Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem mennyi beleszólásom van...

Nekem mennyi beleszólásom van abba hogy az egyik felmenő rokonunk (ill a testvére) háza ne kerüljön eladásra?

Figyelt kérdés
Szóval a családom egyik fele nem pesti(nagyszülői ág,anyum még ott született.)Testvére már itt Pesten. s abban a városban van a nagymamám testvérének egy háza. A nagymama testvérének van egy fia s feleség és gyerekek. (Korombeliek 27 vagyok,ők 25 és 23) Szeretném ha ez a ház megmaradna nekünk.A nekünk alatt a gyerekeket értem. A dédimamám házát már sajnos eladták s elfelezték a 2 gyereke közt. Igaz sok munka lenne vele mert a tető beszakadt,meg a rokonok nem tudnak vele érdemben foglalkozni mert elég betegesek,de mi örülnénk neki ha megmaradna mert akkor le tudnánk menni a városba oda pihenni és nem kellene nyaralásra kiadni pénzt (pl.)Tudom hogy a felújitás se lenne kevés.De megérné a befektetést,mert majdnem a központban van,főtérről nyiló kis utcában van.2wc-s,konyhás,emeletes házikó.Ja de a tető beszakadt,igy azt is meg kellene csináltatni... S van kis kertecske is de az betonos sajnos:(
2013. júl. 16. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Neked kérlek, SEMMI közöd nincs ahhoz a házhoz!


Maximum akkor lenne, ha nagymama testvérének egyáltalán nem lenne gyermeke, a nagymamád és az anyukád sem élne.

2013. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
*ja és persze a nagymama testvére se élne már.
2013. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert olyan jó lenne ha nem adnák el..
2013. júl. 16. 16:31
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit tehetsz: ha úgy döntenek, el akarják adni, te felajánlod, hogy megveszed azon az áron, amit más is adna érte.
2013. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze és fenntartják a lakást azért, hogy nektek a nyaralás olcsóbb legyen.

Semennyi.

2013. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, hogy gondolhatod, hogy ebbe neked beleszólásod van!
2013. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De épp ez az hogy nem venné meg szerintem senki...
2013. júl. 16. 16:49
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Akár eladják, akár sem, NEKED semmi közöd ahhoz a házjoz. Ha megtartják akkor az a nagymama testvérének a fiáé, idövel az a két korodbeli "gyereké" lesz, de neked semmilyen jogod sincs rá. Ha meg eladják, akkor az ára a a nagymama testvérének a fiáé, és ha maradna belöle, akkor halála után a gyerekeié.


Az egyetlen mód, ahogy a tied lehetne, a MEGVESZED rendes áron tölük.

2013. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszed meg? Ennyire egyszerű a történet.
2013. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Én a nagyszüleimet nem ismertem a tesvéreiket és az utodjaikat pláne nem, hogy szólhatnak bele mihez kezdjenek a saját tulajdonukkal.
2013. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!