Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet akkor, ha egy nő...

Mi a helyzet akkor, ha egy nő szeretne még várni a gyerekvállalással, de a férfi már nagyon szeretné?

Figyelt kérdés

Több pszichologus cikkeit is olvasgattam. Mindenhol írják, hogy ha egy nő szeretne gyereket, de a férfi még nem, akkor finoman puhítsák a nők a férfit, mert megenyhü, fog vágyni az utódra.


De mi van akkor, ha fordított a helyzet, ha a férfi akar gyereket, a nő meg még várna? Ezekre azt írják nagyon sok helyen, hogy nem szabad erőltetni a témát, abból semmi jó nem származhat.


Akkor az mért fair, ha a nők "puhítják" a pasit??



2013. aug. 6. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, szerintem legjobb megvárni, amíg mindkettő akarja. Azt gondolnám, hogy ha valaki még várna, akkor csak idegesíti a puhítás... Engem idegesítene, az tuti.

Ebben is szimmetrikusan gondolkodom :) Persze biológiailag nem teljesen szimmetrikus a dolog, a nőnek valamivel kevesebb ideje van, bár a férfiak sem akarnak öregen apák lenni... De ha valaki nem akar gyereket, ne sózzunk a nyakába egyet. A nőnek főleg nem, de csak mert nem az apa szüli és valószínűleg kevesebbet is gondozza, neki is eléggé életritmusfelbomlás és teher a gyerek, különösen teher, ha nem is akarta.

2013. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Mert az életmódos cikkek többségét nők írják.

De lehet valami igazságalapja. A férfiakban nincs meg a "gyermekvállalási ösztön", nem ők fogják kihordani, nem lesz akkora erős kötődés, az első időben inkább csak nyűg, mint öröm a gyerek, "nem tudnak vele mit kezdeni". Később alakul ki az igazi apa-gyerek kapcsolat, mint az anya esetében. Így naná, hogy minden férfi alaposan átgondolná, hogy tényleg akar gyereket, mert elsősorban neki a "kellemetlen" oldal lesz erős.

A nőknél ez más, van egy belső erő, hogy ők gyereket akarnak, és most akarják. (Biológiai korlát is van, túl későn nem vállalhat, férfiaknál ilyen elvileg nincs, gyakorlatban meg sokkal jobban kitolódik.) Ha nem akar, akkor kár erőltetni, mert azt csak a gyerek sínyli meg, az a 9 hónap szenvedés a fejlődő szervezetnek nagyon káros lesz, később is, sok veszekedés, válás, gyerek az anyánál marad, aki pokollá teszi az életét, mert "miért is szültelek meg".

Persze szerintem a nőt is szabad "puhítani", beszélni neki a terhesség jó oldaláról, a gyermekvállalás szépségeiről, egy idő után ő is fogja várni az anyaságot. Ha nem, az ugyanaz, mint a férfiak esetében: akkor nem. És ha ez áthidalhatatlan szakadék, akkor talán jobb elgondolkodni a kapcsolat jövőjén.

2013. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
EZ nem fairség kérdése, gondolj bele, mennyire más a kérdés megélése már akkor is, mikor még csak kérdés. A férfi miért nem akar gyereket? Leginkább, mert nincs szüksége egy ilyen felelősségre és elkötelezettségre, lehet, hogy fogalma nincs róla, mit kezdene vele, vagy még akár idegesítené is. A nőnek mindezen felül ugye 9 hónapon át a testét a gyerek rendelkezésére kell bocsátania majd megszülnie, ami nem kevés az anya által kontrollálhatatlan nehézséggel, kínos dologgal, fájdalommal és még egészségi kockázatokkal is jár, miközben az énképe és így a pszichéje is csapást szenved, hiszen meghízik, megnő a hasa, terhesség közben és után a szexuális élete sem működhet zökkenőmentesen, kérdéses számára, hogy a párja hogy tekint rá majd ezek közben és után, aztán ugye be ott a szülés és utána a szoptatás, meg a plusz dolgok, amiket egy nőtől elvárnak. Pl. az anyai érzés. Pedig nem feltétlenül van meg ez automatikusan, mégis általánosan elvárják. Röviden: egy nőnek sokkal több mindennek meg kell felelnie a gyerekvállalásban, mint a férfinak, és ha erőltetik, az még inkább elriaszthatja. mert pl. azt mondod, nézd milyen cuki csecsemő, na igen, de egy ilyet hordjak a hasamban?! Egy pasinál meg nincs ez.
2013. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyik félnél sem jo a puhitás...dacbol rávágja hogy jo legyne csak hagyj már békén aztán 20 évre le vagy kötve a gyerekkel aki mellett vagy szülövé válsz jobb esteben vagy nem, amit aztán a gyerek is megsziv meg a szülö is.

én a megszoksz vagy megszöksz elven müködöm nö létemre, ha egy pasi eröltetné a gyereket és annyira akarja már hogy az életünk se lenen a régi akkor közölném vele h ennek semmi értelme keress anyát, ne várj rám.mindegy mennyire szeretem mert akkor nem vagyunk egy hullámhosszon. Vagy türelmesen kivárni az idöt mig eljön a gyerekakarás mindkét részröl vagy ne legyen egyáltalán, vagy legyen szakitás.

