Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek melyik család típus...

Nektek melyik család típus tetszik jobban és ti melyikben éltek és boldogok vagytok így és gyereket melyikben nevelnétek szivesebben?

Figyelt kérdés
A párommal teljesen más családból származunk és nem is igazán tudja megérteni én pedig megszokni a másik családját. Az övé tipikus nagyvárosi család,nekik fontos a pénz és a karrier,náluk nincs feltétel nélküli szeretet,vagy viselkedik az ember vagy megszökik és csak kölcsönt/kölcsönbe adnak akármit egymásnak ,csak úgy soha,még egy száz forintost is visszakérnek egymástól. Így volt pl. az egyik hugával régen. Ellopott a szüleitől sok pénzt és elküldték és nem is keresték. Azóta se hallota róla. Az ebéd náluk olyan,hogy nem fogják meg kézzel a húst egymás előtt sem. Finomkodnak,illedelmesek egymással,titkolóznak egymás előtt. A karrier viszont fontos,a nővére orvos, párom üzletember, bátja egyetemi tanár. Nálunk ez nem így volt,feltétel nélküli szeretet volt és nem kellett egymás előtt titkolózni,finomkodni. Hülyültünk,játszottunk, fociztunk kint a réten, bírkóztunk, állandóan beszélgettünk és pl. soha nem hagytuk volna hogy egyetlen egy családtagunk lelépjen és soha nem kértünk vissza semmit egymástól akinek éppen volt az adott. Ti mit gondoltok? Melyik családban szerettek/szeretnétek éllni inkább?
2013. máj. 23. 21:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Költői kérdés.
2013. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét családtípusnak megvan az előnye és a hátránya. (Bár te az elsőnél igyekeztél csak a hátrányokat kidomborítani.)


De tény, hogy ha az egyik fél az egyikből, a másik a másik családmodellből érkezik a kapcsolatba, annak nem lesz hosszú ,békés jövője.

2013. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
nem a te családodban kérdező
2013. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben nagyon csak a hátrányokat írtad, le. Miért furcsa az, hogy fontos a karrier. Talán jobb lenne ha a párod 10. éve munkanélküli lenne 8. általánossal?
2013. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
hát igen. 2/2 első mondatára : igen,de direkt csak ezt az oldalát tudom csak meglátni :(
2013. máj. 23. 21:30
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Keress mást, túl nagyok a szemléletbeli különbségek.
2013. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Eddig elég jól megvagyunk. És azért én elég nyitott vagyok,képes vagyok nem is megérteni hanem inkább elfogadni. Nem baj,hogy fontos a karrier csak az értékrend miatt...fontosabb hasznos állampolgárnak lenni mint jó családtagnak. Persze,hogy örülök neki,hog ilyen felfogása van a páromnak csak a feltétel nélküli szeretet hiánya nem tetszik
2013. máj. 23. 21:40
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát a húst én is villával-késsel eszem :D Kivéve csibecomb, meg szárny rántva :D

Egyébként próbáld meglátni a jó oldalát is a családjuknak. A férjed is ilyen vagy ő otthon veled lazább? ha az akkor ne foglalkozz velük, ha ott vagy legyél illemtudó addig amíg ott vagy aztán úgyis hazamentek. Mit értesz finomkodó alatt?

2013. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A család szerintem pont arról szól,hogy jóban rosszban nem pedig ha elkövetsz egy hibát vagy nem tudsz mindig pattogni akkor egyből mehetsz. Ennyire ngyon gáz? Nem tudtok valami oldalt vagy könyvet ami ír erről? Nem igen találtam
2013. máj. 23. 21:42
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kettőt össze tudjátok hozni úgy, hogy kisüljön belőle egy klassz, harmadik családmodell, amelyik mindkettőtöknek élhető, akkor gond egy szál se. Ha nem tudtok megegyezni, akkor sok feszültség lesz köztetek.
2013. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!