Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményekre lennék kíváncsi,...

Véleményekre lennék kíváncsi, nem felháborító ez? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, mondta, hogy károsodott a cukoranyagcserém, ezért kerüljem a cukros és fehérlisztes ételeket.


Szüleimmel élek. Mondtam nekik, hogy mi a helyzet.


Másnap Anyu rétest csinált gyümölcslevessel(fehér lisztes,cukros). Én mást ettem. Ezutáni napon megkért,hogy csináljak palacsintát. Nekik fehér liszteset és cukrosat csináltam, magamnak tk. lisztből és édesítővel csináltam. Uzsonnaidőben megkérdezte anyu, nem kérek-e egy kis rétest... Boltban is voltunk, kérdezte, hogy ne vegyünk-e csokoládét. Válaszoltam neki, hogy inkább ne. Nem is vettünk.


Aztán ma közölte, hogy túrógombóc lesz az ebéd. Reggelire vett kakaóscsigát, túrórudit. MOndta nekem, hogy most ehetek bármit, van bőven választék (palacsinta,rétes,kakaóscsiga,sb). Én barna kenyeret ettem felvágottal és paprikával. Miután megettem, kérdezte, hogy nem eszek-e egy kis kakaóscsigát. Na, ezen a ponton durrant el az agyam és finoman mondtam neki, hogy én nem eszem ilyeneket. Erre megsértődött...


Ebédre hamis gubát csináltam (édesítővel). Készítettem a tetejére túrókrémet, erre megkérdezi,nem kell-e bele egy kis vaníliás cukor...


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért csinálja ezt?!

Világosan megmondtam neki,hogy kerülnöm kell a cukrozott dolgokat, erre csakazért is....


Mi a véleményetek nektek? Van valaki, aki hasonló helyzetben van?


Köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 11. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez nagyon durva, sajnálom. Szerintem próbálj vele leülni egy délután, és elmesélni neki, hogy milyen következményekkel járhat számodra a helytelen étkezés. Ez talán meghatja. :S

Amúgy az én anyum is ilyen, én is diétázom (bár nálam csak a szebb alak a cél), de nem képes figyelembe venni, hanem tolja az arcomba a cukrosabbnál cukrosabb kajákat. :S

2013. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
ha legközelebb kinálja a cukros ételt mondneki hogy ha ennyire el akarsz tenni láb alól van arra gyorsabb módszer is
2013. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nagyon furcsa számomra! Amúgy ő miért eszik ennyi édességet? Csoda, hogy még neki nincsen semmi baja. Legyél türelmes és beszélj vele mégegyszer!
2013. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Elszomorító, hogy nem csak az én anyukám ilyen! :(


Talán nem akarja, hogy én egészségesen étkezzem és hogy normál testalkatom legyen (rajta van egy-két plusz kg). Lehet, hogy azt akarja, hogy hízzak...

Ő nem képes lemondani az édességekről, sok szénhidrátot eszik. Ajánlottam neki az édesítőt, de arra csak pfujjogott...Igazából az egész családom pfujjog az édeítős, egészségesebb ételekre...


Nem értem, hogy mit fáj neki, ő is élhetne egészségesebben,igazából akarat kérdése...

Egyszer mondtam is neki, hogy egyen barna kenyeret, meg cukor helyett használjon édesítőt, de erre azt válaszolta, hogy neki a fehér kenyér jobban ízlik...

Most erre mit lehet mondani...?


Elbeszélgetek vele mégegyszer.

Bár régebben, amikor még nem tudtam, hogy ez a bajom és csak diétáztam, akkor is tömni akart midnenféle édességgel és hiába mondtam neki, hogy nem eszem cukrot...Szóval.. :(


Nagyon sajnálom,hogy sok ilyen szülő van. :(

2013. máj. 11. 12:31
 5/25 dani900 ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy direkt csinálja.

Valamiért dühíti a dolog, hogy nem ehetsz ilyesmiket, és "csakazértis".

Megkérdezheted: "anyu, te most azt akarod, hogy korán meghaljak? Tudod, hogy nem ehetek ilyeneket, és te pont ezért az ellenkezőjét csinálod! Ne tetesd magad hülyének. Miért akarsz nekem ártani? Miért próbálsz bennem, hamis bűntudatot kelteni?"

Ha válaszol erre, azt is megírhatod, kíváncsi lennék, mit mond. Elég erős vagy, hogy megkérdezd?

2013. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj az édesítő ugyanolyan rossz mint a kristálycukor, használj természetes édesítőszereket de mértékkel!
2013. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős anyukád, de az enyém is ezt csinálta. A cukorbetegség az létező betegség számukra, azt megértik, ha diétázik miatta valaki. De az IR az á, hülyeség, mindent kitalálnak, régen is ezt ették, satöbbi.


Sajnállak, mert így sokkal nehezebb tartani a diétát.

2013. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
Az én anyámnak is vannak hülye dolgai. Szerintem beszélj vele, mert az is lehet, hogy megbántottad és ezért így akar "visszavágni".
2013. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az anyósom ilyen. Van rajtam egy kis felesleg (10 kg), magas a vérnyomásom, gyereket szeretnék, ezért az orvosom javaslatára diétázom, persze mozgok is, de anyagcsere-zavarom is van, szóval olvadnak olyan könnyen a kilók. Gyakorlatilag nem kell ragoznom, ugyanazt csinálja, mint a tiéd, csak én hál' Istennek nem élek vele együtt. De egy helyem dolgozunk... Kérés nélkül vesz nekem reggelit, hoz ebédet, stb. Kb. hatmillió-hétszázhuszonegyszer megkértem rá, hogy ne hozzon nekem kaját. El se szoktam fogadni. Természetesen megsértődik, felhívja a férjemet (aki olyankor szintén dolgozik) és az agyára megy. Már elmagyaráztam neki, hogy mit miért nem ehetek, és hogy ő miért 140 kilós annak ellenére, hogy alig eszik valamit (csoki, péksüti, kávé). Reménytelen. Én azt javaslom, hogy beszélgess vele, ha nem fogja fel és megteheted, akkor költözz el. Már, ha nem akarsz agyvérzést kapni. 26N
2013. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Candidás vagyok, az orvosom mondta, hogy semmi finomított szénhidrát, szóval csak nyírfacukros és teljes kiőrlésű lisztes dolgot ehetek és abból is csak keveset. Mikor megyek anyámhoz, állandóan jön a "Vegyél csokit, vegyél sütit, vegyél ezt-azt", mikor közöltem, hogy de nem lehet, akkor azt felelte, hogy "De ettől nem fogsz hízni, diétás!" Ekkor mondtam neki, hogy nem fogyókúrázom, hanem ha ezt megeszem, beteg leszek! Azóta szimplán csak elfelejti, hogy miben van finomított szénhidrát és ugyanúgy kínál. Mikor mondom neki, hogy kösz, de nem lehet (10 percen belül harmadszor), akkor jön a "Jaj, hát ezt se??? Te szegény-szerencsétlen gyerek."


Egyébként ez nem csak anyámra jellemző, hanem kb. a teljes rokonságra. Mert a Candida nekik nem betegség. Csak annak, aki szenved tőle.

2013. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!