Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit illik ilyenkor mondani?

Mit illik ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés
A barátom 30 én 20 éves vagyok, befog mutatni a családjának. A barátom korából kiindulva a szülei 50-60 között lehetnek. A csókolom túl kislányos és szerény, de a Jó Napot XY vagyok! Túl hivatalos. Ráadásul azért vagyok bizonytalan, mert nagyim (79) mesélte, hogy nem egyszer köszönt neki egy velem egykorú ember neki úgy hogy Jó Napot Kívánok! És ő erre megsértődik és illetlennek tartja.

2013. máj. 18. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Csókolom! Így...
2013. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot kívánk, XY vagyok.


Csókolomot felnőtt ember nem köszön, főleg nem egy nő!

A Nagymamád még más korban nőtt fel, ne azt vedd alapul.

2013. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De igen is köszön, legalábbis a párja anyukájának csókolom, az apjának lehet jó napot.
2013. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem az illető úriembert mit mondjak a szüleinek? :) Első barátom 18 évesen mutatott be, velem egy idős volt. Azt mondta, hogy mondjam azt, hogy Jó napot kívánok.

Második és mostani, remélhetőleg örök:D szüleivel mikor találkoztam akkor 21 voltam. Párom 27 volt, szülei 50es évek elején jártak. Ők falusiak, mi is egy kis szabolcsi városban élünk (első barátom nem itt élt, csak akkor egyetemre jártam - későn érő típus voltam:)) Szóval náluk nem volt kérdés, zsigerből csókolomoztam, ismerve a szokásokat. Szerintem nem mindegy hol él az ember. Velük nem is tegeződtem össze rögtön, míg a korábbi "anyós-após" rögtön felajánlotta.

2013. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig én is csókolommal köszönöm a mai napig a párom anyjának, nagyszüleiek, nem tudom mi rossz van benne. Az én anyám pl. kimondottan utálja, ha egy velem egykorú barátnőm jó napot!-tal köszön neki.

Ez hülyeség, hogy felnőtt ember nem köszön így.

2013. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egesz csalad falusi.Jakfalvai (Miskolc).A baratom is ott nott fel .20eves koraban koltozott fel Pestre kb. Igen.Akkor a tuti biztos hogy megkerdem paromat.Koszi:-)
2013. máj. 18. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Huszonhét éve vagyok férjnél, mindig csókolommal köszönök a párom szüleinek és magázom őket. De ez nem kell hogy törvény legyen nálatok.
2013. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukának csókolom, apukának jónapot
2013. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi nem faluban lakunk, de a szüleimnek sem tetszett, hogy a tesóm barátnője "jó napot"-tal köszönt. Anyukájának mindenképp csókolom.
2013. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!