Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, ami megbocsátható...

Mi az, ami megbocsátható számotokra egy házasságban? Mi az már semmiképp?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg lehet beszélni és oldani, kivéve a megcsalást! Bár valakinek azt is sikerül...
2013. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

én elsővel nem értek egyet, nálam így hangzik a mondata:


mindent meg lehet oldani és bocsátani, kivéve az agresszivitást, tettlegességet. Én egy érzelemmentes megcsalást "simán" megbocsájtok, egy pofont viszont sosem tudnék...

2013. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél tapasztaltabb valaki, minél hosszabb a kapcsolata, annál inkább képes lesz megfontoltan gondolkodni a kapcsolatát érintő dolgokban. Legalábbis normális esetekben. Megbocsátóbbakká válunk. Én ezt érzem magamon és látom a baráti társaságon belül is. A határokat a helyzet szüli. Számomra nagyon fontos a tisztelet. Ha azt érezném, hogy nem tisztel a párom, akkor már lehet elgondolkodnék jobban a továbbiakon! Ez érvényes a baráti kapcsolatokra is!
2013. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem tudnék és nem is lennék hajlandó megbocsájtani: a megcsalás, a tettlegesség, és az olyan függőség /vagy lustaság/, ami a család megélhetését veszélyeztetné, vagy ha meglopna a párom, mondjuk eladna valamit otthonról a tudtom nélkül, ami kifejezetten az enyém. Ha a gyerekünket bántalmazná /persze nem egy fenékre legyintésre gondolok, hanem súlyosabb verésre/, akkor rögtön elhagynám!
2013. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
A második válaszadó szép kis ribanc lehet.Érzelemmentes megcsalás.Ezen jót röhögtem!
2013. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mindent meg lehet bocsátani, ha mindkét fél részéről megvan a kölcsönös szeretet, tisztelet.

Bármit!


Tudnék erről mesélni sokat, de itt nem fogok.

2013. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az első kettővel, szerintem a megcsalás is, meg az egy pofon is (nem a brutális barom) a megbeszélhető-megbocsájtható kategória. Ami semmiképp, az kb a rendszeres bántalmazás (akármelyik részről), a tudatos hazugság a kapcsolatot érintő nagy horderejű dolgokban (gyerekvállalás, komoly adósság, kakukkfióka-neveltetés... ilyesmi) és az olyan jellemhibák, ami ellen az illető nem hajlandó semmit tenni...
2013. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#6-os, voltaképp igazad van, épp ezért van, hogy azok a dolgok a nem megbocsájthatóak, amelyek kizárják a kölcsönös szeretetet-tiszteletet. Pl. nyilván nem fogok tisztelni sem egy másoknak nagy kárt okozó hazug embert, sem egy erőszakos embert, sem egy olyant, aki nem hajlandó semmit tenni azért, hogy jobb emberré váljon. Ami ezen felül van, az viszont szerintem is megbeszélhető.
2013. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyeljetek, itt nem kell egyetérteni, vagy egyet nem érteni mással, mert mindenki a saját véleményét, érzéseit, dolgokhoz való hozzáállását mondja.


Aki azt írta, az érzelemmentes megcsalásra, hogy mi lehet a kérdező, nem tud szöveget értelmezni.

Itt a kérdés az volt, hogy mi megbocsátható neked egy házasságban, azaz te mit tudnál megbocsátani, illetve mit nem. A válaszoló azt írja, hogy ő az érzelemmentes megcsalást meg tudja bocsátani, erre ő van leri@ancozva????????????????? Ha a férj megcsalja a nőt, a feleség a ribanc???

2013. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem bocsájtanám meg ha megcsalna a férjem,ha megütne vagy ha tiszteletlen lenne velem.Nálunk az anyázás nem fér bele,nem mondunk a másikra csúnyát,ez alap.
2013. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!