Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban ennyire meglepő,...

Valoban ennyire meglepő, sokkoló es felhaboritó, hogy nem kértem tulajdonrészt amikor a párom ingatlant vásárolt?

Figyelt kérdés

Sok hónappal ezelőttre nyúlik vissza a törtenet eleje- bejegyzett élettársi kapcsolat, gyerek, akivel otthon voltam -igy, egy nem túl nagy,de azért megélhetésre megfelelő összegű örökséget kivéve semmi jövedelmem nem volt(azóta már dolgozom).Soha nem voltunk közös kasszán, soha nem kértem közös bankkártyát. (megkaptam enélkül is sokaktól, hogy eltartatom magam...). Volt egy kb másfél év, amikor szinte tényleg semmim nem volt, de semmim, csak az ő fizetése volt.

Aztán kitalálta, hogy vegyünk házat. Vett.:) A közjegyző az első megbeszélés alatt feltette a kérdést hogyan "ossza fel a tulajdonrészeket", 50-50, 60-40, esetleg 70-30 ( tudta, hogy az önerő csak a párom megtakarítása), azonnal válaszoltam, hogy 100-0. Miért: rendben,a mindennapi kiadásaim, ha én már nem tudtam, a párom fedezte helyettem, soha nem kellett könyörögnöm semmiért, de - kapcsolat ide-oda- ugy érzem, hogy nem "járna" nekem mégcsak 1% sem. Nem adtam az önerőbe,a jövedelmem - akkor- egy nagy nulla volt,legyek boldog, hogy a semmire kapok egy fél házat, és ha egyszer véget ér a kapcsolatunk, szerencsétlen ott áll egy fél házzal mert viszem a felét?

Megvette, 100%-ban az övé. Azóta mindenkit lesokkol, ha elmondom , hogy mi a helyzet, hülye vagyok, nem gondolok a jövőre stb.. A közjegyző volt az egyetlen, aki helyeselte, és teljesen fair-nek tartotta ezt. ( Persze kapja ő is az ívet, hogy naná, hogy helyesli, férfi, az meg a pasi pártját fogja)

Mit gondoltok, tényleg ennyire felháborító amit tettem? Mert szerintem nem..


2013. jún. 9. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez mindenkinek a magánügye a párjával érdemes megbeszélésre és ennyi. Most ettől nem vagy különb meg faszább csaj senkinél.
2013. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Én nő vagyok, de szerintem teljesen korrekt a hozzáállásod.

Remélem soha nem kerül sor arra, hogy különváljatok.

Ha meg mégis, a gyereknek akkor is jár az apa után.

2013. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

"Ha kapcsolat véget ér szerencsétlen ott áll a fél házzal

mert viszem a felét?"


És te milyen szerencsétlen leszel,ha netalántán elválik a pasi és hajléktalan leszel,neked úgy tűnik semmi eszed nincsen és ez már nem önzetlenség,ez már hülyeség.

2013. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

A pénzéhes nőknek meglepő, a normálisnak nem.

Csak nézd meg az első hozzászólót, már puffog is, h te akkor se vagy különb.

Hidd el, 100* különb vagy!

2013. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Van egy közös gyereketek, te felélted az örökségedet, ameddig otthon voltál vele, holott teljesen normális, hogy anyuka otthon van a gyerekkel és csak gyest, gyedet kap, emiatt nem kéne szarul érezni magát és felélni azt a kis örökségét is, ami van. Aztán vettetek egy lakást, amibe az önerő a párod megtakarítása, amire amúgy nyilván azért is volt lehetősége, mert te felélted az örökségedet addig, míg más családok gyest és fizetést összerakva együtt élnek.


A megvásárolt ingatlant természetesen eztán közösen tartjátok fent, közösen költötök rá, közösen fizetitek a hitelét.


És akkor szerinted normális, ha neked semmid nincs benne. Hát majd ha szétmentek akkor sok szerencsét ahhoz, hogy bizonygasd, hogy a fél életedben erre ment rá a fizetésed, amihez papíron semmi közöd.


