Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a gyerekek...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Mennyire fontos a gyerekek életében az általános iskolás tanító néni, esetleg korábban az óvónéni? Kinek milyen rossz/jó tapasztalatai vannak? Tényleg egy életen át emlékszünk rá?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 10:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon fontos. Tényleg emlékszünk, én a mai napig tartom a kapcsolatot az alsós tanárnénimmel, imádtuk!
2013. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ez aranyos kérdés! :)

Nekem két óvónénim volt, Julika és Erika néni :) Julika nénit nagyon szerettem, de Erika néninek nagy bodros haja volt, nagyon világos kék szeme, és azt hittem, hogy boszorkány :) minden reggel a kulcslyukon leskelődtem, hogy ki van most, és amint megláttam a banyát, elsírtam magam, és hisztiztem, hogy nem maradok ott. Ha ő volt, reggeltől délután 4-ig egy sarokban ültem és a nagy macimat szorongattam és sírtam :D

nyilván ez változott egy idő után, és jóban lettünk, rájöttem, hogy nem akar megenni, de akkor nagyon féltem.

Különösen nagy hatással nem volt későbbi életemre, de emlékezetes. Ugyanúgy, ahogy az alsós ofőm nevét csak 4.-ben tudtam kimondani. Klárinak hívták, és a K-t és L-t nem tudtam kimondani egymás mellett :D a Michael is májköl volt :D Amikor rájött, hogy ezért hívom három éve tanárnéninek.... :)

2013. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
A húgom 26 éves.Az én nagyobbik fiam most ovis és a húgom annyisazor,de anniszor elmondja,hogy ő mennyire utálta az ovit,mert milyen rosz és gonosz,igazságtalan ovonénije volt.A mai napig rossz emlékei vannak.
2013. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a jóra.

Két nagyonkedves ovónő és egy napközis tanítónő van akire mai napig emlékszem.

állitólag volt olyan ovónő,akit anniyra nem szerettem,hogy ha megláttam is sirtam,menekültem mindig a két kedvenc ovónőhöz,de én erre nem emlékszem.

30/N

2013. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, középiskolás osztályfőnököm annál inkább.
2013. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nagyon fontos. Minket anno az első héten végigvert, mert valaki barálta a tv-t és erre az egész osztály körmeit vonalzóval véresre verte. Bevérzett az összes körmöm. Visszahúzódó nagyon félős és szorgalmas, kitűnő tanuló lettem, féltem a tanároktól, a felnőttektől, de nem biztos, hogy ez baj, hiszen most is jól boldogulok felnőttként, tudok tisztelni másokat.
2013. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
én a mai napig emlékszek a beszédére meg a poénkodásaira, imádtuk :D szerintem nagyon fontos, a párhuzamos osztályban egy szigorú tanárnő volt, akit nem szerettek, szerencsésnek éreztem magam hogy oda járok, nem pedig a másikba, tuti hogy nagyon fontos egy kis gyerek számára, hogy milyen bizalommal fordul a tanárhoz stb
2013. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nos én 19 vagyok, és a mai napig emlékszem még az alsós, felsős osztályfőnökeimre, meg a napközis tanárokra, nagyon rendesek voltak, bírtam őket nagyon, és szerintem igen, egy életen át emlékszel rájuk.
2013. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az alsos tanitoim (tobb is volt) nem hagytak bennem mely nyomokat. A felsos altalanos iskolai osztalyfonokommel tartom a kapcsolatot, nemsokara megyek hozza vendegsegbe is. :) (o egyebkent bacsi volt, nem neni, nekem amolyan pot nagypapa)

Ovis nenire emlekszem, a fiatalabbik aranyos volt, az idosebbet utaltam. O is engem, mindig mondta, hogy budos vagyok, ami igaz is volt (anyam ugy gondolta jo otlet egy pici lakasba 8 macskat es 2 kutyat tartani), de akkor se hiszem, hogy ezt kozolni kellett volna egy 4 evessel. Emiatt allandoan szimulaltam, es joreszt otthon maradtam a nagyimmal.

2013. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is emlékszem rá, 12 éves koromtól minden nap kivertem rá, de nem csak én, hanem a fél osztály.
2013. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!