Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jelenthetem ki a...

Hogyan jelenthetem ki a mostohatestvérem a lakásomból?

Figyelt kérdés
A mostohatestvérem velünk lakik, de az utóbbi időben tarthatatlanul viselkedik.Iszik, éjjelente részegen jár haza,kötöszködik.A nagyszüleinkkel élünk együtt, ők is többször el akarták zavarni, de mindig felmerült, hogy hozzánk van bejelentve és ha az utcán találják, úgyis ide hozzák vissza.Ki lehet jelenteni a beleegyezése nélkül?
2008. jún. 17. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán írtad le a helyzetet. Örökbefogadták? Mert akkor nem lehet csak úgy kirúgni. Van saját lakása? Nyilván nincs...
2008. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt ilyen, úgy hívták kényszerkijelentés, de ez már megszűnt!
2008. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, találtam néhány hasonló esetet:

[link]

2008. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Nálam nemrég kiderült, hogy van olyan személy bejelentve a lakásomba, aki nyilvánvalóan nem lakik ott és senki nem tudja, hol van. Az okmányirodában azt mondták, 2000 Ft és kijelentik. Ebből én arra következtetek, hogy ha Te is bemennél az okmányirodába és azt mondanád, hogy már nem lakik ott és nem tudod, hol van, hasonló módon ki lehetne jelenteni.

De ha nem, egy próbát talán megér.

2008. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy ő kijelenti, még a rendőrnek átadott lakcímkártyán ugyanúgy a te címed marad rajta... Tehát a rendőr oda fogja vinni.


Amúgy ki tudod jelenteni a lakásból, ha akarod. De az, hogy az ingatlanba be van jelentve, nem igazán ad többletjogot, és az, hogy kijelented nem igazán jelent semmi rosszat rá nézve. Max. nem a lakcímkártyája alapján, nem "bemondásra" fogják hozzád vinni. Nem attól lakhat ott, mert ott lakcíme van.

2008. jún. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
menj be a helyi önkormányzathoz az okmányirodába, semmi összefüggés kinek a kije, egyedül a te lakásod és oda azt jelentesz be akit akarsz , így kijelentheted. Van egy bizonyos költsége, de oda kell menni ahola személyiigazolványt kiállítják és ott elmonják, gondolom egy illetékdíja van, biztos 2000 amit ítak, mert ez egységes, de neked jobban megéri, és ha kész utána kirakhatod és mondd az embernek, hogy a lakcímkártyát lesszíves az önkormányzatnál leadni. Az a baj ha valamit csinál és elkérik tőle az iratait, lehet, hogy az alapján vissza is kisérik, de mielőtt beteszi a rendőr az ajtón mondd neki, hogy te vagy a tulaj és már kijelentetted és szóltál is hogy adja le a lakcímkártyáját. Más megoldás nincs, de a te lakásod!!!Egyébként tényleg előfordul, hogy valaki bejelenti magát ok nélkül a lakásodba, mert nem ellenőrzik az aláírást az igénylőlapon, ezért érdemes ellenőrizni félévente.
2008. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!