Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom 12 éves öccsével...

A barátom 12 éves öccsével hogyan legyen jó kapcsolatom?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hgy jo témába írtam-e.. De nekem valahogy ideillett ez a kérdés. Nos, a barátom és én mindketten 17évesek vagyunk. A barátomnak van egy 12éves öccse, focizik. Nagyon nagyon(!) szégyenlős velem szembe, és szegény mindig zavarban van ha ott vagyok náluk. Megse szólal ha épp a közelben vagyok, vagy csak ugy h latszik, hogy nagyon zavarban van. Szeretnék vele jobb kapcsolatot kialakítani, de hogyan?! Adnátok tanácsokat? Köszönöm!

2013. júl. 11. 08:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Egyebként már több mint fél éve együtt vagyunk, de előtte i jártam hozzájuk mert barátok voltunk)
2013. júl. 11. 08:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De édi :) Valószínűleg ő ilyen természet, meg aztán lassacskán kamaszodik is, aztán egy kiskamasznak kellemetlen, vagy fura lehet látni, hogy a pár évvel idősebb bátyjának barátnője van. Nem irigykedik, csak neki ez a világ még fura. Vannak ilyen kiskölykök, zavarban vannak, és kész. Majd megszok(létezik ilyen szó?) téged, de egyelőre még egy "idegen" vagy a házukban, és emiatt inkább ő érzi magát megszeppent vendégnek otthon. Biztos kedvel, csak ilyen a természete :)
2013. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is egyébként erre gondoltam:) De azért valahogy közelednék hozzá, mert szeretném ha nem izgulna mindig ha ottvagyok.. Egyébként már hozzám szólt egyszer!:D
2013. júl. 11. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb ha átgondolod hogy a bizonyos 12 éves fiúnak milyen az érdeklődési köre.Egy jó kiindulási pont a foci.Legközelebb kicsit készülj fel foci témában,kérdezd meg hogy ki a kedvenc csapata,sportolója.Vagy akár ha kertes házban lakik a barátod és nála vagytok,hozd fel h menjetek ki egy kicsit az udvarra,kérdezd meg a testvérét hogy nem e szeretne ő is kijönne,úgyse láttad még focizni,pedig hallottad hogy jól megy neki...

A lényeg hogy vedd őt is figyelembe.Te vagy az idősebb,kezdeményezz nyugodtan,nem lesz belőle kínos helyzet.Ha pedig visszautasító,nem is akar veled lenni/beszélni,akkor szerintem hagyd.Majd kinövi :D

18/L

2013. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

08:53-as vagyok.

Szerintem ez korral jár. Tegnap mentem fel unokatesómékhoz, a srác 10 éves. Olyan kis befelé forduló lett, azelőtt dumagép volt, közvetlen volt velem, stb. Mostmár elvan a saját kis világában, a korosztályában érzi jól magát. Szerintem a legtöbb gyerekben(én azt mondom: jó esetben) megvan egy bizonyos szégyellősség a nagyokkal szemben. Ennek idő kell. :)

2013. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Huha köszönöm a hasznos tanácsokat!:)
2013. júl. 11. 09:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na még eszembe jutott valami:DD

Biztos szokott a kiscsávó számítógépezni,tuti van valami olyan játék(PC,online vagy valami) amivel lefoglalja magát szabadidejében.Tudd meg mi ez a játék és kérdezgess tőle dolgokat.Jobban fogja érezni amgát ha egy idősebb tőle kér tanácsot és hogy ő jobban tud valamit.Utána majd magától fogja elujságolni,hogy éppen miket csinált a játékban:DD

De mindezt persze ne túl átlátszóan.A barátod viszont szerintem örülne,ha látná,hogy így igyekszel hogy a családjával jóban legyél (:

2013. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne erőltesd, majd az ő tempójában megbarátkoztok.

A barátom 5 éves keresztfia nagyon kis félős, szégyenlős. De tudom, hogy tetszem neki, mert a szép hosszú hajú lányok szimpatikusak neki mindig. :) Nagyon cuki amúgy. Most már produkálja magát előttem és ha sír, mert elesett, akkor is azért, mert hogy milyen már, hogy előttem elesett, vagy nem úgy sikerült elrúgni azt a focilabdát, ahogy ő azt elgondolta. Mindig mondja, hogy akkor a fiúk focizzanak vele, a lányok meg menjenek szurkolni. :)

2013. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 annamari69 ***** válasza:
100%

Ja, én is erre gondoltam, ha tudod, hogy focizik, játszhatnátok együtt, vagy beszélgethetnétek a témáról.

A legkisebb fiam (13, nemsoká 14 lesz)eddig vígan játszott a 17 (nemsoká 18) éves lányom barátnőivel: társast, kártyajátékokat, vagy kint kosaraztak a kertben, fagyizni mentek... Legutóbb elvonult, és olyan megjegyzéseket tett a lányokra, mintha nem is ő lett volna, meg kell hagynom, borzasztóan szégyelltem magam. Gondolom, majd kinövi, de azért beszélgettünk egyet, ha nem is tetszik, hogy itt vannak, azért ne legyen velük undok. Szerintem most lett ebben a korban, amikor a fiúk és a lányok már másképp néznek egymásra stb.

2013. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdezz tőle valamit és akkor valószínűleg majd válaszol.
2013. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!