Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves lány vagyok és sajnos...

Voguelilias kérdése:

17 éves lány vagyok és sajnos az édesanyám kiskorom óta iszik, édesapám régen ivott aztán 7 évig nem. Most megint elkezdte a napi szinte való ivászatot. Nem tudom, hogy mi tévő legyek hogyan tudnám jobban elviselni vay túltenni magamat ezen?

Figyelt kérdés
Van egy csodálatos barátom aki melettem áll bármikor, de lelkileg ez rendkívül megterhelő és mind idegileg mind lelkileg igen igen megvisel. Pláne, hogy apu az csak 1 éve kezdte el előszőr csak néha néha és msotanában egyre sűrűbben. Sajnos barátaim sincsenek akikkel előlthetném azt az időt amikor nincs melettem a barátom.Így nemtudom mi tévő legyek...
2008. jún. 23. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Keress fel egy pszichológust. De most komolyan! Biztos van nálatok is iskolaorvos, azon belül is iskolapszichológus. Vele nagyon jókat lehet beszélgetni, észre sem veszed, ahogy átsegít az ilyen traumákon. Nem úgy fog kezelni, mint beteget, hanem mint barátot, akin segíteni szeretne. Ingyenes, egy próbát megér. Tapasztalat.
2008. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Beszélj a szüleiddel, mondd el nekik, hogy ez így neked nem jó. Nem akarod végignézni, hogy tönkremenjenek. Segíts nekik, hogy kilábaljanak az ivásból, nekik kellene pszichológus, vagy elvonókúra? Nem írtad, hogy milyen szinten van jelen az agresszió, dolgoznak e még a szüleid, milyen problémákt okozott eddig az ital a családodban. Egyébként én is ilyen családban nőttem fel, igaz már 35 éves vagyok, de megértelek.
2008. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyanebben a helyzetben voltam én is. Édesapám már meghalt, persze az ivászat miatt. Anyu 8 éves koromtól 22 éves koromig alkoholista volt. Szó szerint én fürdettem szegénykét olyan állapotban volt.

Nagyon sokat szenvedtem ezzel az egésszel, az életemre rányomta a bélyeget.

Én azt mondom, amíg saját maguk nem jönnek rá, hogy segítségre van szükségük, addig nem tehetsz semmit. Tudom milyen ez, nem kell bemutatni. A folytonos ígérgetések, hogy jó lesz, így lesz, úgy lesz............aztán meg semmi. És csalódsz még tovább és tovább hogy eddig tetted, mert mindig elhitted magadnak, hogy mostmár nem fognak inni, és ugyanaz a család leszünk akik voltunk, vagy amilyenek szeretnénk lenni.

Lehetsz kedves és szerény, lehetsz agresszív nem számít, talán pillanatnyi "ígéretet" kicsikarsz, de minden folytatódik tovább..

Be kell látniuk a szüleidnek, hogy elveszítenek téged, neked szükséged van rájuk, de ez hosszu idő.

Nálunk a vízválasztó eset az volt amikor anyut a fürdőszobába én vittem ki mert már nem bírt menni, és összehányta magát. Ezután ő is azt mondta hogy: tudja mit csinál, sajnálja, de nem tud mit csinálni, SEGÍTSEK. (itt már belátta). Ettől a ponttól lehet a folytatás.

Mi elmentünk egy addiktológiára, egyedül vittem be. Ott együtt sírtunk. Szörnyű volt látni, mint egy összeaszalódott sárga kis vékony akármi,akinek az arcán a félelem és a szégyen. 6 hét múlva "tisztán"jött ki az addiktológiáról. Ennek 6 éve, azóta újjászületett igazi édesanyám van. Kívánom neked is!!!!!

Nekünk a családsegítő központban volt segítség. Eljött egy nő anyuhoz, szembesítette önmagával, majd felajánlotta neki a kezelést. Természetesen hárított, és tagadott, mint a legtöbb szenvedélybeteg. De hál istennek harmadjára rá bírtam beszélni.

Nagyon sok munka és lelki erő szükséges hozzá!!

Volt hogy elköltöztem otthonról. Szerintem amint lehetőséged van rá, egy kis időre menj el. Talán értékelik a hiányod, és egy ok lesz arra, hogy elmenjenek kezelésre.

Sokan azt gondolják, hogy egy elvonókúra brutális, olyan mint a filmekben. NEM!! Nem visznek onnan tepsiben ki senkit (sokak szerint akik oda jutnak, azoknak végük!) Ha van kitartás és akarat, a kezdő lökést megadja.

