Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apasági vélelem megdöntését...

Az apasági vélelem megdöntését szeretném elindítani. Mi a menete, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én ezt nem értem!Lehetne még 1x!!!
2009. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Én se!!!:)
2009. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom én: házasságban született egy gyermek, ilyenkor a férjet vélelmezi a jog apának. A férj szeretné, ha ez nem így lenne, ezért kezdeményezné az apasági vélelem megdöntését.

?

2009. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Most mit nem lehet ezen érteni: Az anyuka azt mondja hogy ő az apa. Ő pedig nem hiszi. Be akarja bizonyítani, hogy ő nem lehet az apa. Biztosan a bíróságra kell menned, csinálnak DNS-t. De egyszerűbb esetben a vércsoport is kizárhatja az apaságot. Úgy tudom elég sok pénzbe kerül. Ha nincs pénzed, fordulj a Joshi-barathoz.
2009. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden bíróságon van hetente panasznap, ahol ingyenes jogi tanácsot adnak, és megkérdezheted ugyanezt. Meg fogják mondani, mi a menete, milyen iratokat kell beszerezni, beadni, illetékköteles-e, meg ilyesmik.


Telefonon hívd fel a bíróságot, és kérdezd meg, mikor van panasznap.

2009. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Bíróságra kell beadni egy kérelmet. Sok pénzbe kerül, több mint 100 ezer. akkor kérd, ha biztos vagy benne hogy nem a tiéd a gyermek.
2009. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem hasonlit rad a gyerek, kerd a vizsgalatot.

Ha az anya tudja, hogy nem a tied a gyerek, es hazudott, lehet hogy neki is fizetnie kellene, tehat a koltsegek megoszlanak.

A birosagra irjal egy levelet, ird le mit szeretnel, es majd kapsz idopontot a targyalasra.

Nem baj amugy hogy mennyibe kerul, hiszen ha 18 evig kellene a gyerektartast fizetned jogtalanul, valoszinu tobbe kerulne. Es hat a lelki oldala.

Sok sikert!

2009. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát,hogy tiztázzam a kérdést arról vab szó,hogy: a férjemtől már 2 éve különéltem,de még nem váltunk el,mikor az új páromtól teherbe estem.A szép magyar törvény azt írja elő,hogy azt kell apának tekinteni aki a fogantatás időpontjában házassági kötelékben állt az anyával.Tehát a kisbabám-kinek még születése előtt sikerült elválnom- a volt férjem családi nevét kapta,hiába nem ő a vér szerinti apa.Ilyenkor kell az apasági vélelem megdöntése ügyében pert indítani.Azóta voltam a bíróságon ahol felvilágosítottak.3 példányban írni kell egy kérvényt,mellékelni a kisbaba születési anyakönyvi másolatát és leadni a bíróságon.Mindez térítésmentes.Az exférjem is küldetett az ügyvédjével egy hivatalos levelet,hogy nem ő az apa és a baba ne viselje az ő nevét.Majd meglátjuk meddig húzódik a dolog?Remélem másnak is tudtam segíteni ezzel a történettel.Elég furcsa,hogy a vér szerinti apa csak ezután veheti a nevére a babát a volt férjem meg nem is akarta,hogy gyerek legyen a nevén.
2009. okt. 3. 07:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy csak a gyámügyön keresztül kérheti az anya az apasági vélelem megdöntését.Ha bárkinek kérdése van ezügyben,nyugodtan írjon.15 hónap után sikerült lezárni az ügyet és megkapja a kisbabám vér szerinti apukája nevét.
2010. jún. 14. 15:30
 10/11 anonim válasza:

Kedves kérdező!


A problémám nekem is hasonló: férjnél vagyok (válás folyamatban, 3 éve külön élünk), van egy gyermekem a jelenlegi páromtól, de a gyermek a férjem vezetéknevét viseli.

Az lenne a kérdésem, hogy ha az ügy viszonylag egyszerű, tehát a leendő exférjemnek (vélelmezett apa) semmi köze a gyermekhez,és a párom az édesapja, aki a nevére venné minél előbb, akkor kell-e DNS teszt, és egyéb bizonyítási cécó, illetve kell-e valamit fizetni az eljárás során (hallottam olyasmiről, ha a vélelmezett apa indítja el az eljárást, akkor 60.000 Ft-ba kerül az ideiglenes gyám, akit a gyermek mellé kirendelnek)?


Válaszod előre is köszönöm!

2011. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!