Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen megváltoztathatom a...

Teljesen megváltoztathatom a vezetéknevemet olyanra amilyen nekem tetszik?

Figyelt kérdés
Persze majd ha elmúltam 18 éves. Egyik ismerősömnek a vezetékneve nagyon tetszik.
2013. máj. 1. 16:50
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és ez hosszú eljárás? Drága?
2013. máj. 1. 16:51
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
10 000 Ft. Plusz az iratok cseréje. Személyesen intézendő a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőnél. Ő felterjeszti a minisztériumhoz, és ott döntenek róla. Indokolni kell, tehát nem biztos, hogy ez az érved elég lesz. Gondolkodj azon is, hogy mivel támasztanád alá, hogy a jelenlegi név miért nem jó.
2013. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
A vezetéknév megváltoztatásának módja, és költségei: [link]
2013. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Családi konfliktusok, illetve rosszul cseng a hallása. Ezek jó indokok?
2013. máj. 1. 17:18
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
2.vagyok, igen,ezek jók,én is ezzel érveltem. Nyilatkozni kell arról is, hogy az új név nem sérti senki személyes jogait.
2013. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Miért sertené?
2013. máj. 1. 20:20
 7/19 anonim válasza:
71%
Mert ez a törvény.
2013. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De személyes jog alatt pl mit lehet érteni ebben az esetben?
2013. máj. 2. 00:31
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Ismer ember nevet nem hasznalhatod, tehat nem lehetsz pl Orbán Viktor. A történelmi nev is tiltott, illetve a nemes nev is, amennyiben nincs a felmenőid között. Azt nem art tudni, hogy a vezetékes megváltoztatása jogalap az erdemtelensegre rokontartast illetv örökség eseten, illetve arra is gondolni kell, hogy minden iratodat le kell cserélni. Személyi, lakcím kártya, bankszámla, bizonyitvanyok, útlevél, stb. Ez tobb tízezer forint lesz.
2013. máj. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

2. ismét. A személyi és lakcímkártya azt hiszem 3 500 volt nekem, a TAJ, bankszámla és egyéb közüzemi számlák átíratása ingyenes.

Persze, hogy valószínűleg nem fogja sérteni a változtatásod senki személyes jogait, de attól még nyilatkozni kell erről. Az indokolás rovatba beleírod, hogy nem sérti és kész. Az ismerőst azért nem árt megkérdezni, hogy őt nem zavarná-e a dolog, nehogy pereskedjen utána.

2013. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!