Még a mindkét részrőli akarásból is rengeteg válás lett mert rájöttek hogy gyerekkel megváltozik minden.

2013. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Oké, persze, amiket itt leírtatok az mind igaz, de nem arról van szó, hogy ha egy nő nem akar. Hanem MÉG nem akar.


Egy férfinak is ugyanúgy áldozatokat kell hoznia a gyerekért, nem ugyanolyanokat, de áldozatokat. Olyan nincs, hogy apai ösztön? Én mindennél jobban szeretnék gyereket, mert már csak ez hiányzik a kapcsolatunkból, hogy legyen saját családunk. Nem arról van szó, hogy csak tenyészkancának kell, mielőtt jönnének az ilyen kommentek:D


Arról van szó, hogy ha egy férfi és egy nő összeköti az életüket, akkor az a családalapítással is jár, pláne, ha ezt előre megbeszélik. Nyilván nem lehet hivatkozni arra sem, hogy de ezt meg azt beszéltünk meg 4-5 éve, mert az ember változik.


Akkor mit lehet ilyenkor tenni, ha az egyik fél (és az a férfi), már nagyon szeretne, de a nő még várna?


És akkor itt van a lényeg, amit kérdeztem, ha a nőket puhítjuk, az miért erőltetés és miért nem szép dolog, ha a férfiakból meg kierőszakoltatják a gyereket sok esetben?


(Természetesen nem akarom erőltetni, mert annak a baba inná meg a levét, aminek megint semmi értelme)


De akkor mi a megoldás? Semmi biztosíték nincs arra, hogy a két fél pont egy időben fog akarni gyereket, lehet, hogy egy év múlva ő már nagyon fog akarni, én meg akkor már nem. De ezt az elvet követve, hogy ne erőltessük a másikat, így akár életünk végéig is várjunk egymásra?


Nehéz dolog:)

2013. aug. 6. 16:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan úgy érzed, hogy lehetséges az, hogy egy év múlva már mégsem akarnál gyereket, hiába gondolja meg magát addigra a párod, akkor inkább hagyd...vagy akarsz, vagy nem, lottóötöst sem utasítanád el, mert inkább tavaly szeretted volna.
2013. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Félreértést, de az ember ingadozik, ha van gyerekem nyilvan szeretem es imádom, de meg a gyerekvallalas előtt az adott körülmények is számítanak. Lehet, hogy egy év múlva Olyanok lesznek a körülmények, hogy nem merek bevállalni egy gyereket. Viszont ha egy év múlva mar lenne, akkor helyzettől fuggetlenul mindent megadnek neki, hisz a vérem.


Ertheto?

2013. aug. 6. 16:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgettetek róla? Dobd fel a témát,kérdezd meg,hogy ő hogyan gondolja,tervezi jelenleg?


Ha már ez megvolt,mennyit szeretne várni,miért bizonytalan?

2013. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nőként mondom, hogy szerintem ugyanúgy nem fair a pasit puhítani, mint a nőt.

Viszont amit leírtál tényleg bajos, ha Te meg már nagyon szeretnél.

Patthelyzet egyelőre, legalábbis szerintem.

Egyet ajánlok, de azt erősen. Az oké, hogy még várna, de tervez majd gyereket, és ráadásul veled tervezi.

De azt nem árt tisztázni, hogy akar-e tényleg a jövőben. Mert ha nem (ami nem baj egyébként), és Te mindenképp vágysz rá, hogy legyen majd gyereked, akkor viszont nem érdemes arra alapoznod, hogy majd úgyis meggondolja magát (nőkre mindig ezt mondják, pedig ez nem feltétlenül igaz. Én 10 éve mondom, hogy nem akarok gyereket sose, már 33 elmúltam, és nem hogy motoszkálna a gondolat, hogy talán egy nap majd akarok, hanem egyre biztosabb vagyok benne, hogy sosem akarok. Nem is rabolnám olyan férfi idejét, aki viszont akar majd.)

2013. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Amíg a férfi nem tud gyermeket szülni, addig várjon türelemmel. Azért nem érdemes puhíthatni, mert a nőnek kell majd végigvinni a terhességet, neki kell majd éjszaka is x óránként felkelni, stb. Ha nem akarja szívből azt a gyereket, sajnos lehet, hogy elhanyagolná. Még olyan nőknél is gyakori a depresszió, akik vágynak a babára, mit érezne egy olyan anyuka, aki úgy érzi magáról, hogy még nem is érett a feladatra, képtelen helytállni, vagy szeretni azt a gyereket...


Pasit puhítani pedig azért fair, mert egy apuka bármennyire is szeretne, többnyire nem vállal olyan nagy részt a gyereknévélseból, mint egy anya. Tehát nem ő szüli meg, nem ő szoptatja, nem ő marad vele otthon, stb. Az apák többnyire anyagilag tesznek hozzá, meg egy kis segítséggel, de nem ők vállalják a nagyobb részt, hisz dolgozni akkor is kell, ha nincs gyerek.

2013. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!