Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szülők közös felügyelette...

Ha a szülők közös felügyelettel nevelik a gyermeküket, akkor a bíróság szabhat valami határt, hogy a közös költségeknek mennyi a felső határa?

Figyelt kérdés
A párom és az exe közös felügyelettel nevelik a fiukat. Ez bizonyos szempontból nagyon jó, mert így többet láthatja a párom a kisfiát, bizonyos szempontból viszont nagyon rossz, mert az ex szerintem sokszor a lehúzásra megy rá, főleg mióta megszülettek a lányaink. Elég kellemetlen helyzet, mert jó lenne, ha nem lenne korlátozva a láthatás, de az is jó lenne, ha lenne valami határa a "közös költségeknek". Van erre valami lehetőség?
2013. jún. 13. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi az a pénz amit sokallsz a gyerektől? A közös gyerekeitekre szám szerint sokkal kevesebbet költ a férjed?
2013. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen közös költségek? Nálunk úgy van, hogy nincs gyt. Hivatalosan 2 hetet itt van, 2 hetet az apjánál, de valójában főleg nálam alszik az állandóság miatt. Ételt, rezsit kb ugyanannyit fogyaszt így is szerintem.

Ovit felváltva fizetjük, nyáron 1-1 tábort.

Ruhát is veszünk mindketten.


Ha valami nagyobb kiadás van, pl lesz majd szeptemberben iskolakezdés, arról megmutatom neki a blokkot. De ez ritkán van, pénzt nem ad nekem az exem. Vettem neki nyári cipőt 15ért (2 db), annak is ideadta mondjuk a felét. Ő vett neki biciklit, annak a felét én fizettem. De ennyi volt köztünk a pénzmozgás az elmúlt 2 évben.

2013. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy a nagyobb dolgokat megbeszéljük. A bicikli előtt felhívott, én is amikor beirattam úszni.
2013. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent a közös felügyelet? 1 hét itt egy ott, mit takar a lehúzás?
2013. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki bővebben.
2013. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Náluk nem úgy van, hogy 2 hetet itt, 2 hetet ott, mert messze lakunk egymástól és nem tudna tőlünk bejárni az iskolába. Az anyjánál és annak a férjénél lakik, péntek estétől vasárnap délutánig van nálunk, szünetekben természetesen többet. 12 éves. A vásárlásokat minden kérés ellenére mindig az anyja intézi, majd utána hozza számlát és kéri a felét mindennek, még a fiúra jutó rezsinek is. Amit mi költünk rá az felezve levonásra kerül az általunk kifizetendő összegből. Ha mi veszünk valamit, akkor az rövid úton a kukában végzi, pedig mi sem vacakokat veszünk neki.

Elég furcsa ez az egész, de amíg nem lettem terhes a lányokkal addig még egész jól megoldottuk így, akkor havi 50-60000Ft-ot fizettünk, azóta viszont elszabadult a pokol. A lányok születése alkalmából vígasztalásul vett neki egy Playstationt és ez azóta is így folytatódik. Az utóbbi fél évben például vett neki számítógépet, 2 biciklit, telefont, mp4-et, és olyan mennyiségű ruhát és cipőt, amit szerintem 5 gyerek sem tudna elnyúzni. Ha egy átlagot nézek, akkor havi 100000Ft-ot fizet a párom a 150000Ft-os fizetéséből. A fiúval már beszéltünk, és kiderült, hogy a holmik nagy része kicsomagolás nélkül várja a sorát, mert nincs is rá szüksége. Az ex szerint viszont minden kell és ha mi nem így látjuk, akkor a párom "lesheti, hogy mikor látja megint a fiát, majd talán évente egyszer". Értem én, hogy a férje nagyon jól keres és nekik ez nem pénz, de nekünk igen és nem tartom jónak ezt a módszert.

2013. jún. 13. 16:29
 7/11 anonim ***** válasza:
a fizetése talán 30%át kaphatná meg a fiú..
2013. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek bíróságra. Kérjétek a gyerekelhelyezést és a láthatás szabályozását. A lathatást nem korlátozhatja semmilyen indokkal még akkor sem ha nem fizetne.

Egyik gyereket sem lehet a másik kárára tartani. Ha három gyereke van a férjednek akkor a fizetése 50% oszlik el 3 gyerekre, így 16-17%-nál nem kérhet többet.

2013. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, eddig miért nem mentetek bíróságra? Ha vele másképp nem lehet beszélni, ott majd megállapítanak kb. 20%-os tartásdíjat, oszt jónapot.
2013. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is menjetek bíróságra.
2013. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!