Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy amerikai barátommal...

Egy amerikai barátommal beszélgettünk a körvér gyerekekről. Ti is e4gyetértetek azzal hogy azokat a szülőket akik meghizlalják gyermekeiket meg kéne alaposan büntetni?

Figyelt kérdés
és persze a továbbiakban szociális munkásnak ellenőriznie hogy a gyerekkel betartatják e a felírt diétát, ellenőrizni havonta a gyerek súlyát, ha nem változik eredmény, és az a szülő hibája, akkor beavatkozni keményebben?
2013. jún. 25. 21:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha te rendőrállamban akarsz élni, akkor alapíts magadnak egy országot.
2013. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlenül csak a táplálkozáson múlik, hogy egy gyerek kövér-e. Unokatestvérem pici kora óta diétáztatja a kisfiát, mégis mindig duci volt a gyerek. Van az embernek genetikai alkata is.
2013. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
44%
ÉS honnan vagy te biztos abban, hogy a szülő hízlalja fel a gyereket? Genetikáról hallottál már? Pl én mindig jóval kevesebbet ettem, mint a szüleim, vagy mint a abrátnőim vagy mint a férjem és sokkkal hamarabb íhzok, nagyon kell vigyázzak, hogy ne legyek kövér. Persze, gyerekként duci voltam, de ez egyáltalán nem a szüleim hibája, én nem vártam volna el tülük, hogy fogyókúrára fogjanak gyerekkoromban.
2013. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
nem értek egyet, van egy sokkal egyszerűbb és egészségesebb módja ennek, köteleznék minden 12 éven aluli gyereket a sportra :D
2013. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%

Mégis ki, milyen jogon, és hogyan büntesse meg a szülőket??

Gondolkodj már kicsit, ez NAGYON messzire vezetne!

2013. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
43%
A sport sem old meg mindent. Vannak hiperaktív ÉS duci gyerekek is.
2013. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"Nem feltétlenül csak a táplálkozáson múlik, hogy egy gyerek kövér-e. Unokatestvérem pici kora óta diétáztatja a kisfiát, mégis mindig duci volt a gyerek. Van az embernek genetikai alkata is.".


igen van de az nem a kövér alkat, max az erős alkat.... nem ugyan az a kettő... én most azokról a gyerekekről beszélek akik úsznak a hájban nem azokról akiknek mondjuk nem 10% a testzsíruk hanem 20...


"Ha te rendőrállamban akarsz élni, akkor alapíts magadnak egy országot.".


ezzel az erővel a kötelező oltások miatt már most is rendőr államban élünk... tudod azok is a gyerekek érdekét szolgálják, ahogy ez is azt szolgálná.

2013. jún. 25. 21:25
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
gondolom a kérdező nem az alkatilag ducibb gyerekről beszél, hanem a durván elhízottakról. Persze mindig a kövér emberek hadakoznak, hogy ez alkati dolog, van nem egy ilyen ismerősöm, persze soha nem mozogtak semmit, ellenben folyton chipset meg kólat látok a kezében meg édességet, gyorskaját. Ez a legkönnyebb kifogás, h alkati dolog...tenni ellene nehezebb. Igenis be kellene latni h az elhízás ugyanolyan népbetegség a civilizált országokban...és igen, egyetértek azzal, h tenni kell ellene. Azokra a szülőkre tényleg rá kellene állíani valakit, orvost, védőnőt, aki cukros üdótőkkel, péksütikkel, gyorskajával, csokikkal, chipsekkel tömik a gyereküket, mert aztán majd csodálkozhatnak, h cukorbeteg lesz, szív és érrendszeri zavarokkal fog küzdeni, mozgasszervi bajokkal és még sorolhatnám.ez ugyanúgy a gyerek egésszégének veszélyeztetése mint az alultáplálás! Továbbá csatlakozom ahhoz, aki azt írta, kötelezővé tenni sportot, ugyanis a sportolás nem egyenlő a hiperaktivitással, mint ahogy valaki írta! Amúgy egészségügyis vagyok, és anyuka
2013. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Azért azt tisztázzuk, hogy genetikailag ducik nincsenek. Ezt csak ők találták ki, hogy áltassák magukat... Olyan létezik viszont, hogy rossz a zsír- illetve a szénhidrátanyagcseréje, és ezért akár napi 1600 kalóriától is meghízik. Ez ellen viszont lehet tenni diétával és sportolással.
2013. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

" akiknek mondjuk nem 10% a testzsíruk hanem 20..."


Tehát azokról, akik teljesen egészségesek?? :)

A 20 % mindkét nemnél teljesen normális.

Nőknél egyenesen tökéletes, ahogy kislányoknál is.

Kisfiúknál van 15 % határként megjelölve, ahonnan kezdődik a kicsit (!) duci, de a túlsúlyostól még ez is messze van.

2013. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!