Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődött meg rám...

Jogosan sértődött meg rám nővérem (féltesóm)? Beszólás és árulás volt?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, édesapám egy futókapcsolatából. Édesanyámmal még akkor összejöttek mikor nem született meg tesóm, úgyhogy csak 2,5 év van közöttünk. Jó vele a viszonyom, mindig sokat volt itt. Most ballagott, hülyeségből mondtam neki, hogy így könnyű sok pénzt összeszedni, ennyi rokonnal (ugyebár szüleim, anyukájáék és négy nagyszülő, nagynénik, nagybácsik - mert pl. anyukám szülei is mindig unokaként tekintettek rá) Nem irigylem tőle, már megszoktam, hogy mindig duplán kap, tényleg csak vicceltem. Erre megsértődött, elég durva hangnemben kiosztott, hogy ne gondoljam már hogy olyan jó, hogy mindig két szülő között kell cikáznia. Meg hogy nekem mennyivel jobb. Oké, tudom hogy nem a legjobb dolog ez. Bár szerintem mindenki normális vele, panaszra sem lehet oka.

Megérdemeltem, hogy így alpári stílusban közölte ezt velem? Tényleg kiprovokáltam a "beszólásommal"?

Utána apukám látta rajtam hogy valami nem jó, beszélgettünk, mondtam neki, hogy mi volt. Erre ő magától, nem én mondtam neki! beszélt nővéremmel, hogy ne érezze így, szereti stb. Nem voltam ott, csak amit nővérem szavaiból kivettem ennyi volt a lényeg, szóval nem számonkérte vagy hasonlók, csak tisztázni akarta. De az lett belőle, hogy most meg az a baj velem, hogy árulkodtam... Pedig ezt sem akartam. Meg nem is olyan volt hogy ellógott óráról beköptem volna és büntetést kapott vagy valami ilyen hasonló, szóval baja nem lett belőle, apukám nem úgy állt a dologhoz, hogy miért volt velem bunkó.


2013. máj. 7. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
lépj túl rajt, mert minél tovább ragozod vele, annál rosszabb lesz a viszony
2013. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem pont rátapostál egy tyúkszemére. Nem feltétlenül durva, amit mondtál, de megértem azt is, amit ő mondott. Kérj tőle bocsánatot szerintem, tegyél érte egy ilyen gesztust. Nem történt tragédia, inkább csak érzékeny lehet erre a témára.
2013. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
beszéld meg apuddal h ne intézkedjen a nevedben,kérés nélkül.a tesódat meg ültesd le,kérj tőle bocsánatot és magyarázd el neki,h nem vagy rá féltékeny,nem akartad megbántani és szeretnél vele jóba lenni,ezért ne haragudjon,te tényleg csak viccelődtél.
2013. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Akaratlanul egy fájdalmas pontjába szúrtál ezzel a poénnal, ezért volt veled ilyen.
2013. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet bocsánatot kérhetnék, de már amikor "beszóltam" akkor kértem... Bár én is elvártam volna tőle. Nem tudom apukám miért szólt bele, lehet nem kellett volna elmondani neki. De úgy voltam vele miért ne, meg ha most ez tényleg olyan sz.r tesómnak (amit nem hiszek) akkor tudjon már róla. De nem gondoltam hogy úgy kezeli a helyzetet hogy abból én is rosszul jövök ki. Szerintem nővéremnek nem kellene húznia a száját és akkor nem lenne gond. Jó én megtehetem hogy én úgy csinálok mintha semmi nem történt volna, de ha ő továbbra is haragszik rám én mindegy mit csinálok.
2013. máj. 7. 14:13
 6/11 A kérdező kommentje:
De ezzel miért bántottam meg?? Én nem tehetek róla hogy így alakult a helyzet. Nem is volt együtt apukám az anyukájával normális kapcsolatban! Az enyémmel meg igen, erről egyikünk sem tehet. Anyukám is szereti, nagyszüleim is. Az anyja és mostohaapja is tök normális.
2013. máj. 7. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha viszont már bocsánatot kértél, de ő még mindig haragszik, akkor majd megbékül, ha akar. Igaz, tényleg félresikerült poén volt, de megtörtént a bocsánatkérés utána, ha ő mindezek ellenére nem tud megbocsátani, akkor ez már tényleg nem a te hibád. Olyan borzasztó nagy bűnt azért nem követtél el ellene.
2013. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt lehet már kiheverte volna amit mondtam, csak az nem tetszett, hogy egyáltalán felcsattant! Most meg szerintem az a baja, hogy beszéltem apukánkkal.. Na mindegy. Most már nem szólalok meg egy darabig :)
2013. máj. 7. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Az ő napja volt te meg tönkreteszed egy ilyen gyerekes beszolással és még apádat is rászabaditotad hogy lelkizni is keljen egy olyan napon mikor csak bulizni kéne. Nőlj fel és kérj bocsánatott.
2013. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Jogosan, bizony. Az alpári te voltál, nem ő.


"Nem irigylem tőle, már megszoktam, hogy mindig duplán kap, tényleg csak vicceltem."


De igen, nagyon irigyelsz tőle mindent, és nem, nem volt vicces. Lehet, hogy te viccesnek akarod látni, de bizony ez nem vicc volt, hanem hernyótalpas durvaság.


Fel sem fogod, hogy mennyire fájó tud lenni az a helyzet, amiben ő vergődik - te csak irigy vagy és féltékeny és alpári módon taposol bele a lelkébe. És még te vagy kiakadva?


Az a minimum, hogy elkullogsz bocsánatot kérni tőle. És a jövőben alaposan válogasd meg a szavaidat.

2013. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!