Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetnek valamit a nagyszüleim...

Tehetnek valamit a nagyszüleim az ellen, hogy a mostohaanyukámnál legyek, ha apu belement?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt mikor kicsi voltam, majd apu elvette a mostohaanyumat. Született egy tesóm is. Most elváltak sajnos, apu sokat van úton, meg egyébként is jobban szeretnék a mostohaanyummal élni. Nincs baj az apámmal sem, de mégis. Este sem mindig volt itthon, ha olyan a melója. Ők meg tudtak ebben is, meg más dolgokban is egyezni. Persze bíróságon kívül. Ez ellen tehetnek valamit a nagyszüleim? (anyukám szülei) nekik nem tetszik. Pedig eddig jófejek voltak a mostohámmal is. Apuék azt mondták ne aggódjak, de nem tudom. Ahogy olvasgattam utána picit megijedtem.

15/L



2013. máj. 3. 19:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Szóval nem jelenthetik fel aput?
2013. máj. 3. 19:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha apad beleegyezett a nagyszuleid nem szolhatnak bele.
2013. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyermek elhelyezése iránti igényt benyujthatnak de alapos ok nélkül nem vehetik el tőled. Tehát van meleg étel, tiszta ruha, normális körülmények akkor az apád rábizhat arra akinél ez megvan. Olyasmit érdemes végiggondolji hogy jogilag mi a háttere?

Pl. be vagy e jelentve állandó lakcimre oda?

Jársz e rendesen iskolába?

Szóval vannak olyan alapvető dolgok amiket be kell ahhoz tartani hogy a hatoság ne vehessen el az apud által rábizott személytől.

Ha ez megvan akkor apudnak van ebben döntési joga amit nem kérdőjelezhetnek meg alapos ok nélkül.

(Megkérdőjelezhetnek de a hatóság vizsgálat után nem fog nekik igazat adni)

2013. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!