Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rendezzem ezt le a...

Hogyan rendezzem ezt le a párom exével? Nekem is kötelességem lenne anyagilag támogatni a fiukat?

Figyelt kérdés

A fiuk 16 éves, közös felügyelettel nevelik, a kiadások is közösek.

A párom munkanélküli lett néhány hónapja, alkalmi munkái ugyan akadnak, de az érte kapott pénz csak annyira elég, hogy a számláit, a hitelét kifizesse és még tud valamennyit adni a gyereknek, de az eddigiekhez képest jóval kevesebbet. Legnagyobb meglepetésemre megkeresett a párom exe és már-már követelte, hogy én is adjak pénzt a gyerekre, mert így nem jön ki a hónap végén. Szóhoz sem jutottam. Szerinte ez kötelességem lenne. Én megmondtam, hogy nekem sincs arra pénzem, hogy neki adjam és elküldtem. Erre ma írt egy sms-t, hogy adjak neki 20000Ft-ot, mert nem tudja kifizetni a gyereknek valami nyári táborát.

A páromnak még nem szóltam erről. Nem is igazán tudom, hogy kezeljem a helyzetet.


2013. jún. 7. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%

A párodat úgy választottad, hogy exe és gyereke volt, és tudtad előre, hogy a gyerekéért minden szülő felelősséggel tartozik. ezzel a batyuval jött ő a kapcsolatba, a te beleegyezéseddel.

Gondolj arra, te mit szeretnél, mit tartanál helyesnek,, ha neked lenne egy 16 éves gyereked, a pároddal szétmennétek, és te kerülnél gyerekestől pénzszűkébe, és eszerint dönts.

2013. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, egyfelől mindenképp beszéld meg a pároddal - az ő gyerekéről van szó, ezt nem lehet a háta mögött intézni - másfelől tégy a saját lehetőségeid és belátásod szerint. Számon kérhető kötelességed az egyáltalán nincs a történetben egyfelől, másfelől meg persze az ember amennyire lehet attól még jót áll a párja kötelezettségeiért is.
2013. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutni a volt férjem új nőjén követelni a gyerektartást, pedig együtt élnek.


Persze attól még a gyereknek vannak kiadásai amit nem lehet halasztani. Ha anyuka ekkora gondban van, akkor indítsa el a gyámügyön vagy nem tudom hol az ügyet, aztán az állam megelőlegezi és majd apukán behajtják.

2013. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
A gyerek tehet a legkevésbé az egész válásról, nem őt kell büntetni. Én a közös családi kasszából talán adnék azért pénzt, de nem luxusdolgokra, a legszükségesebb ellátásra igen. elvégre milyen ember lennék, ha a párom gyerekét végignézném hogy fontos dolgokat nélkülöz. Nem tudom milyen tábor ez, beszéld meg a pároddal, tényleg fontos e ez a gyereknek, és együtt döntsetek mi legyen.
2013. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt élnének, és csökkenne a család bevétele, ugyanúgy kevesebb jutna a gyerekre.

Neked nem kötelességed kiegészíteni.

2013. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%

Tehát, ha az elvált férjnek nincs pénze, akkor egyszerűen csak nem ad.

De ha az anyának nincs pénze, akkor mi van? Ne adjon enni a gyereknek?


Egy nő mindig előteremti akár föld alól is a gyerek szükségleteit, míg a pasik csak széttárják a karukat.


Hát Isten ezért teremtette a nőket anyának, és nem a férfiakat.

2013. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Csinálj úgy mintha nem hallottad volna.


Nem vagy köteles támogatni!

2013. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
A 6-os válaszolóval tökéletesen egyetértek...
2013. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyereket rendezze az apa.

2. Az új feleségnek semmi köze hozzá.

3. Az apa ad a gyereknek azért valamennyit. Ha még házasok lennének a gyerek anyjával, akkor is munkanélküli lenne.

4. A gyereknek nem kajára kell, hanem táborra.

5. Ha a nő szépen kérte volna, de nem. Ilyen stílussal én sem adnék.

2013. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
#6, ez így egy diszkriminatív zóccség már bocsi, valójában a szerepek nem attól függenek, hogy kinek milyen nemi kromoszómája van, hanem attól, hogy kinél van elhelyezve a gyerek, illetve ki járul hozzá tartásdíjjal a neveltetéséhez.... ha a fordított eseteket nézed végig, ahol a bíróság az apánál helyezi el a gyereket, ott valóságban az anyák sokkal pocsékabb tartásdíj-fizetők átlagban... csak hát a férfiak ilyen szituban nem szokták büntetőperre citálni az exüket, örülnek, hogy a gyereket náluk helyezték el, és ennyiben hagyják...
2013. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!