Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon lenéz a családtagjaim...

Nagyon lenéz a családtagjaim nagy része, amiért nem akarom megkereszteltetni a majd születendő gyerekemet, sőt még pár barátnőm is, mi ez a társadalmi elvárás, ateistaként persze, hogy nem fogom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A párom és én is ateisták vagyunk, már abból is egy csomó probléma adódott, hogy érveket hoztam fel a vallás ellen, miután egy csomó szent beszédet kellett végighallgatnöm a vallásról, istenről, jézusról, a Bibliáról. Utálom, ha olyat akarnak ledugni a torkomon, amiben nem hiszek, a tudományok meggyőzőek számomra, nem a tündérmesék.
2013. júl. 22. 19:39
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
*végighallgatnom
2013. júl. 22. 19:40
 2/43 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is kiakadt a család, hogy mi az, hogy nincsenek megkeresztelve. Amíg nincs meg a gyerek, ne is menj bele ebbe a vitába. Ha meg meglesz, majd ráérsz megmondani a véleményed.

Olvastam olyan kommentet egy fórumon, hogy az egyik anyuka megmondta a családnak, hogy ha tovább erőltetik a keresztelőt, akkor a fiát körülmetélteti.

Nekem lányaim vannak, úgyhogy ez nem lehetett érv, mi csak kijelentettük, hogy nem lesz és kész. Anyukámék akarták szervezni, én közöltem, hogy nem fogok rá elmenni (és így persze a gyerek sem).

2013. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%

A keresztelés nem kötelező senki számára, ez olyan giccs mint temetés után a halotti tor, ha nem akarod ne hallgass rájuk, úgy sem fogják tudni megkeresztelni a gyereket

Én sem hiszek ezekben, és ha lenne időm fel is bontanám a kereszteltségem, nem attól lesz egy ember vallásos hogy akaratán kívül fellocsolják vízzel

21/F

2013. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%

Hogy mit csinalj?Ne engedj a csaladod,barataid,a tarsadalom stb.nyomasanak!Tedd azt,amit TE es a PAROD jonak lat!

En nem vagyok ateista ugyan,de hala a szüleimnek,nem vagyok megkeresztelve,es nem is erdekel az egyhaz.Pedig a magam modjan hiszek Istenben-Univerzumban,Teremtöben vagy barminek is mondjak-,de ehhez nem kell egyhaz.

2013. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
8%

Mert a nagyszülő hisz benne és arra gondol, hogy amíg nincs megkeresztelve és ne adja az ég valami történik a gyerekkel akkor nem a mennybe kerül.

Én belemennék, te is meg vagy valószinűleg keresztelve károd nem lett belőle, suliba meg kötelező a hittan vagy az erkölcstan így is úgyis.

2013. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%

5:"Én belemennék, te is meg vagy valószinűleg keresztelve károd nem lett belőle, suliba meg kötelező a hittan vagy az erkölcstan így is úgyis."


Akkor ugye nem baj, ha a te gyereked valami hindu szertartás keretében Krisnának felajánljuk? Kára nem lesz belőle...

Döntse már el ezt a szülő, hogy mit tart fontosnak.

Attól meg hogy a hittan/erkölcstan közül most választani kell, az még nem jelenti azt, hogy kötelező is a vallásosság vagy meg kell keresztelni a gyereket.

2013. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%
Megértelek kérdező, bár nem vagyok ateista, de párommal nem egyezik a vallásunk ,de én sem akarom majd megkereszteltetni a gyermekeinket és a párom se akarja az ő vallását rájuk adni. Úgy döntöttünk, hogy majd a gyerek eldönti, ha elég érett lesz hozzá, hogy melyik valláshoz akar tartozni és nem mi erőltetjük rá.
2013. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
5%

Én nem köszönöm meg a szüleimnek, hogy nem kereszteltek meg. Ezerszer nehezebb volt már felnőttként elfogadtatni magam a gyülekezettel és megkeresztelkednem.


Szerintem ha úgysem hiszel benne, akkor vedd úgy, hogy rosszat nem teszel vele, hogy elviszed egy felesleges ceremóniára. Viszont ha nem viszed, akkor csak megnehezíted az életét, hogy később erre az útra léphessen, ha akar. (persze ha engednéd őt erre az útra...)

2013. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Én állom a sarat, de nagyon zavar, hogy sokszor kell hallgatnom, hogy majd nem megyünk a mennybe, ilyenek. Erre én azt mondtam, hogy nem baj, legalább ott majd találkozom egy csomó ismert elhunyt tudóssal és íróval, legalább tanulok ott tőlük. Erre meg néznek bambám, hogy mi bajom van.
2013. júl. 22. 20:05
 10/43 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
15%
mit foglalkozol vele?
2013. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!