Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó jel, ha a menyeként emleget...

Jó jel, ha a menyeként emleget, vagy ti nem tulajdonítanátok neki jelentőséget?

Figyelt kérdés

Párom anyukája. Még nem vagyunk házasok, eljegyzés sem volt, de együtt élünk 3 éve. Tavaly még amikor valamivel kapcsolatban rólam beszélt, úgy említett, hogy a fiam barátnője.

Most nem rég hallottam, hogy a menyem szót használta rám.

Szerintetek ennek lehet jelentősége? Hogy szeret engem, és látja, hogy jó sora van a kisfiának mellettem, és örülne, ha összeházasodnánk?

Vagy nincs ennek túl sok jelentősége?


2013. júl. 14. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó jel lehet,ha nem szeretne,akkor nem használná rád ezt a jelzőt.:)
2013. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Én sem vagyok még a párom felesége de ha az anyjárol beszélek valakinek akkor úgymondom "anyósom". Anyám is azt mondja a tesóm barátjának, hogy "vejem". Szerintem nincs ebben semmi különös.
2013. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem semmi jelentősége!

Mi sem vagyunk se házasok se eljegyzettek. "Anyósom" pedig "vejemnek" emleget pedig tudom, hogy nem kifejezetten ugrál értem:)

Én is anyósnak meg apósnak hívom őket. Mégis, hogy emlegetném őket?

2013. júl. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi jelentősége.
2013. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Engem a barátom anyukája és apukája is így szólított már akkor is, amikor fél éve voltunk együtt. (fiuknak már akkor én voltam az addigi leghosszabb kapcsolata :D) Most 4 éve vagyunk együtt, még nem lakunk együtt, eljegyzés és esküvő biztos nem lesz. Én nem tulajdonítok ennek semmi jelentőséget, szerintem könnyebben a szájukra áll ez a szó, tekintve, hogy 4 fiuk van. Mind a 4 barátnőt nagyon szeretik, rájuk szerencsére nem illenek az anyós-após közhelyek. Szerintem te is jó családba kerültél, ahol szeretnek és így is jelzik, hogy családtagnak számítasz. (ez miatt szerintem örülhetsz, talán ennyi jelentősége van :) )


20L

2013. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, lehet jelentősége ha olyan, de lehet, csak áttért erre mert egyszerűbb.


Anyám a páromat "vejemnek való"-nak hívja :)

2013. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Az "öregek" már csak ilyenek. Engem is úgy szoktak hívni hogy a menyem. (nem vagyunk összeházasodva, 11 éve vagyunk együtt, eljegyzés már régen megvolt) Le is szoktattam erröl. Èn nem vagyok a menye, és amikor az élettársam is úgy nyilvánul meg a szüleimmel kapcsolatban hogy az apósom, anyósom, akkor visszakérdezek: lemaradtam valamiröl? :-D Szóval semmi jelentössége hidd el.
2013. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi jelentősége lehet, hogy kedvel téged, de ennél többet nem. Ha nem kedvelne, akkor biztosan nem hívna így. De ez semmit nem jelent a pasid szempontjából. Ő attól nem fog téged jobban szeretni hogy az anyja elfogadott, és nagyobb késztetést sem fog érezni az iránt hogy elvegyen ténylegesen.
2013. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

engem nem tudom milyen névvel emleget az anyóspajtim ha nem vagyok jelen, de anyum egyik barátnője szegről-végről kolléganője a jóasszonynak. tőle hallom vissza, h anyós állítólag dicsér és örül, h együtt vagyok a fiával. ami engem nagyon ledöbbentett, mert személyesen igencsak be tud szólogatni, és volt már, h nagyon kiborított.

mások ezt fordítva csinálják :)


nem tudom most akkor a fülemnek vagy a tapasztalataimnak higgyek, mindenesetre örülök, h nem kell vele szoros kapcsolatot ápolnom. :) sztem ő távolról szeret, közelről meg valamiért nem bír már annyira :)


anyum egyszer, régebben bemutatta a páromat egy fickónak aki azért jött, h megvegyen tőlünk valamit, és hirtelen csak annyit mondott, h ő XY, a vejem :) erős a gyanúm rá, h lányos zavarában csúszott ki a száján, viszont azt biztosan tudom, h bírja a páromat :)

2013. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb az mondani menyem mint a fiam barátnője. Semmi jelentősége.
2013. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!