Ne haragudj, de hülye is vagy, csak nem forogsz. Itt nem arról van szó, hogy ha részed lenne benne, akkor egy sokat akaró szemét krva lennél, hanem arról, hogy van valami kisebbségi komplexusod, és folyamatosan kicseszel magaddal miközben a párod és a gyereked apjának az életét sétagaloppá tetted, nem normálisan éltetek, mint más családok, most meg nincs semmid.


Nyilván erre te is rájöttél, ha ennyi idő múlva is ezzel vagy elfoglalva.

2013. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

"A pénzéhes nőknek meglepő, a normálisnak nem.

Csak nézd meg az első hozzászólót, már puffog is, h te akkor se vagy különb.

Hidd el, 100* különb vagy!"


Értő olvasással olvasd el a sztorit még egyszer. Ez a nő betegesen bizonygatni próbálja, hogy ő milyen jó és fair, vagy csak simán lábtörlőnek nézi a pasija, de nekem az nem normális, hogy míg a gyerekével vagy otthon a saját örökségedet fel kell élned, teljesen természetesnek kéne lenni, hogy ekkor apa vállalja a kiadások nagy részét, mert anya a KÖZÖS gyerekükkel van otthon gyesen. Ehelyett te mindenedet felélted, az elvakult "külön kassza-nekem nem kell segítség" hozzáállásodban, majd később se kaptál semmit abból, amihez te is hozzátudtál volna tenni, ha nem éled fel addigra az örökségedet, és amit aztán együtt fizettek, újítotok és tartotok fent.


Ha csak úgy egy párkapcsolatban a pasi vesz egy házat nyilván, hogy minek neked 1% is, de ezzel a háttértörténettel jól kicsesztél magaddal.

2013. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Az előző gondolatmenetéhez annyit tennék hozzá:

hogy a te örökséged a te különvagyonod, DE! mivel a mindennapi életre feléltétek egy esetleges élettársi kapcsolat megszűnte után nem követelhetnél a párodtól semmit!!!

Pedig ha jól gondolom nem csak a saját magad fenntartására ment el az az összeg! Tehát ezt mondjuk így, elbuktad!


És emiatt gondolom, hogy ostoba lépés volt ez a 100-0 felosztás!


Így persze ugyanúgy semmi nélkül távozol a kapcsolatból, csak óriási különbség, hogy közbe a párod ezáltal "gazdagodott"!

2013. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Szó sincs pénzéhségről,de az embernek legyen biztos fedél a feje fölött.


Azt a gondolkodásodat megértem,hogy nem kell a fele,mert az anyagi terheket férfi viseli ezért megértem,hogy pofátlanságnak tartod azt,hogy a fele a tiéd legyen.


Én is így érezném a te helyedben,de akkor is közös életetek van,közös gyereketek,úgyhogy nagyon jóindulatból mondom,hogy állj elé és utolag kérd a Módosítást,hogy 20%-a házból megillet.


Mert jól fogsz kinézni,ha esetleg válni akarna tőled.


Ezt úgy mondom neked,hogy a párom mikor elváltam tőle, a tulajdonrészemből akart kisemmizni,és ezt kapd ki én még rendesen bele is tettem a felét a közös lakásnak,mivel a hitel felét én fizettem!

2013. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ah, dehogy vagyok én különb akárkinél!:)

Amint írtam, dolgozom, fizetek a számlákba, persze, igaz, foglalkozom az otthoni dolgokkal, a házzal, de a hitelt csak ő fizeti.

gyes, gyed: itt 3 évig kapod, utána semmit. Az örökségem 200 000 ft volt.... Na, azt nem nagyon nehéz hamar " felélni"....

2013. jún. 9. 09:56
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok.

Ja az így gáz, hogy a te örökséged a közös gyerekre ment el. Ez nagyon igazságtalan, szóval valamennyi tulajdonrész emiatt mégis járhatott volna.

Úgy látszik felületesen olvastam a kérdést.

Amúgy ezt a külön kasszát nem fogom tudni megérteni soha.

Alapesetben igazad lenne Kérdező, de hogy a gyerekre csak te költsél, az túlzás.

2013. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!