Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan neheztelek a keresztsz...

Haramia kérdése:

Jogosan neheztelek a keresztszülőkre?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kisfiam, akit egyedül nevelek már születése óta mert apukája még a terhesség ideje alatt úgy döntött, hogy mégsem akar részt venni az életünkben. Addigra azonban már felkértük a keresztszülői párt, egy olyan házaspárt, akik közül a lány az én gyerekkori barátnőm, a fiú pedig az apuka gyerekkori barátja és ők házasok. Az apukával semmilyen kapcsolatunk nincs, sosem látta és nem is akarja látni a fiát, a keresztszülők viszont nagyon kedvesek, minden alkalomról megemlékeznek, sokat jönnek hozzánk látogatóba stb. Azonban ők továbbra is tartják a kapcsolatot a fiam apukájával (mert ugye a férj egyik legjobb barátja) ami ellen persze semmi kifogásom. Nekem mindössze az fáj valahol, hogy soha egy szóval sem tértek ki nála arra, hogy a viselkedése az nem éppen normális. Illetve most már babát vár a keresztanyuka is, és mint kiderült az én fiam apukája nagy gratulációk közepette ajándékozta meg a kismamát, miközben a saját fiának még életében nem vett semmit. És nekem valahol ez esik nagyon rosszul, hogy fordított helyzetben (az én gyerekkori barátnőm helyében) nemcsak, hogy szó nélkül tudnám tűrni, amit ez az ember művelt, de én biztosan nem tudtam volna elfogadni az ajándékát, hanem mondtam volna neki, hogy "esetleg vidd a saját gyermekednek." Ti hogy látjátok? Tudom, hogy meg kellene beszélni ezt a keresztszülőkkel, elsősorban is a barátnőmmel, csak félek attól, hogy ha magától nem jött ez, akkor azért mert elmondom h nekem rosszul esik, nem fog változni a dolog, ugyanakkor tüske maradhat és még akkor a egy régi barátságom is megromlik a fiam apukája miatt.
2013. máj. 23. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Ès gyerektartást fizet?
2013. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod biztosan, hogy sosem beszéltek a gyereked apjával erről a viselkedésről. Talán csak téged nem akarnak idegesíteni a részletekkel, pláne, ha apuka olyan választ adott, ami neked rosszul esne. Márpedig esélyesen olyat adott.
2013. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan rosszul eshet neked ami épp körülötted történik,de szerintem ez az ő magánügyük ,hogy kinek mit, és hol. Az viszont a te választásod ha megszakítod a kapcsolatot az állítólagos barátnővel. Viszont azt sem felejtsd el hogy ő a férjed volt legjobb barátjához tartozik,egy párt alkotnak.
2013. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom jogosnak a sérelmedet. Azért mert te végleg összevesztél a gyermeked apjával és nem tartod a kapcsolatot vele, attól még a legjobb barátja nyugodtan tarthatná. A barátnődnek meg akárhogy is nézzük a férje az első nem te. Végig olvasva a keresztszülők még kedvesek is, hiszen nem nyaggatnak, nem hozzák szóba állandóan az exedet, tabu téma.. a barátságuk ellenére ők továbbra is tartják a kapcsolatot veled és a gyermekeddel. Pedig megtehetnék azt is hogy választanak kettőtök között. Te vagy a volt párod.. Abban sincs igazad hogy rád való tekintettel nem kellett volna elfogadni az ajándékot. Miért is? Hiszen ő kapta, meg a meg nem született babája. Arról meg a barátnőd nem tehet hogy a te exed nem képes a gyerekét megajándékozni.

Azért ez elgondolkodtató, mert ok nélkül egy férfi sem csinál ilyet. Valami oka lehetett hogy az exed lelépett úgy hogy nem kíváncsi sem rád sem a gyerekére. (a jó neveltség meg benne van, hiszen a legjobb barátait meg fel köszönti)

2013. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de szerintem nincs igazad. Ők mindent megtesznek ami az ő "feladatuk" keresztszülőként, de más életébe nem akarnak beleszólni. A férjem gyerekkori barátja ha egy utolsó szemétláda sincs jogom azt mondani, hogy ne barátkozón vele. Ebben szerintem semmi jogod beszólni.
2013. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! sokatoknak igaza van, leginkább abban, hogy mint keresztszülők tényleg nagyon jók, nem is kívánhatnék jobbakat sztem. És az is világos, hogy a barátnőmnek a férje az első (bár itt azt gondolom, hogy azért mert házastársak vagyunk lehet eltérő véleményünk) de az ajándékot valóban neki szánták, Ő arról nem tehet, hogy nekünk nem.

Arról meg h annak biztos oka van, hogy nem kíváncsi ránk....hát ebbe most hadd ne menjek bele, persze mindennek oka van. leginkább ezek, hogy felelősségvállalás, gerincesség. De rám nem is kell kíváncsinak lennie, csak a kisfiam érdemelne többet, de lehet h így jár jobban, ez nyilván majd hosszútávon derül ki. (első kérdésre: gyerektartásos per most zárult, 15.000/hó)

2013. máj. 23. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is azt gondolom, hogy nem jogos a felháborodásod.

Nem szólnak bele az életetekbe, de a keresztszülői feladatokat maximálisan ellátják.

Tudod úgy szokott lenni, ha szólsz valamiért, az a baj, ha nem szólsz az a baj, nehéz okosnak lenni, de akkor már jobb nem avatkozni bele.

2013. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem jogosan neheztelsz. Gondolj bele: 2 tűz között vannak. Miért is kellett volna visszautasítania? Ő kapta. Akkor meg állna a bál, a barátnőd és a férje között, hogy hogy lehetett a csaj ilyen bunkó. A férje barátja, és ezt tiszteletben tartja.(bár szerintem azért a véleménye megvan).
2013. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg köszi, mindenkit felpontoztam mert a véleményetekre vagyok kíváncsi, nem önigazolni akarok!
2013. máj. 23. 12:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert neked nem mondják el, lehet, hogy piszkálják az apukát. Csak épp téged nem szeretnének terhelni azzal, hogy erről beszélgetnek.
2013. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!