Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel érdemeltük ezt ki?...

Mivel érdemeltük ezt ki? Miért történik velünk folyamatosan a rossz, megalázkodunk folyamatosan, próbálunk erősek lenni, de ez már sok.

Figyelt kérdés

5 tagú család vagyunk, 1 anyuka és 4 gyermek, a legnagyobb én volnék, 17L.

Anyu elvált a gyerekek apukájától, tőle folyamatosan csak a rosszat kapjuk, sose segített, mindig csak hátráltatott minket. A nagymamám alkoholista, 2 milliós tartozása van a nagynénémékkel lakik együtt.

Anyut mindig, mindenhol bealázták, a munkahelyén folyamatos tiprás, stb. Fizetése anno, 1995-ben volt a helyén, azóta csak csúszunk le. Takarított, adminisztrált, amit tudott, azt dolgozott.

Én diákként, 2 éve dolgozok, nagyon keveset pihenek, heti akár 40 órát is lehúzok suli mellett, csak hogy legyen valamennyi pénzünk, de kezdek tönkremenni, egyre kevésbé bírom (nagyon hajtós). Most jön a nyár, még többet fogok, de így is maximum 50-60ezret keresek meg.


A tegnapi nap már végleg kiborított minket, mikor közölték anyuval hogy nem kaphat munkanékülit, mert fél év után nem jár. A szakmája elavult, de átképzés nincsen, mert minek is indítanának nyáron...


Tehát kb. itt állunk következő hónaptól pénz nélkül, 1 havi rezsi elmaradással. 18-at csak nyáron töltöm be, addig "csak" ennyit tudok dolgozni, anyu pedig érettségijével és 20 év adminisztratív munkában szerzett tapasztalatával próbál elhelyezkedni, talán reménytelenül.


Valakinek van valamit ötlete, hogyan lehetne könnyen, gyorsan munkát találni Pesten? Milyen munkalehetőségek vannak? (Neten semmi nincs)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat



2013. jún. 14. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos nagyon sokan élnek így.
2013. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Tesco, Auchan. anyukád nyomtat 20 önéletrajtot és elmegy mindegyik közelibe, leadja.

Érdemes végigjárni a plázákat is, sok helyen ki van írva hogy eladót felvesznek. Egy próbát megér.


Tesóid mennyi idősek? Ha van 8 év alatti vagy főleg ovis, akkor az iskolatársak, ovis társak szüleinek felajánlani hogy vigyáz anyukád a gyerekükre nyáron, ha nem tudják megoldani.

2013. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Az en allaskereso strategiam a kovetkezo:

Irok egy megygyozo onelatrjzot,majd szemelyesen bemegyek nehany kiszemelt ceghez.Nem olvasgatok allashirdeteseket,hanem csak bemegyek egy szamomra szimpi helyre es kerem a fonokot.Ha hajlando fogadni(altalaban erdekli oket mit akar a varatlan idegen) akkor "eladom" magam.Marmint meggyozom rola milyen jol jar ha felvesz,es mennyi mindent tudok.Azzal nem foglalkozok,hogy keresnek-e alkalmazottat vagy sem.

Hozzateszem,hogy 24 oranal tovabb sosem kerestem allast,es harom kulonbozo alkalommal hasznaltam ezt a modszert.Eddig max 5 helyre kellett bemennem,hogy az egyik azonnali kezdessel felvegyen ezek kozul.

Erdemes kiprobalni,nekem bevallt.Lehet kicsit furan hangzik,de ha hirdetesre mesz be, akkor ott lesz meg rajtad kivul tobb szaz versenyzo,igy pedig te vagy az egyeduli.

2013. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Milyen végzettséged van? Csak mert mint írtam, anyu szakma nélkül, érettségivel vágna neki, nem tudom mekkora sikere lenne, persze ez jó amit csinálsz, jó stratégia, tetszik!

Sajna ezekben a hírdetésekben nem hiszek, ismerős nincs aki ajánlana munkát, így szerintem ő is inkább személyesen fog próbálkozni.

2013. jún. 14. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Én nem akarok bántani senkit, de nekem ne mondd, hogy Budapesten érettségivel valaki félévekig nem talál munkát! Ma, ahogy sétáltam hazafelé a Nagykörúton, három üzleten is kint van az eladót/árufeltöltőt keresünk tábla! Ja persze, ti "nem hisztek" a hirdetésekben...
2013. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezted akkor, nem fél éve keres munkát. Az eladói munkákat már megkérdeztük, igen, oda kell ELADÓI VÉGZETTSÉG, szakma, és tapasztalat persze. Árufeltöltésre legtöbbször diákot keresnek, de persze nem kizárt, hogy oda felveszik tapasztalat nélkül. És a másik, megint csak rosszul értelmezted valamelyik mondatomat, mert azt írtam, hogy az INTERNETES hirdetésekben nem hiszünk, nem bízunk, egyszerűbb személyesen leadni az önéletrajzot.
2013. jún. 14. 19:40
 7/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, az is megnehezíti anyu munkáját, hogy 40 éves, és legtöbbször fiatal munkatársakat keresnek, tehát huszonéveseket.
2013. jún. 14. 19:41
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Pedig az internetet kizárni nagy hülyeség. Aprod.hu, expressz.hu, tele van budapesti állásokkal. Én is nemrég kerestem, egy szál érettségivel amikor ráálltam, egy héten belül lett állásom, pedig nekem extra kikötésem is volt, hogy bentlakós legyen.


Keressetek a neten is, offline is. Minél több helyre jelentkezik, annál jobbak az esélyei. Emellett nagyon ajánlom a háztartási munkákra jelentkezést, simán elkérhet az ember egy ezrest óránként, elég jó kiegészítés. Az ilyet is apróhirdetésen kell nézni.

2013. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Én a helyetekben kiköltöznék a városból egy olyan helyre, ahol a lakás árán kaptok egy viszonylag nagy telket. Aztán lehet gazdálkodni. A gyümölcsfa, a kisállattartás nem igényel nagy befektetést és különösebb szaktudást sem (neten össze lehet szedni), viszont a befektetett kétkezi munka ezzel térül meg a legjobban. Persze nem tecsóba meg nagykernek kell beadni a terményt, hanem őstermelőként piacon vagy ismerősöknek. Nálunk van egy család, úgy kezdték, hogy vettek 50 csibét, felnevelték, levágták és házhoz vitték a környező falvakban a bontott csirkét. Most meg van egy pár milliós gazdaságuk.
2013. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Örülök hogy találtál egy hét alatt, mi sem adjuk fel!:)

És köszi, nézelődünk persze!


Utolsó:Mi is szerintem ezt fogjuk csinálni, vagy is részben, mert nagynénémékkel összeállunk és méhészkedni fogunk vidéken, ez a terv, de addig még el kell adnunk a pesti lakást. Lesznek csirkéink, ez a terve anyunak is:)

2013. jún. 14. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!