Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet a gyereket...

Adnátok olyan nevet a gyereketeknek, ami a család összes többi tagjának nem tetszik?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekünk egy név, de a család teljesen kiakadt, hogy ezt nehogy, és ezt nem is akarják elfogadni, biztos nem fogják így hívni, ez szörnyű. Tudom, hogy ez a mi döntésünk, de azért ők is a családja, ők lesznek a nagyszülők, nagynénik stb.

2013. aug. 5. 22:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%
Ha ilyen Ráhel meg mit tudom milyen nevet akarsz adni a gyereknek, akkor megértem őket, de különben nem.
2013. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Lehel a név.
2013. aug. 5. 22:44
 3/37 A kérdező kommentje:
Bár nem akartam leírni, hogy ne a névről szóljon a kérdés, hogy kinek tetszik, kinek nem. Hanem az eredeti kérdésről!
2013. aug. 5. 22:44
 4/37 anonim ***** válasza:
11%
én nem adnék olyan nevet, amit a család utál, keresnék valami kompromisszumos megoldást
2013. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%
majd ha megszületik elviselik :D
2013. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%

A Lehel egy tökéletes Magyar név. Szerintem igenis dícséretes, ha valaki "ősi" Magyar nevet ad a gyerekének. Ha egyszer én is eljutok odáig, hogy gyerekem legyen, akkor Én is Magyar nevet szeretnék neki adni. Nekem a Koppány és a Kötöny tetszik nagyon.

De egy mondás úgy tartja, hogy: "a nevedben a jövőd!" Ami azt takarja, hogy nevünk valamilyen formában, de befolyással lesz személyiségünkre. Én hiszek benne.

2013. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
62%

Ha már én a párommal egyet értettem abban, hogy ezt a nevet választanám,akkor ahhoz is tartanám magamat.

De miért ellenzik ennyire a Lehel nevet, mondjuk ezt én sem adnám, mert még becézni sem lehet.

2013. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
Szép név - igen, adnám, és meg fognak békélni. A névválasztás a szülők dolga!
2013. aug. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül azért akarom adni, mert ősi magyar név, hanem mert nagyon tetszik és a lélek szavunk van benne (abból jön),ami számomra még szebbé teszi.
2013. aug. 5. 22:56
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Nem "csakazértis" miatt, hanem azért, mert Ti vagytok a szülei a születendő babának, és ez a ti kiváltságotok.

Mint ahogy annak idején, szülők, nagyszülők meghozhatták a saját döntésüket.

2013. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!