Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megsértődnétek a nagyi...

Ti megsértődnétek a nagyi helyében, ha a "mostohát" is elhívnák az anyáknapjára? (anyuka meghalt)

Figyelt kérdés

Jogosan sértődött meg a nagymama szerintetek?

Két 6 évesről van szó egyébként. Az anyukájuk 5 éve halt meg, lassan 3 éve van együtt az apukájuk valakivel, majdnem 1 éve együtt is laknak azóta ez az első anyák napi ünnepség. Szerintem aranyos, hogy elhívták, amúgy amennyire én látom tényleg jó "anya". A nagymama (az anya édesanyja) is mehetett volna persze, de ő így nem megy. Szerintem így járt.. De nem tudom miért kell csinálni a fesztivált, most mindenki érezze magát rosszul (az apa és a barátnője is, gyerekeknek csak annyit mondtak nem ér rá a nagyi)

A nagymama rokona vagyok egyébként, de szerintem ez akkor sem normális, dolog. A lánya sem akarná ezt abban biztos vagyok.. Lehet valahogy beszélni vele?


2013. máj. 6. 10:22
1 2
 1/13 klopusz ***** válasza:
77%

Szia!


Veled értek egyet. Elhiszem, hogy a nagymamának nehéz (vagy inkább lehetetlen) feldolgozni a lánya elvesztését, de azért örülnie kellene, hogy az unokái a "mostohával" normális családként élnek. Szerintem teljesen természetes, hogy az anyák napjára az "új anyuka" elmegy.

2013. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

ilyenkor pont le kell sz@rni, a nagyi is gondolkodhatna... vajon milyen lett volna annak a két kislánynak, hogy ők nem mehetnek, nem szerepelhetnek, nem mondhatnak verset, mert nincs kinek?? A nagyi egy dolog, de mégsem ugyan az.

Ez csak az ő butaságát mutatja

2013. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig ő járt el. (Nagyis verseket mondtak a gyerekek). De most is mehetne, nem lenne kitúrva. De azért a gyerekeknek is csak más érzés, hogy egy "anya" is ott van. Szerintem tényleg jól jártak ezzel a lánnyal.
2013. máj. 6. 10:37
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
csak akkor sértődnék meg ha egy arra érdemtelen lotyó menne, de így érthetetlen...
2013. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem ismerem teljesen a lányt, de szerintem bőven nem az a kategória. Amit látok és szerintem számít, hogy a gyerekek nagyon szeretik. A gyerekek meg nem hülyék, ha valaki elnyeri a szeretetüket akkor az megérdemelt.


Mi mondanátok a nagyinak? Jó lenne ha mégis csak elmenne.

2013. máj. 6. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem kellene a nagyinak ezt csinálnia. A gyerekek még kicsit, nem sok emlékük lehet sajnos az anyukájukról, most a mostoha került az anyuka szerepébe a szemükbe, szerintem rosszulesne nekik, ha nem lenne ott ezen az ünnepségen. Érthető, ha a nagyi úgy érzi, hogy a lányának lenne ott a helye, de sajnos ő már nem lehet ott. Biztos nagyon nehéz lehet ezt neki feldolgozni.

A gyerekek miatt viszont igazán elmehetne. Ilyenkor a gyerekekre kéne gondolni, nem az egyéni fájdalmunkra. Ők készülnek erre az alkalomra és elvárják a mostohát is és a nagyit is.

2013. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Az igazi anyukájuk meghalt, de attól mindig ő fog maradni az!Viszont az élet megy tovább. Senki nem várhatja el hogy az apa egyedül nevelje a gyerekeket, főleg ennyi idő után.Megérdemli a boldogságot, senki nem tehet róla hogy így alakult. A gyerekeknek is jó ha van egy új anyuka. Megérdemlik hogy ne érezzék a hiányát.A nagymamának is meg kell értenie. Ne a saját érdekeit nézze, hanem a gyerekekét.
2013. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Az élet megy tovább, de a nagymama ezt nem fogadja el. Nem lehet mit tenni, de a gyerekeknek is jobb, ha nem sirdogálás megy minden anyáknapján, hanem van kinek virágot adni és boldogok. Tudni fogják, hogy ki az anyjuk, de nem lehet egy 6 éves gyerek életét örökre megkeseríteni egy tragédiával. Az anyjuk sem szeretné, ebben biztos vagyok. A nagymama sajnos csak saját magával van elfoglalva, nem tudni, ez megváltozik-e valaha.
2013. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
A nagyi nagyon önző. Az unokája mindkettőjüket szeretné látni gondolom az ünnepségen, de a nagyi hisztizik. Ha nem menne az új "anyuka", csak összezavarodna a gyerek. Belegondolhatna kicsit hogy azt szeretné ha az a szegény gyerek ne tekintsen senkit az anyjának? Örülne, ha anya nélkül nőne fel?
2013. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Öt éve halt meg a lánya, ha túllépni nem is lehet ezen, de az élet megy tovább, és el kell fogadni, hogy az apukának van már új társa. A két gyermeknek is jobb így, hogy van körülöttük egy "anyuka", mégha nem is a vér szerinti. Szomorú, de sajnos az élet már csak ilyen.

Megsértődni nem kellene ezen, bár elhiszem, hogy fáj, hogy nem az ő lánya állna ott.

2013. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!