Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a valódi ok?

Mi lehet a valódi ok?

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm, aki 31 éves férfi. Rendes, kedves, dolgos, de van egy olyan probléma vele, hogy ha adódik egy olyan szituáció amire ő nem számított akkor teljesen kifordul önmagából, ideges lesz, kiabál, felháborodik. Ezzel az a gond, hogy mindegy ki van éppen jelen, bárki előtt így viselkedik és szerinte ezzel nincs gond, mert ő így érzi helyesnek. Mindig türelmetlen és állandóan mehetnéke van. Vajon mi lehet a gond? Egészségügyi probléma vagy neveltetési okok, fogalmam sincs. Egy kivűlálló úgy látja, hogy nem normális. Pedig legbelül hatalmas szíve van. Kérem, hogy csak azok válaszoljanak akik értelmesen tudnak hozzászólni, nincs szükség értelmetlen, itélkező kommentekre! Köszönöm!
2013. máj. 6. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nincs megbékélve önmagával, nem tudja kezelni a váratlan szituációkat, ezért támad. Egyedül pedig azért nem szeret lenni, mert fél a saját gondolataitól.
2013. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Valószinüleg pszichés problémái lehetnek. Ezzel pedig egymaga nem tud megbirkózni, szakemberre lenne szüksége, hogy felderítse honnan, mikortól indult el a probléma és hogy tudná feloldani magában ezt a feszültséget.
2013. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Rosszul rögzült minta. Nincs megoldási sémája. Talán ey pszichológus segíthet vagy ha szeretne ezen változtatni akkor ilyen jelegű könyveket is olvashat. Nagyon könnyen átmehet agresszióba. Teszem azt azt érzi helyesnek, hogy megüsse az asszonyt mert az visszaszólt és ő csak így tudja megoldani, vagy szerinte ez a helyes.
2013. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mivel abban a pillanatban a düh irányítja így azt érzi helyesnek amit éppen tesz, vagy ahogy reagál. Ritka esetben bánja meg a viselkedését. Az első kedves hozzászólónak! Nincs megbékélve önmagával, ezt úgy érted, hogy külsőleg, vagy belsőleg?
2013. máj. 6. 13:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha nem lenne önkontrollja és problémamegoldó képessége. Az igazságérzete is eléggé túlfejlett lehet, ha azt hiszi mindig neki van igaza. Ahogy leírod, nem túl empatikus.

De biztos, hogy aki így viselkedik, annak van valami pszichés problémája.

2013. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bántották régebben és sok benne a visszafojtott agresszió amit most él ki. Illetve az biztos, hogy nem tudja kezelni a stressz helyzeteket. Biztosan érzi ezt Ő is valahol, csak nem bír ellene tenni.
2013. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Édesanyám is ilyen. Neki az kell, hogy sokat legyek vele és ha ideges, akkor megnyugtassam. Nehéz kicsit vele bánni, neki is segítségre lenne szüksége, de nem hajlandó, nagyon makacs így csak én tudom picit "nevelgetni".

Szerintem a férfinek segítségre lenne szüksége, valami problémája lehet önmagával vagy esetleg a múltban történt vele valami, ami ezt váltja ki nála. A magány is okozhatja szerintem ezt de az biztos, hogy önmagával nincs megbékélve. Most nagyjából elírtam amit előttem írtak..de nekem is ez a véleményem.

2013. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is a rosszul rögzült mintára szavazok.

Pszichológus vagy valamilyen önismereti csoport segíthet neki.

2013. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kijavítanám magam inkább arra, hogy nincs tisztában magával, nem ismeri a jó, és rossz tulajdonságait. Emiatt stresszhelyzetet sem tudja kezelni, nem tudja mit várhat saját magától.

Egyébként valóban lehet, hogy korábban egy rossz mintha volt előtte, és ezt hiszi normálisnak.

2013. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Minden kedves hozzászólónak igaza lehet. Azt tudom, hogy az anyukája is nehezen kezeli a stresszhelyzeteket, nyilván tőle vett példát. Hogy ez mióta tart nála? 20 éves kora óta körülbelül. Igen az igazságérzete is nagy, mindig neki van igaza. Az a baj, hogy amíg ő nem akar változtatni addig úgysem megy el sehova. Érzi magában valószínűleg és lehet, hogy ez is bosszantja, hogy nem tud uralkodni önmagán. Mit gondoltok arról, hogy azért ilyen mert örökölte ezt a rossz természetet? Vagy ilyet nem is lehet örökölni, tényleg csak rossz mintákat vett alapul?!
2013. máj. 6. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!