Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mégis mit kellene tennem...

Most mégis mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyu tesója és a felesége és apu nincsenek jó viszonyban, régebben iszonyat sokat veszekedtek, ma már csak szimplán nem beszélnek egymással és kerülik egymást. Apu viszont a hátuk mögött állandóan átkozza őket...


Jövőhéten lesz a diplomaosztóm, ahol az egyetem két karáról az összes szaknak akkor lesz, szóval nem kevés emberről van szó. Az nyilvánvaló, hogy a szüleim jönnek és a nagyszüleim is.

De nagyanyám azt mondta, hogy ha anyám tesójáékat nem hívom, akkor meg fognak haragudni (nekem és anyunak is jó velük a kapcsolatunk, és tudom mennyire szeretnének látni). Az átadón még oké lenne, nem muszáj együtt állniuk. Viszont az átadó után mennénk kajálni, és ha nagynénémék is jönnének (márpedig nem mondhatom azt nekik, hogy mi még maradunk enni), aput ismerve tudom, hogy ő inkább kint ülne a kocsiban, amíg mi eszünk. És ismerem, semmiképp nem lehetne őt meggyőzni, hogy nem csinálja ezt... az sem hatná meg, ha sírnék.


Nagynénéméket ismerve meg tudom, hogy meg fognak sértődni, ha nem hívom őket, mert ők olyanok.

Bár remélem ha azt elmondom nekik, hogy mennyire sokan leszünk, hiszen ha az a kb. 300 végzős hív fejenként 5 vendéget (apu, anyu, tesó, 2 nagyszülő), az nagyon sok ember. Pláne ha midenki 7-et hívna... Úgy sem láthatnának engem. De nem tudom, hogy ezt megértenék-e. Ha ők még értenék is, akkor nagyanyám keltené a feszültséget, amiért a fiáékat nem hívtam (anyu és a bátyja közül, a fiú a kedvencke).


Annyira rossz, hogy ilyen a családom és én szívok miattuk.

Nem tudom mit kellene tennem.


2013. jún. 22. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Hivd meg öket, és ha apád annyira hülye, hogy nem képes néhány óráig elviselni öket, helyette az autóban ül, akkor ne foglalkozz vele. (Esetleg elötte anyukádnak/nagyanyádnak szólj, hogy ök beszéljenek apáddal, hogy ne játssza a hülyegyereket, viselkedjen felnött módra.)
2013. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hívd meg őket ezen ne múljon, viszont ha a családdal mondjuk ebéd lesz akkor nekik ígérj be egy közös vacsorát és akkor a probléma meg van oldva.

Gyerekes dolog, hogy nem tudják egyetlen napra félretenni az ellentéteiket és megérteni azt, hogy ez a te napod...

2013. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minek sírnál? Inkább légy őszinte. Mondd meg apukádnak, hogy tegye túl magát a kicsinyességén a lánya (azaz a te) kedvéért. Ez egy családi rendezvény. Szerintem az őszinteség szokta az embereket magukhoz téríteni néha. Legyen már képes egy szimpla vacsorára a lánya kedvéért.

Talán valami megbocsáthatatlan dolgot műveltek anyukád tesója és párja? Ha nem , akkor pedig apukád lépjen túl ezen a felesleges mérgelődésen kicsit.

Nem tudom miért írsz a számokról. Van ahol többen, van ahol kevesebben diplomáznak, de ettől függetlenül az ember családja szeret büszke lenni ezért persze hogy szeretnének téged látni és hidd el látnának, sőt örömmel keresnének téged a szemükkel a tömegben. Amúgy sem lennél mindig tömegben.

Tényleg nem egyszerű a helyzeted, sok dráma... De szerintem akár a nagyanyád fiáékat is meghívhatod, semmi különös nincs benne, sok ember még többet fog meghívni, de ha te nem érzed szükségét akkor ne hívd. Hisz elvégre te döntesz, ha nem szeretnéd ott látni nagyanyád fiának a családját, mert esetleg nem vagytok jóban akkor ne hívd. De ha nem vagytok jóban a fiáékkal akkor nagyanyád sem fog problémázni, lehet hogy ezt csak beképzeled, hogy a nagyanyád problémázna. Ez rólad szól, tehát ha a fiának nincs köze hozzád akkor ne hívd meg. Az ilyen szervezés problémás szokott lenni, de ne vedd ilyen komolyan.

Anyukád tesóját és feleségét hívd meg, hisz jóban vagytok és szeretnek téged, és apukádnak ezt el kell tudni fogadni.

2013. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!