Érdemes sokat beszélgetni velük őszintén. Mondd el hogy neked ez mennyire fáj, látod hogy tönkremennek, és te nem szeretnéd ebből a részed kivenni, nem szeretnéd végignézni. Sok sok beszélgetés talán eredményre jut!

Szorítok neked nagyon nagyon nagyon, és kívánom hogy mihamarabb az a családod vegyen körül akikről álmodsz, akik voltak, akik szeretnéd hogy legyenek!

Hidd el sikerülhet!

Ölel:

egy lány, aki most saját magát látta meg benned!

2008. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a véleményeiteket.főként az utolsó hozzászolóét. dolgoznak a szüleim természetesen de anyu a meló után iszik vagy hétvégén és aztán lefekszik és minden megy tovább. Apu meg nem is tudom, hogy miért.Sokszor beszéltem velük erről, de anyunem látja be apu tudja de mégis marad minden a régiben sajnos...
2008. jún. 23. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én csak erőt, és kitartást kívánok.Én ugyanebben voltam.Sajnos mi nem jutottunk el az elvonóig.Elköltöztem.Jó messzire a páromhoz.Akkor 18 voltam.A hiányom nem rendítette meg őket.Azóta gyönyörű családom va, úgy élek ahogy mindig is szerettem volna,és hidegen hagy hogy isznak e vagy sem.Ritkán megyünk csak "haza", de akkor tartják magukat,mert tudják mi miatt mentem el.Ezzel csak azt akarom mondani hogy néha jobb új életet kezdeni nagyon-nagyon messze.Keménynek lenni,nem foglalkozni velük, ők sem tették veled.És bízni hogy egyszer minden jobb lesz.Sok-sok kitartást, és erőt kívánok,és kívánok egy sokkal jobb életet.
2008. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem irigyellek nem könnyű a helyzeted. Ha úgy érzed az segít ha elekürlsz otthonról javaslom érettségi után tanulj más városban. Ott lesznek barátaid és ha olyan a barátod akkor talán közösen kereshetnétek egy másik várost. Vagyis egy helyet ahol a hétköznapokban együtt lehettek, még ha külön suliba és kollégiumba kerültök is. Az már egy másik élet lesz és haza menned meg igazában csak ritkán kell majd.

Addig meg sok-sok kitartást kívánok neked és ha találtál jó tanácsot az előző válaszokban fogadd meg.

Szeretném veled megosztani egy régi haverom, barátom történetét. Az életének kezdete nem túl szavderítő. Amikor én megismertem ezt a srácot 16 évesek voltunk. Nagyvsaládból való: apuka anyuka és 3 gyerek ő volt a középső. Anyukája súlyosan megbetegedett ( rákos volt) és vizsonylag rövid idő alatt meghalt sajnos. ( A srác ekkor még csak ált iskolás volt, azt hiszem 13 éves lehetett.) Apukája nem bírván megemészteni a gyászt inni kezdett... aztán teltek az évek, nem volt sajnos ez az apuka sem az a nyugis ivós aki iszik aztán alszik. Néha agresszív lett. Nem volt mellette leány álom felnőnie a 3 gyereknek a két fiúnak és a lánynak. Tanulni így nem igen lehetett. Ezért először az idősebb fiú lett a család fenntartó, mert apuka jóformán amit keresett a tehenészetben elitta. Az idősebb fiúnak volt szakmája éa munkája is. Aztán egy szilveszterkor a rossz példa hatására ez a fiú úgy berugott,hogy nem tudott magáról. Mire reggel megtalálták a heverjai ( mert elindult a buliból egyedül haza,de nem érkezett meg) már megfagyott. Ekkor a haverom 16 éves volt ezután ismertem meg. Ő lett a családfenntartó és dolgoznia kellett. Nagyon becsületes srác volt, soha nem láttam inni. Egy alkalommal mikor háizbuliztunk és odahozták a diszkóból a hugát, akit leitattak. Alig tudta 6 fiú lefogni, hogy ne menjen az illető után és neverje halálra. Sajnos az apai agresszivitás benne is megvan. Lényeg a történet úgy folytatódik, hogy egy nyári napon este munkából hazamenet apukájával autóbalesetet szenvedtek. Az utszélén kerképároztak hazafelé, amikor egy fiatla részeg elütötte őket. A srác lába drarabokra tört apukája is sokat volt a kórházban, aztán kb 3-4 hónap múlva meghalt, elvitte a mája. Szóval a srác éppen felgyógyult a balesetből és lábra tudott állni, nagy lovas lévén a szüretibálon a lován állva durrogtatott. Aztán teltek az évek elment szakmát tanulni, dolgozott és kitaníttatta a húgát akinek 18 évesen a gyámja lett. Együtt teljesen felújították az atyai házat. most ott lakik a lány akinek azóta már két gyereke van és egy nagyon rednes férje. A srác a Hortobágyra került csikósnak és ha jól tudom már neki is van családja. S ilyen háttérből jőve mindkettő nagyon becsületes és rendes ember lett. Én ezért nagyon tisztelem őket, soha egyetlen kortyot nem isznak és a lány gyerekeit láttam már nagyon okos értelmes kis kölykök.

