Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtek meg és...

Jogosan sértődtek meg és lelkiznek nekem a nagybátyámék, mert nem mentem el az unokahúgom gimis ballagására?

Figyelt kérdés

A ballagás előtt egy héttel már jeleztem nekik, hogy nem tudok elmenni, mert egyrészt hivatalos ügyből kifolyólag fontos volt itthon maradnom, másrészt rengeteg intéznivalóm és dolgom lesz egész előtte való héten, ami nagyon lefáraszt, nem szívesen vállalnék be rögtön utána egy egész országot átszelő idegölő, fárasztó utazást is még plusszban. Ráadásul vagy 50-60 olyan vendéget, rokont is odacsődítettek, akiket én nem is ismerek, rosszul, kellemetlenül éreztem volna magam, ha el kell mennem. Nem szeretem az ilyen tömegrendezvényeket. Ezt miért nem lehet megérteni és elfogadni?


Az unokahúgom nem akadt ki a dolgon, előre is elnézést kértem tőle és megígértem neki, hogy pár héten belül megyek hozzájiuk és természetesen a neki szánt ajándékot (boríték :D) is megkapja. Ez így miért nem jó?


Most megy a nagy lelkizés telefonban, meg sértődés....



2013. máj. 6. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és amikor előre közöltem a dolgot, akkor "jó, jó, persze, te tudod..." ez volt a válasz, most utólag megy a hiszti...
2013. máj. 6. 14:18
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Front van szerintem. Mindenki megsértődik.

Az unokahúgoddal leboltoltad, ő megértette, ezek szerint több a sütnivalója, mint a szüleinek.

Dehogy sértődtek meg jogosan, ez egy ballagás, nem élet-halál kérdése!

2013. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, elvégre ez nem egy esküvő...
2013. máj. 6. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem Neked van igazad. Bárkinek összejöhetnek a dolgok, és nagyon korrekt voltál, szóltál, még ajándékot is viszel a fiatal rokonnak. Higgadtan kérj még egyszer elnézést, majd hagyd rájuk, többet ennél te sem tehetsz.
2013. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig senkit nem hívtam meg, csak két tesóm, meg a szüleim jöttek, és a mamámmal, aki velünk él ünnepeltünk. Ha valaki egy gimis ballagáson hisztizik, akkor úgy járt. Nem nagy teljesítmény nemmegbukni.
2013. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad elnézést sem kérni, mert az azt jelenti, hogy sikeresen rád tolták a bűnös szerepét!


Te nem vagy sem hibás, sem bűnös! Jogos van azt mondani, hogy "köszönöm a meghívást, de nem tudok elmenni". Pont. Még csak meg sem kell indokolni, mert senkinek semmi köze a te dolgaidhoz. Ha nagyon kedves vagy, akkor megindokolod, de az már tényleg kedvesség a részedről. (Mert senkinek sem kell indokolnia azt egy rokoni meghívás esetén, hogy milyen egyéb dolga van, ami ami miatt nem vesz részt itt vagy ott, ugyansi az már magyarázkodás és védekezés, amire semmi szükség.)


Nézd, te megtettél mindent, túl sokat is. Aki hisztizik, az tegye, nem szabad vele foglalkozni, ugyanis itt már arról van szó, hogy az ő akarata nem teljesült, és te nemet mertél mondani neki.


Zárd rövidre a vitát, és egy darabig ne vedd fel a telefont, ha ők keresnek.

2013. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!