Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én reagálom túl ezt a...

Most én reagálom túl ezt a kialakult helyzetet vagy tényleg nem normális ez a felállás?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, köszönöm előre is aki végigolvassa és válaszol rá.

Én 20/L, itthon lakom még (szüleim elváltak, anyummal lakom), tesómék külön laknak. Náluk van egy 1 éves gyerek, és most jön a következő. Ezzel idáig nincs is gond, csak azzal, hogy mindig mindenkor én segítsek, illetve hogy semmi magánéletünk nincsen. A helyzetet úgy kell elképzelni, hogy kitalálják, hogy most eljövünk ide (van kulcsuk ehhez a házhoz, maximum előtte szólnak ide), a ház a feje tetején áll, mi főzünk, hogy legyen mit enni, közben vigyázzunk a gyerekre. Ha nincs szerencsénk, még puskaporos is náluk a légkör, és olyan hangulatban jönnek ide. Egyszóval ez nem pihenés sehogyan sem.

Én egyetemre járok, de senki nem foglalkozik azzal, hogy hogyan készülök fel a vizsgámra, mellette dolgozom. Ha azt mondom, tanulnom kellene, rögtön le is csesznek, hogy nehogy már annyit kelljen tanulni (egyetemen?) Az összes szabadidőm elmegy arra, hogy vagy idejönnek és segítsek, vagy én menjek és segítsek. Persze ennek anyu is részese, de ő is éppen elég sokszor kiakad ezen a helyzeten, amikor persze rajtam csattan az ostor (akkor jön, hogy én még minek vagyok itthon, engem még etetni kell, stb)

Tesómékkal nem szeretnék összeveszni, de ez a helyzet nagyon gáz, hogy minden időm elmegy erre, az egészségem is ráment a helyzetre. Imádom unokaöcsémet, de egyszerűen nem megy már, hogy őt pesztráljam (foglaljam le, etessem meg, pelenkázzam) utána meg ha elmentek este, akkor álljak neki tanulni, általában ez úgy néz ki hogy este 9-től 11-ig kb.. Holnap is jönnek, pedig kedden-szerdán szigorlatom lesz, nem ártana rá készülni.. Persze tanultam év közben, de ez azért nagyobb horderejű, mint például egy zárthelyi. (az múlik rajta, hogy jövőre folytathatom-e az egyetemet, az egész éves anyagból lesz a vizsga)

Barátokra, párt találni pedig abszolút nincs időm, mert vagy tanulok, vagy a házimunkát csinálom itthon/náluk, vagy gyerekezek, vagy dolgozom (hétvégente).

Ti mit tudnátok tanácsolni ilyen helyzetben? Már nem tudom mitévő legyek, kb. egy éve ez megy, el sem tudom képzelni hogy mi lesz, ha meglesz a 2. gyerek..

Egyébként tényleg ne úgy jöjjön le, imádom a meglévőt is, meg a 2.at is szeretni fogom, csak úgy érzem ezt valahogy ki is használják, hogy úgysem mondok nemet. Meg persze ő tehet legkevésbé a helyzetről..


2013. máj. 19. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Normál esetben menj el a könyvtárba tanulni, akkor nincs gond, hogy nem hagynak.


Esetleg megérné kollégiumba menni, de az lehet, hogy anyagilag azért nem menne.


Vagy több emberrel együtt közösen kivenni egy lakást és odaköltözni.

2013. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy miért mennek a tesódék a nyakatokra? Miért nem maradnak otthon?
2013. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális ez így.

Normális, ha néha elmennek hozzátok kicsit, az is normális, ha néha igénybe veszik a segítségeteket, ha tudtok éppen segíteni, de az nem normális, hogy így a nyakatokra járnak és a nyakatokon élnek.

De mivel az nem a te házad, hanem anyukádé, így neki kéne megmondani, hogy éljenek a saját otthonukba, ha segítségre van szükségük, akkor előbb szóljanak, kérdezzék meg, hogy tudtok-e egyáltalán segíteni. Mond el anyukádnak, hogy te így nem tudsz tanulni. Amúgy nyugodtan mondhatod a tesódnak, hogy te most nem tudsz segíteni, mert tanulsz, vizsgázol, stb.

2013. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos kollégiumra nincsen lehetőségem, mert helybeli vagyok, a szaktársaim meg nem olyanok akikkel össze lehetne költözni :(

Tesóm jön igazából, mert a férje nem sokat segít neki, de ezzel az jár, hogy a végén mindannyian itt vannak. Elég sokat panaszkodik is nekünk, hogy szinte mindenhez egyedül van. Nem mondhatom mégsem neki, hogy oldd meg egyedül.. :/ Meg neki egyfajta kikapcsolódás, ha itt vannak, mert addig tud pihenni.. csak mi nem.

2013. máj. 19. 19:24
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Ez a lepasszolós része nekem se tiszta. Minek hagyják rád a gyereket? Neked csinálták? Én biztos nem pesztrálnám az ő gyereküket.
2013. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mihez kell a segítség a tesódnak? Ha az otthoni munkában nem segít a férje, akkor ha elmegy hozzátok ki csinálja azt meg? Nem értem, elmegy hozzátok, panaszkodik a férjéről, aztán odamegy a férje is?
2013. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát vagy úgy van hogy hét közben jön gyerekkel együtt, aztán mikor munkában végez a férje, akkor együtt mennek haza. Vagy hétvégén jönnek hárman. (illetve nemsokára 4-en) A gyereklepasszolás úgy van, hogy sógorom általában pihen, tesóm elfoglalja magát valamivel, anyu főz, én valami házimunkát csinálok és közben a gyerekkel foglalkozom.

Sajnos anyu úgy van vele, hogy én le vagyok sz**va :) Őt is idegesíti a helyzet, de nem tesz ellene semmit, maximum velem ordítozik. Neki időnként bevásárol tesóm, szerintem azért nem szól semmit, mert ha összeveszne vele, akkor ezt nem tenné meg.

2013. máj. 19. 19:35
 8/17 A kérdező kommentje:

"Mihez kell a segítség a tesódnak? Ha az otthoni munkában nem segít a férje, akkor ha elmegy hozzátok ki csinálja azt meg? "

Ha odamegyek (általában két előadás között vagy valami) akkor amiben benne van, abban segítek. Szóval ha éppen mos, akkor kiteregetek, ha főz akkor abban segítek. Így még az sincs, hogy ők pihenni jönnek hozzánk, de mi is pihenni mennénk oda. Ugye ráadásul amióta megint gyereket vár elég rosszul bírja magát..

2013. máj. 19. 19:37
 9/17 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy mit nem tud megcsinálni egyedül a férje nélkül. De mindegy is, a lényeg, hogy nagyon gyorsan finoman próbáld vele tisztázni, hogy neked milyen sokat kell tanulnod, és beszéld meg vele, hogy melyik napokon tudsz vigyázni a gyerekre és szigorúan egyeztessetek előtte. Ne hagyd hogy csak úgy "rád sózzák" a gyereket. Nyilván szereted, de majd ha megszületik a kicsi, akkor majd napokra rád fogja a tesód sózni a nagyobbat, mondván, hogy milyen nehéz két kicsivel. Előzd meg azzal, hogy konkrét időpontokat jelölsz ki, és leülsz vele megbeszélni, hogy neked mikor jó.
2013. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyetemen helybeli is kap kollégiumot. Ha jól tudom, kb. 90 pontos a felvételi rendszer, ebből a lakóhely távolsága maximum 3 pontot ér.
2013. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!