Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek melyik a jobb? "Szingli-...

Kinek melyik a jobb? "Szingli-élet" - "agglegénykedés", vagy a párkapcsolat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szingli élet és az agglegénykedés is csak egy átmeneti állapot, semmiképpen sem életcél. Az ember társas lény, megbízható és tartós kapcsolatra vágyik. Ha találkozik a meglelő partnerrel, minden további nélkül feladja korábbi státusát.
2009. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Én sajnos kapcsolatfüggő vagyok. 5évet zártam májusban valakivel, utána sokáig egyedül voltam, de nem igazán találtam a helyem...úgyhogy addig "erőlködtem", najó, inkább próbálkoztam, míg most megint együtt vagyok valakivel. Nekem így teljes az élet, tartozni valakihez. Öleljen át, és érezzem, hogy csak engem akar. Enélkül mintha hiányozna a fél lábam. Tudom hogy szomorú (akár szánalmasnak is mondhatnánk), de ez van.
2009. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a párkapcsolat, DE csak a teljes elkötelezettségen, egymás szeretetén és tiszteletén alapuló. Ami csak azért van, hogy ne legyek egyedül, nem ér sokat. Annál jobb az egyedüllét szabadsága.
2009. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő jó, szingliként élni is szerettem, de most párkapcsolatban is jól érzem magam. Mindkettőnek megvan a maga előnye, szingliként azt szerettem, hogy minden úgy volt, ahogy én akartam, csak magamra kellett pl. takarítani, mosni. Ha valamit a helyére tettem, az ott is volt. A kitakarítottam, tisztaság volt. Ha egész éjjel olvasni volt kedvem, hát olvastam. Reggel akkor keltem, amikor nekem kellett, nem ébresztett más szöszmötölése sokkal korábban. Jobban lehetett spórolni. Nem néztem tv-t.

Most az a jó, hogy mindenben kikérhetem a párom véleményét és együtt döntünk. Ha szépen kitakarítok, megjegyzi, hogy de szép rend és tisztaság van (bár vigyázni nem tud rá) és ez jó érzés. Néha vicces, ahogy közösen keresgéljük a legalapvetőbb dolgokat, amit a gyerekünk eldugott. Reggel félálomban jó hallani, hogy kaparászik a kávéfőző körül, meg csilingel a kanállal, majd halkan kattan az ajtó... és én még aludhatok, ha a gyerek is hagy. Kéz a kézben nézhetünk filmeket, amiket meg is beszélhetünk, közös kedvenceink vannak, amikből gyakran idézgetünk...


...és még sorolhatnám :))

2009. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt jó egyedül a válásom után, örülök, hogy boldog párkapcsolatban élhetek :) Hangsúlyozom: boldog, mert nem lennék valakivel csak azért, hogy ne legyek egyedül.
2009. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem minden ember vágyik egy párra akivel megoszthatja az életét,a mindennapjait...!Bár aki sokáig van egyedül,az nehezebben tud megszokni egy társat maga mellett,mert megvannak a kis kialakult dolgai,szokásai..:)
2009. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki jól érzi magát szingliként,az párral az oldalán is jól fogja!Ez azt tükrözi,hogy szereti és becsüli önmagát.Sajnos én szingliként nem igazán éreztem jól magam a bőrömben,mindig is önbizalom-hiányos,és társfüggő ember voltam...Tudom,hogy ez hiba,de én csak akkor érzem jól magam,ha valaki van mellettem,akinek foghatom a kezét.Akivel megoszthatom a gondjaimat.Aki mellé lefekszek az ágyba,és aki mellett reggel felkelek.Jó,biztos nem esnék kétségbe,ha egy reggel egyedül kéne felkelnem az üres szobában,de hogy egyedül nem érezném jól magam,az is biztos.Ahány ember,annyi féle,nem vagyunk egyformák,és szerintem ez teszi érdekessé a világot!Akad,akinek pl nem hiányzik a társ.Az ő véleményüket is el lehet fogadni.
2009. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is azt szerettem, ha társas kapcsolatban élek.Van kivel megosztani örömöt, bánatot! Szerencsére olyan férjem van, akivel mindezt meg lehet osztani.
2009. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

szerintem mindkettő tré. a legényéletből "hiányzik valami", a párkapcsolatból meg hiányzik az a szabadság, ami így adott.

valami köztes állapot kéne. :)

2009. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor volt oyan, hogy azt mondtam jobb lenne nekem egyedül, függetlenül mindenkitől. Anyagilag megtehettem volna, de nem vagyok képes sokáig egyedül maradni.

Úgyhogy konkrétan a kérdésedre válaszolva szerintem kell az emberne néha egy kis szingliség, hogy utána értékelje a kapcsolatot és önmagát is.

2009. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!