Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok az örökségről...

Ti lemondanátok az örökségről ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy férfi, anyám volt férje, még házasok voltak, amikor én születtem, de nem ő az apám. Az ő nevére kerültem, a mai napig jogilag ő az apám, bár már elmúltam 18. Én ezt nagyon sokáig nem tudtam. Ez a férfi nagyon sokat ártott édesanyámnak, terrorizálta testileg, lelkileg, mindenhogy, többször majdnem megölte. Engem nem bántott, csak azzal, hogy nem érdekeltem, és nem tudtam, hogy azért, mert nem vagyok a lánya. Emiatt nagyon sokat szenvedtem, de már túl vagyok rajta.


Van egy háza, új felesége, gyereke. Azt mondják már nem húzza sokáig. Jogilag, ha ő meghal, a fél ház az enyém, legalábbis én így tudom. Persze, ha nem rendelkezik máshogy róla, de úgy hallottam, hogy nem.


Igazából sosem kéne az ő pénzéből semmi, nem azt mondom, hogy nem jönne jól, mert mi is ittvagyunk kisgyerekkel, hitellel. De a fél család azt mondja, hogy igenis fogadjam el, és ne mondjak le róla.


Ti mit tennétek?


2013. jún. 26. 10:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
persze, miért ne? Nincs ebben semmi rossz.
2013. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%
Nem mondanék le.
2013. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
Nehéz kérdés, mert azt írod, hogy nem kell a pénze annyit bántott benneteket. De mégis, ha örökölsz utána, akkor törleszd a hitelt belőle és felejtsd el honnan jött az a pénz. Szenvedtetek eleget, nem biztos, hogy megéri ebben a helyzetben a túlzott büszkeség. Igazából azt is meg tudnám érteni ha elfogadnád és azt is ha nem. Ha adósságotok van akkor célszerűbb lenne elfogadni.
2013. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
persze,fogadd el,végülis büszkeséggel nem tudod fizetni a hiteleteket.
2013. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%

Hát én annak a férfinak a helyében azonnal otthagytam volna anyádat, mihelyt kiderül, hogy mással hentergett. Terrorizálástól még nem változik a múlt, és neki se lesz jobb.

De ha már terrorizált titeket, akkor simán elfogadhatod az örökséget.

Már ha tényleg lesz örökség. Ha van egy kis esze, már rég írt végrendeletet, hogy az összes vagyon a saját (vérszerinti) gyerekéé... Ha nem írt ilyet, akkor meg elfogadod amit adnak és örülsz.

2013. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
45%
Én mindenképpen elfogadnám a helyedben. Gondolj arra, hogy így "törleszt" mindazért amit ellenetek tett.
2013. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
54%

hű, ha a Te helyedben lennék, lehet, hogy én sem mondanék le róla. de ha belegondolok, hogy én vagyok az ő gyerekei és felesége helyében (akikkel valószínű ugyanolyan rosszul bánt), akkor nekem nagyon-nagyon rosszul esne, hogy valaki elviszi a fél örökségemet, aki nem is a gyereke, és nem is nevelte.

főleg úgy, hogy én mondjuk "megszenvedtem" a pénzért a brutális apa mellett.


ezt neked kell eldöntened, de az biztos, hogy ezzel igen rosszat teszel a gyerekének, feleségének, akiket eddig terrorizált, mert lehet, hogy el kell adniuk a házat, hogy téged kifizessenek, és ki tudja, van-e hova menniük..

2013. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%
már úgy értettem, persze, hogy elfogadnám...ami neked jár azt tessék elfogadni, nektek is jól jön a pénz.
2013. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Igen, csak tényleg nehéz, mert ott van neki az új gyereke, akiről sokáig azt hittem, hogy a testvérem, és testvéremként szerettem! Majd egy nap kiderül, hogy semmi, de semmi közöm hozzá, és én ott csak egy idegen vagyok, akit nem látnak szívesen! De az érzés, hogy valaki a testvéred, az nem szűnik meg egyik pillanatról a másikra. És előle venném el a pénzt. Ő nem tehet semmiről, még kisgyerek. Nagyon nehéz!
2013. jún. 26. 10:44
 10/33 A kérdező kommentje:

"Hát én annak a férfinak a helyében azonnal otthagytam volna anyádat, mihelyt kiderül, hogy mással hentergett."


Tudott róla, de nem engedte elválni! Azt mondta ha beadja a válópert, akkor megöli. Nyitott házasságba ment bele, aztán amikor látta, hogy biztosan vége, akkor elváltak.

2013. jún. 26. 10:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!