Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék kitörni ebből az...

Hogy tudnék kitörni ebből az életből? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, van egy több éves párkapcsolatom, és jelenleg csak a barátom jelenléte tartja bennem a lelket. Apám napi szinten jön azzal hogy keressek munkát, de azt hiszi hogy az olyan k*rva könnyen megy. Nem sokat vagyok itthon, mert az itthoni légkört nem bírom már elviselni. Állandó kiabálás, vita mindenért, soha semmi nem jó apámnak, volt hogy azért szólt mert iskola után el mertem menni barátőmmel fagyizni, és délután fél 5-re értem haza, hogy kinek szóltam, ki engedett el. Hónapok óta egy forintot nem kértem (nem is kaptam volna), de ha kértem is max. pár száz forintot szoktam. De még a ruháimat is ellopja a tesóm, azom se sok van, de mivel nem kapok munkát nem tudok miből venni. Nem élünk rosszul, persze értem hogy nagykorú vagyoks és kezdenem kell magammal valamit, de amit apám csinál az már sok. Ott és úgy aláz meg mindenki előtt, ahogy tud. Mindenért megvert vagy ordított. :( Volt hogy anyát is megütötte.
2013. máj. 27. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Valóban munka keresés, ha már nem tanulsz, és ha lesz egy lehetőség akkor érdemes meglépni utána menj el otthonról mondjuk a barátodhoz(na meg ha van hova) és feltéve ha muterod engedi

20/F

2013. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha még nem is aktuális rögtön a dolog,de megválaszoltad szinte a kérdésed,mert szerintem épp a munkával tudnál legjobban kilépni.Akkor nem szorulnál rá senkire,nem lenne ebből vita,és önálló lehetnél.

Elhiszem hogy nem megy könnyen.Szerintem tök mindegy egy időre hogy mit,csak találj valami munkát (nyilván nem valami hülyeség,meg bankrablás,stb.De ez gondolom értelemszerű).Vagy folytasd a tanulmányaidat..Mondjuk ez lehet kevésbé jó megoldás.

Mondjuk,helyi kávézóba,cukrászdába nem lehetsz pincér?Étterembe?Vagy ha valamiben jó voltál gimiben,nem adnál gimiseknek különórát?Mondjuk házhoz mehetnél (pénzt is keresnél,ráadásul addig se lennél otthon).

Amúgy,anyukád milyen véleményen van rólad és a helyzetedről?Gondolom ő nem piszkál.

2013. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok, megtehetem.. Csak sajnos nincs hova, eltartatni meg nem szeretném magam. De már lassan félek itthon enni, apám nehogy szóljon. Természetesen ahogy lesz munkám elkezdek gyűjteni, és ha tudok, költözök!
2013. máj. 27. 20:20
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Második vagyok.Eszembe jutott még valami.Barátodhoz nem mehetsz lakni?Vagy ő nem tud neked segíteni munkát keresni?Vagy akár az ő családja?
2013. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyukám sose piszkált ezzel, nem hozta szóba soha hogy dolgozzak vagy költözzek, de apám el akar zavarni, mintha valami kártevő lennék, megkaptam ma is hogy egy utolsó aljadék vagyok, stb.. a semmiért.
2013. máj. 27. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Most olvastam,hogy nem szeretnéd eltartatni magad. Bocsi.Akkor lehet nem aktuális a kérdésem a barátodékról.
2013. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A barátomhoz nem szeretnék menni, nem akarok úgy ott lenni hogy "csak vagyok"
2013. máj. 27. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Szomorú, hogy ilyen családi háttér miatt,aki teheti az általában egy férfi karjaiba menekül,és úgy tud csak elköltözni.


Ha stabil a kapcsolatod, akkor talán költözz a párodékhoz,amíg nem találsz munkát és nem tudsz pénzt keresni :-(

2013. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Menj férjhez!Amióta világ a világ ez a szegények sorsa.
2013. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
vállalj el bármilyen munkát és akkor már el tudsz költözni otthonról! Barátoddal még nem vagy olyan viszonyban, hogy átköltözhess hozzájuk??? Vagy esetleg még egy tipp: nem lehet megbeszélni a barátod családjával, hogy oda költöznél, és amíg nincs munkád cserébe a lakhatásért vezetnéd a háztartást: főzés, mosás, takarítás ??!!!
2013. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!