Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kasszánál nem téma,...

Közös kasszánál nem téma, hogy a pasi esetleg 3-4-szer annyit eszik, mint a nő?

Figyelt kérdés

Nálunk még nincs napirenden a dolog, de eszembe jutott, hogy nálunk ez a helyzet az evéssel, és valószínűleg eléggé lehúzná a pénztárcámat a kajavásárlás közösen... Diák vagyok ugyanis, és nagyon szűkös az anyagi helyzetem.

Vagy a női kozmetikai cuccok kiegyenlítik a helyzetet?:P



2013. jún. 26. 15:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
milyen kapcsolat az ahol számítgatod a pénzed, hogy ki mire mennyit költ és hogy egyensúlyban legyen?
2013. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
El nem tudom képzelni, hogy ilyen probléma lehet! Mindenki annyit eszik, amennyire éhes. Szerintem a közös kasszának pont az a lényege, hogy nem osztjuk be fillérre pontosan, hogy ki mennyit ehet, meg hasonlókat. Esetleg olyan van, hogy ha az egyik fél kap valami extrát, akkor legközelebb majd kap valamit a másik is.
2013. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Mivel közös a számla, így nincs az " én pénztárcám"...


Egy bankszámla van arról költünk...egybe nvásárolok be, 2 emberre főzök, megveszem a fogkrémet a tusit, sampont. Ha kell akkor neki a dezodort...ő is nekem a tampont...a fogmazásgátlót is, sőt az utolsó tekercs wc papírig mindent együtt vesszünk.

2013. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a kaján sosincs probléma, pedig a párom jóval többet eszik nálam. De még sosem gondoltam, hogy ez gond lenne.
2013. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk ha ez egyelőre ekkora probléma, akkor várj, amíg lesz rendes munkád, nem csak diákmeló!
2013. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Közös kasszán vagyunk,bár párom nem eszik sokat,de laktózmentes diétán van,laktózmentes cuccok meg nem olcsók,neki nem jó a 60 ft-os joghurt.

De eszembe nem jutna hogy akkor az nekem többe kerül,közös kassza,közös kiadások,ő sem szól rossz szót se,hogy a fülgyulladásom és vesegyulladásom gyógyszerei rengetegbe kerülnek,az is a közösből megy.


De értem a problámád,voltam hasonló helyezetben.Diák voltam,albiban,havi pénzem albi kifizetés után volt vagy 30-40 ezer.Az akkori pasim nem volt az igazi.Így zavart rendesen,hogy szó szerint kizabált a pénzemből,nem voltunk közös kasszán,de nálam evett,és nem érdekelte,hogy az nekem 3 napi kajám,hiába szóltam,letudta egy "majd főzöl másikattal".Bár azt nem mondta meg miből.Erősen lehúzás volt.

2013. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

Ez még eszembe nem jutott. Egyébként általában azért a pasi eszik többet. Még nagyon fiatal lehetsz, ha így gondolkozol.

Egyelőre én se javaslom a közös kasszát nektek, folyton számolgatnád fillérre, hogy ki mennyit rakott bele, és a vége meg csúnya összeveszés, szakítás lenne.

Másik része. Tiszta szívből tuti nem szereted azt a srácot. Amikor az ember szerelmes, úgy érzi, bármit megtenne a másikért, lemondana a saját kedvenc csokijáról is, hogy inkább a másiknak adja, hogy örömet okozzon neki, hogy cserébe egy hatalmas mosolyt kapjon. Nem tudom elképzelni, hogy valaki azt mondja, szereti a másikat, de számolgatja a falatokat, mennyit eszik...

2013. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%
Nem téma, de a közös kassza nem is gyerekeknek való.
2013. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem pont hogy reálisan gondolkodik. Diák basszus, nyilván nem keres 400 ezret, azért a közös kasszánál meg nem mindegy, hogy a srác megeszik-e mindennap fél kiló húst.


Ha közösen lesztek, szabj meg egy adott keretet, amit élelmiszerre költötök és nem lesz az, hogy bosszankodsz, mennyi pénz megy el kajára. Annyit eszik majd, amennyi van.

2013. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%
nekem is fura, mert ő többet eszik, te meg többet költesz minden másra, ami ugyanúgy megy az ő pénzéből? hol a gond? meg ha közös kassza, akkor mi az, hogy a te pénzed?
2013. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!