára unalmasnak tartják a helyet, ahol laknak, munkalehetőség sincs nagyon, csak nyáron van fellendülés. Nekünk is van nyaralónk Balatonkenesén, de sose szerettem ott lenni, max kicsi koromban, annyira unalmas volt minden nyáron ott lenni heteket, hónapokat. Anya viszont oda van érte... Én nem voltam 10 éve, de nem is akarok már ebben az életben többet a Balaton közelébe kerülni. Bár én eleve nem vagyok/voltam oda a pancsolásért, inkább megyek a hegyek közé túrázni, sétálni (hegy alatt a se az itthoni, hanem pl. a Tátrát értem), szóval aki viszont a vizet szereti, annak hajrá! :)
2013. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, ugyanezt érzem é már engem is foglalkoztatott a kérdés. Szerintem én nem unnám meg... Ha csak azt vesszük, hogy aki ott él, megteheti, hogy 8 óra munka után még leszalad egyet úszni, napozni, kicsit pancsolgatni... Hát én sárgulok.
2013. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!