Szóval lehet,hogy most neked nehéz. De az élet hoz mindig jobbat. bízz ebben és az talán erőt ad elvisleni ami most van.

S ha tudsz, ill tudtuk kérjetek segítséget ismét apukáddal, s hátha sikerülne anyukádnak is segíteni valakinek.

2008. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Talán az is a baj, hogy anyunak ez így jó ő azthiszem ezen változtatni sem akar.Megvan mindenem de ez a dolog megvisel igen rendesen.Apunak is 1 éve h vastagbélrákban megműtötték és kapta a kemot.Gondoltam ettől is elkezdhetett inni, h nemtudja feldolgozni ami történik vele. De nagyon nagy szerencse volt, h teljesen jól felépült azt leszámítva, hogy a vágás mentén a köldöke vonalában sikerült egy sérvet kapnia megint.De meggyógyult és ezért ezt sem értem, h ezért inna.Sajnos fogalmunk sincs, h miért iszik...Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2008. jún. 24. 13:19
 8/8 anonim válasza:
100%
hat tudom mit erzel,szerencsere az en anyum nem alkoholista.csak "apam" az mindig reszeg volt kivetel kora reggel,nem volt tul kellemes ugy felkelni hogy hallottam ahogy hanyik,de reggel volt a legjozanabb es akkor volt az apukam felig meddig,onnantol kezdve mar nem tekintettem annak mikor lattam hogy kilopja kora reggel anyum feje alol a taskajat (rajta kellet aludjon hogy ne lopjon ki belole semmit) de hiaba,mert kivette,ellopta azt a keveske penzt is ami epp hogy volt valami etelre...suliba nem tudtam nagyon koncentralni...de ott legalabb nem kellet hallgassam,aztan mikor mindenki hazaert a sulibol akkor azon kellet ragodjunk hogy mikor toppan be holt reszegen,es kezdi a notajat ujra meg ujra...aztan este 7-8 korul betoppant,esett,zuhant mikor hogy,es elkezdte a dolgozo anyukamat piszkalni,egesz ejjel veszekedtek minden nap,volt hogy hajnali 4-5ig.az volt a legrosszabb hogy amikor a nagyobbik fel battyam epp otthon volt akkor vele durvabbak voltak a vitai,mert ugye o nem hagyta hogy egy reszeg ember igy beszeljen anyuval,es igy sokszor volt verekedes,ver,sebes kez,eltort lepcso... en es a noverem mind ezt vegigneztuk,mindig nyugtattuk egymast,orditottunk hogy hagyjak mar abba...mig anyum kihivta a rendoroket noveremmel csak sirtunk.a rakos nagypapamnak is atkellet elnie,az autista kisebbik fel battyamnak is,volt hogy a reszeges haverjait hozta haza,orbautott,kopkodott...aztan mikor mar a rendorok is megsokaltak a sok balhet,azt mondtak,hogy ha megegyszer kikell jonniuk arvahazba visznek.nem volt tul kellemes,mert eleg kicsi voltam de tudtam hogy ez semmi jot nem jelenthet.de,aztan meg ment ez meg egyszer kikellet hivni a rendoroket,de nem tortent semmi.es vegul meg 1 evig volt ugyan az minden egyes nap,a nagypapam kezdett leepulni,anyum apoltam,kozbe dolgozott,es halgatta "apam" ordibalasat.1ev szenvedes utan nagypapam meghalt.nem mondom hogy szerencsere.mert nagyon szerettem es nem akartam,de ha nem halt volna meg meg mindig otthon lennenk a csorosagban a reszeges "apam"nal.vagy ki tudja lehet hogy mar uj szuloknel.vegul papam halala utan nagyobbik battyam aki mar 3evet volt kinn Irorszagban kihozott minket is a multat hatragyva.1evre jottunk ki 4 eve..szoval eleg jo itt nem elunk nyomorban,nem kell felelemben elnunk semmi ilyesmi.szoval mind ezt nagypapamnak koszonhetjuk,mert ha Isten nem hivta volna magahoz,a mi csaladunk mar darabokban lenne.buszke vagyok anyukamra,hogy o nem lett alkoholista,pedig lett volna ra oka.de mellettunk allt,es FOG is!remelem neked is egy jobb jovo van leirva!
2008. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!