Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhat ilyet egy anya a...

Hogy mondhat ilyet egy anya a gyerekének? Annyira elegem van már, mégis mit tudnék/kéne csinálnom ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyám folyton üvöltözik velem és a két testvéremmel, semmit nem tud rólunk és nem is akar. A kapcsolatunk annyiból áll hogy parancsolgat, üvöltözik. Én már 14, lassan 15 vagyok, nekem már nem akkora probléma, megszoktam. A 11 éves húgom is érti már a helyzetet, de van egy 6 éves húgunk akinek még nagy szüksége lenne egy szerető anyára. Rendszeresen le van cseszve amiért nem tud tökéletesen olvasni, vagy mert csak 75%-os matek feladatot írt. Ha valami jó lesz meg csak egy "na végre", vagy egy "az jó" jár neki. Már ezt lassan meg is szokta, inkább elkerüli anyát és máshoz megy tanulni amíg nem tudja, de amit ma művelt az nálam is betett pedig azért már egy ideje vele élek.

Szóval ma nélküle voltunk kint a telkünkön, mert neki valami programja volt. Nagyon jó volt meg minden, amikor hazaértünk mosolygott stb. Aztán 5percel a megérkezés után elkezdett kiabálni a húgommal, hogy rakja el a nadrágját. Ő erre azt mondta h mindjárt. Anya meg magából teljesen kikelve kezdett ordítozni, hogy nem mindjárt, hanem most és hogy nézze a szobáját is hogy milyen rendetlen, hogy szétdobálta a cuccait stb. ez is egész megszokott, de ezután azt mondta a húgomnak, hogy egy ilyen gyerek neki ne is adjon holnap semmit anyák napjára, mert egy ilyen hülye, rendetlen gyerektől neki nem kell semmi. Erre a húgom persze elsírta magát, mert már készült, meg minden, de hisz nem is csoda, ez még nekem is fájt.

Mit kéne tennem? Az oké, hogy én 3 év múlva elmehetek, de a két húgommal mi lesz? Hogy könnyíthetnék a helyzetükön?


2013. máj. 4. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Apátok hol van?

Mennyit segítetek neki a házimunkában, mennyit dolgozik anyád? Sok mindentől lehet ez. Ezt így ahogy ide leírtad mondtad már neki?

2013. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Anyudnak komoly problémája van amit rajtatok vezet le. Beszélj egy másik felnőttel és kérj tanácsot. Beszélj anyukáddal is.
2013. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Apa velünk él, vele a kapcsolatunk is jó.

A házimunkával kapcsolatban, hát a saját szobánkban mi porszívózunk meg rendet rakunk, mosogatni is szoktunk néha.

Egyáltalán nem dolgozik. Ugye van 3 gyereke, ezért kap pénzt és e mellé apa dolgozik.

2013. máj. 4. 21:06
 4/20 A kérdező kommentje:
Anyával nem lehet beszélni. Volt már hogy mondtam neki, hogy azzal nem ér el pozitív eredményt, ha folyton azt vágja a húgom fejéhez hogy hülye és nem tudja. De csak azt mondta, hogy én is szoktam kiabálni, ne vele kötözködjek és hogy úgy neveli a gyerekét ahogy akarja.
2013. máj. 4. 21:10
 5/20 acelsziv ***** válasza:
91%
Anyátok valszeg be van zizzenve, hogy állandóan otthon kell ülnie a falakat bámulva. beszélnetek kellene vele, hogy ez így egyáltalán nem jó senkinek ás max keressen valami pár órás elfoglaltságot, ahol kitombolja magát.
2013. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Akkor próbálj meg ne kiabálni vele. Ha azt mondja úgy neveli a gyerekét ahogy akarja akkor higgadtan mond, hogy a következő üvöltözésnél hívod a gyámügyet. Egyébként apáddal próbálj beszélni, kérdezd meg miért ilyen anyád, tuti kettejük rossz kapcsolata van a háttérben.
2013. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Tény hogy nem mindenkinek való gyerek.

Sajnálom hogy ilyen légkörben kell felnőnötök.

2013. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy valakinek 3 gyereke van még nem ok arra, hogy ne dolgozzon. Beb*sznám az ilyet a gyárba két-háromműszakba, majd ott levezethetné a feszültséget.
2013. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Azért nem mondom, hogy olyan szörnyű a helyzetünk, mert anyagilag mindent megkapunk és ez valamennyire "kompenzál", csak a légkör lenne más.

Nem ül itthon egész nap, mert sokszor megy át a barátnőjéhez, meg szoktak házzá is jönni.

Apával jó a kapcsolata szerintem.

Amúgy nem mindig ilyen, van hogy közömbösen viselkedik, de nagyon gyorsan felkapja a vizet és ettől csak ijesztőbb.

Az a baj, hogy ez rám is rámtapadt és otthon én is hamar felkapom a vizet és ezt néha a húgaimon vezetem le, de mindig megbánom mert ettől olyannak érzem magam mint amilyen az anyám és amilen soha nem akarok lenni.

Am régen nem ilyen volt.. nem is tudom mikor változott ez meg, talán a második húgom megszületésénél..

2013. máj. 4. 21:43
 10/20 A kérdező kommentje:
Most, hogy belegondoltam, hogy akkor kezdődtek a gondok, igazából lehet, hogy pont emiatt. A második húgom nem volt betervezve, és talán emiatt változott meg. Igazából vele kiabál a legtöbbet is.
2013. máj. 4. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!