Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Te kimenné...

Külföldre költözés? Te kimennél az alábbi feltételek mellett? (Svájc)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy néz ki, hogy a párom számára megnyílt egy lehetőség, hogy külföldön dolgozhasson. A mostani cége egy másik telephelyén lenne a munka Svájcban. Még nincs semmi konrétum, egyelőre csak beszéltünk róla. A párom 33 éves, beszél németül, tehát ezzel biztosan nem lenne gond. Én 26 éves vagyok, van ugyan németből nyelvvizsgám, de még a gimiben szereztem, és azóta nem igazán használtam, szóval a nyelvtudásom meglehetősen passzív. De ha muszáj lenne, akkor szerintem gyorsan belejönnék.


Én bátran itt merném hagyni a munkahelyemet és belevágni a külföldbe, de a párom még egyelőre hezitál. Neki is és nekem is nagy álmom, hogy külföldön dolgozhassunk, régebben, külön-külön még kerestük is ennek a lehetősgét, de egyikünknek sem úgy alakult az élete. Szóval szerintetek érdemes lenne kicsit noszogatnom, hogy mennünk kéne? Mert ettől biztonságosabb lehetőség szerintem nem nagyon van, hogy cégen belül váltson pozíciót.

Szerintetek nekem milyen munkalehetőség lenne a kezdetekben hiányos nyelvtudással? Mert egyébként mérnök vagyok, szóval ha belejövök a németbe, akkor én is kereshetek olyan állást, ami a végzettségemhez való.


Illetve konkrétan a svájci munka-helyzetről van valakinek tapasztalata?


Előre is köszi!


2013. máj. 13. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem gondolkoznék helyetekben, hanem mennék és összetenném a kezemet a lehetőségért. Vannak ismerőseim Svájcban, viszonlag hamar találtak munkát és boldogok. Aki ügyes, mindenképpen több lehetősége van, mint itthon!
2013. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja ott nem árt egy kis angol és francia tudás sem, legalábbis Genfben inkább franciát hallottunk az utcán.
2013. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
sztem noszogasd :) barátnőm volt igy,ő kiment a párjával,fél évig csak gyakorolta a nyelvet,azután ment el dolgozni,de azóta is dolgozik,mint vannak,boldogok,bejött a számitásuk. ők németországban vannak
2013. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Már csomagolnék ha neki cégen belül van fix helye.

Mérnök vagy,angolul gondolom tudsz.Azzal is el tudsz helyezkedni mérnökként szerintem,németbe belejössz hamar.

Vanank svájci partnereink,csak angolul kommunikálunk.

2013. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennék, azonnal. Illetve jöttem, ide, a derék jó németek közé. Isetn áldja meg őket! :)
2013. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennék mint a szél. Főleg úgy, hogy neki biztos helye van.
2013. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nem szivesen ábrándítalak ki, de te nem mehetsz a "párod" után. Ha a férjed lenne, akkor családegyesítés címén megkapnád te is a tartózkodási engedélyt, valószínűleg a munkavállalásit is, de Svájcban nem érdekel senkit, hogy valakinek "párja" van, tudom, mert itt élek kint, sőt, ezzel kapcsolatos a munkám. Ezzel a ténnyel is számoljatok tervezgetés közben.
2013. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
svájcban nem rendes németül beszélnek, ha csak kicsit tudsz azzal ott nem boldogulsz. Éltem ott, tudom...másrészt ha nem vagytok házasok kinn nem fogsz letelepedési engedélyt kapni...
2013. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Tehát ahhoz is kell valamilyen engedély, hogy ott legyek kint és mondjuk 'csak' nyelviskolába járjak? Ha a párom elvállalná a munkát, akkor ő automatikusan megkapná a tartózkodási engedélyt?

2013. máj. 13. 21:35
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem örökre gondoltunk kimenni, néhány évben gondolkodunk, tehát nem kéne letelepedési engedély.
2013. máj. 13. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!