Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szülőket,...

Hogy vegyem rá a szülőket, hogy engedjék azt hogy ezt a hivatást válasszam?

Figyelt kérdés

A szülők azt szeretnék hogy egyetemet végezzek el... DE én mentőzni szeretnék aminek nem igazán örülnének mert ugye a mentők nem keresnek valami jól.... Mentőtiszti szakra sajnos nem lesz elég pontom..

Hogyan "vegyem rá" őket, hogy érettségi után engedjenek mentőápolónak menni?!

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. máj. 26. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem határozottan mond meg nekik mit szeretnél,elvégre a te jövôdrôl,életedrôl van szó.Nyugtatsd meg ôket,hogy majd a késôbbiekben elvégzed az egyetemet...
2013. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
A jövő azt mutatja, hogy a mentőápolóknak is rendelkezniük kell némi főiskolai végzettséggel (Bc, Mgr), mivel a mentőkocsikon (minálunk) már csak nagyon kevés Dr. van.
2013. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, később költségtérítésesen megcsinálnám a mentőtisztit ha lesz némi tapasztalatom ill. belelátásom az egészbé...

Egyébként mi a véleményetek a mentő(sö)kről?

2013. máj. 26. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Édesapám mentős. Iszonyat nehéz szakma, mind lelkileg mind fizikailag. Ha jót akarsz magadnak, akkor nem mész mentősnek.
2013. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nincs elég mentős, de azt nem tudom, hogy azért-e, mert kevesen végzik el az iskolát vagy csak simán nem alkalmaznak eleget pénzhiány miatt. Ha az előbbi, akkor érvelhetsz azzal, hogy így sok büfédiplomással ellenben neked legalább biztosan lesz állásod.
2013. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

nagyon szép és komoly hivatás, de gondolom sejted, h nem a fizudból lesz Rózsadombi villád. ha szenvedélyből, a gyógyításért, életmentésért csinálod, akkor erkölcsileg viszont rengeteg elismerést fogsz kapni.


egyetlen negatív tapasztalatom van: amikor az epilepsziás rohamon épp túlesett haverunkra azt mondták, h nem viszik be mert részeg. csak mert a kocsmában lett rosszul, és oda hívtuk az esetkocsit.

2013. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne menj mentőápolónak, menj egyből mentőtisztnek. (üzeni egy mentőorvos a hátam mögül)
2013. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Egy biztos erős gyomor kell hozzá, mert baleseteknél vannak durva dolgok, ráadásul lelkileg is elég megterhelő, ha a kezeid közt halnak meg. Dicséretes, hogy segíteni szeretnél az embereken, de gondold meg nagyon, hogy bírni fogod-e. Nálunk mentőállomáson nagyon szívesen mutatnak ezt azt, beszélgetnek az emberrel, ha épp nincs dolguk. Ők tudnak egys-mást mondani.
2013. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!