Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szokás "otthoni ruha"...

Már nem szokás "otthoni ruha" együtt a családban sem?

Figyelt kérdés

Ti is úgy öltöztök otthon is, hogy bárhová el tudtok szaladni benne, vagy ha megy valaki bátran fogadhatjátok?

Nem arra gondolok, hogy üljünk itthon kinyúlt melegítőben, pólóban, de a melegítő, a mackósabb rövidnadrág úgy ahogy van kiment a divatból? Már otthon is mindenki "csinibe" öltözik? Mindenhol ezt látom magam körül.. Felnőttek, gyerekek egyaránt (abban homokoznak, fekszenek a földön stb)


2013. máj. 2. 09:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%
Én kényelmesben vagyok itthon. Nem szakadt meg foltos, meg nem is kinyúlt. A szomszéd boltba átlépek benne, de ha máshová megyek, átöltözöm.
2013. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk még megvan az otthoni és az "utcai" viselet.

Egyrészt az utcai ruha így nem használódik el olyan gyorsan.

Másrészt nem akarok abban a ruhában leülni az ágyamra, amiben előzőleg egy tömegközlekedési jármű székén ültem - ki tudja ki után.

Harmadrészt sokkal kényelmesebb a melegítő:)

2013. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Honnan tudod, miben vannak, amikor nincs náluk senki? Én is egy rövid kis ruhácskában vagyok ilyenkor itthon, de ha jön valaki, vagy lemegyek akár csak a boltig, mindig átöltözöm, így ha valaki jön hozzánk, könnyen hiheti, hogy itthon is "csiniben" vagyok folyamatosan.
2013. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk szokás.
2013. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%
Nalunk az otthoni ruha meg mindig divat. Alig varom, hogy hazaerjek, es vegre levethessem a szuk melltartot, hasamba vago nadragot es valami kinyult, kenyelmes ruhat vehessek fel, es egyaltalan nem erdekel, hogy hogy nezek ki. A gyerekeimre sem adok csini ruhat, amikor tudom, hogy perceken belul bepiszkolhatjak magukat pl a jatszoteren...
2013. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
70%

Nem...

Nem kinyúlt vagy ilyesmi, de én szeretek hiányosan öltözködni itthon, de még csak ketten élünk.

A szüleimnél van melegítő nadrágom, igaz olan, amiben más elmenne akár a boltba is, de én soha nem teszem, nagyon kényelmes, de el nem megyek otthonról,max a szomszédba...

Ha megyek pesztrálni gyerekeket oda kényelmes koszolható farmerbe megyek, fontos, hogy ne sajnáljam, ha összeken a gyerek, de csinos legyen.

Tehát végülis a kettőváltozat közötti igaz ránk, azok közül amit példának írtál.

Hozzá kell tegyem, hogy itthon soha nem jön senki bejelentés nélkül, mivel nem lakik senki olyan a közelünkben (család 100 km es körzeten kívül, barátok meg szólnak, mert nem fix munkarendben dolgozunk)

2013. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
26%

Mivel panelban lakunk,így leginkább nincs is itthoni ruha,télen szabályozhatatlan 25-30 fok,nyáron 30-35 fok,leginkább ruha nélkül vagyunk (kwetten,így nem gond).

De amikor már kikapcsolják a fűtést,de még nincs elég meleg,akkor otthon is normális ruhában vagyunk.

gyerekként is utáltam,hogy otthoni ruha,sosem szerettem őket.Gyerekünk lesz,akkor már muszáj lesz felöltözni (bár az már nem panelban lesz),de nem lesz otthoni ruha.

2013. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Még a 3,5 éves kisfiam is átöltözik, ha hazaérünk az oviból (reklamál, ha elfelejteném), mi a férjemmel is levetjük az utcai ruhát. Ált. melegítő+póló van rajtunk.
2013. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%

Én otthon rögtön átöltözöm.


Sőt nyáron a nagyon nagy hőségben megesik, hogy csak bugyit veszek fel (a párommal élek)


A kinti ruhát leveszem, és azonnal megy szellőzni, vagy száradni (télen, nyáron) vagy a mosásba. Aztán szekrény.

2013. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Itthon én is "itthoniban" vagyok. Általában melegítő és pulóver, nyáron "otthonka". Ha lemegyek az utcára, akkor már az "utcai öltözék" jön elő.


Van szomszédasszonyom több, aki hasonló módon.

Van aki abban főz, mos, takarít, amiben akár nagybevásárlásra is útnak indul.

És van, aki "háziban" végzi el a házimunkát, és amikor abból kimosakodott, legyen az főzés, mosás, stb., utána öltözik át egy olyanba, amiben akár vásárolni is elmehetne. De attól kezdve már otthon is egész nap abban van.


Persze én is gondoltam már személy szerint, hogy ezt az "itthoni" házi-ruha-szokást el kellene hagynom. Mióta nyugdíjasként itthon vagyok, a korábban munkába-járós cuccaim pedig dísznek sorakoznak a szekrényben. :)))

2013. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!