Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a szüleimmel, hogy nem akarok jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy a vezetés, félek és így csak pénzkidobásnak tartom. Ők viszont erőltetik, hogy jogsi pedig mindenkinek kell. Miért kell velem ezt csinálniuk?
2013. máj. 7. 08:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%

Mert jogsi mindenkinek kell. Az ma már épp olyan fontos, mint a nyelvtudás.

Nem megy a vezetés? Tehát már elkezdted? Mert akkor már befizettétek a pénzt gondolom..

2013. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

Legalább csináld meg, később ha meglesz, majd eldöntöd akarod-e használni!

Én boldog lennék, ha a szüleim kifizetnék nekem a jogsim és nem nekem kellene rá már hónapok óta spórolni.

2013. máj. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem értek veled egyet elso. Meg lehet lenni nyelvtudás es jogosítvány nelkul is. Ha az az eletcelja valakinek, hogy Eldugottfalvan asztalos legyen, ahhoz se jogosítvány, se nyelvtudás nem kell. A céljait kell nézni es ahhoz mérten szerezni a tudást.
2013. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Hát igen, igazad van. Viszont én több szeretnék lenni, mint egy senki senkiföldjén.
2013. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
De jó. Az én szüleimnek nem volt pénzük arra, hogy jogsit szerezzek (nag családosként). Én magamnak spóroltam össze.
2013. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Nézd Kérdező, egyfelől még igazad is lehetne, nekem sincs jogsim, bőven lehet anélkül is élni, főleg, ha nagyvárosban élsz, ahol van normális tömegközlekedés.

Viszont, hy ez az indokod, hogy "Egyszerűen nem megy a vezetés, félek", akkor megfontolandó, hogy mégis szembe nézz a félelmeiddel, mert így sanszos, hogy később bánnád, egy kudarc maradna meg benned.

2013. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
4! Neked mások az eletceljaid. Ez a jogosítvány dolog pont olyan, mint pl a főiskola. Ha a céljaid megvalósításához szükséges, akkor kell. Ha nem kell hozza, akkor meg minek? Pl az en húgom kitalálta, hogy neki kell egy diploma, mert anélkül nem ember az ember. Most van neki egy óvoda pedagógusi diplomája es továbbra is élelmiszerboltban dolgozik, mert azt szereti. Akkor minek kellett a diploma?
2013. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Röhej, hogy erőltetik, inkább örülnének, hogy távol tartanád magad az autózástól... Kevesebb veszélynek van kitéve aki nem autókázik, ráadásul nem dob ki annyi pénzt az ablakon. Az autó ugyanis eléggé költséges játék.

Szóval aki szeret vezetni és van hozzá tehetsége, annak sem javasolt mindig...


Figyelj Kérdező!

Ha már befizettek, akkor csináld meg, járd ki, ezzel is tapasztaltabb leszel, szélesedik a látóköröd. Attól, mert van egy jogsid, nem muszáj vezetni a későbbiekben.


A KRESZ például akkor is nagyon fontos és hasznos tudás, ha nem vezetsz, csak mondjuk biciklizel vagy gyalogolsz! Biciklizéshez pl ugyanúgy elengedhetetlen, hisz azzal is részt vesz az ember a forgalomban. Csodálom, hogy még nem kötelező bringásoknak a jogsi. Gyalogosként is hasznos, mert bárhol jársz-kelsz, jobban tudod, hogy mire számíts az autósoktól.


Jó persze a KRESZ-en már biztos túl vagy. Mindenesetre esetedben ez a legfontosabb. Sőt, az elsősegélyes dolog is nagyon hasznos tud lenni. A gyakorlati vezetésórákon meg figyelj oda, iparkodj mielőbb túllenni rajta, hogy minél kevesebb kiadás legyen. Vizsgázz le, aztán felejtsd el az egészet, ne ülj majd autóba. A jogsi jó lesz pl a lejárt személyi helyett... :-)

2013. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Természetes, hogy fél az ember az elején. Én is csurom vizesre izzadtam magam az idegességtől minden vezetés órán.

Nem is ott fogsz megtanulni vezetni ezen a pár órán, hanem majd utána.

Érdemes mindenképpen megcsinálni, a későbbiekben nagyon jól fog jönni.

2013. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
41%
Annó, nekem is erőltették. Az oktatónőm, a huszadik vezetési óra után sírt, mert szerinte nekem ezt nagyon nem kéne. Ha nem szólt, képes voltam egyessel végigmenni a városon.:)) Utána össze szedtem magam, vagy is két deci szíverősítőt ittam minden óra előtt. Elsőre levizsgáztam. Azért jó, hogy van jogsim.
2013. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!