Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen értéktelennek érzem...

Teljesen értéktelennek érzem magam, és legszívesebben eltűnnék, mert a környezetem (család, barátok, rokonok) soha nem ad pozitív visszajelzéseket. Mit tehetnék? Több lent.

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban elkezdtem magam csúnyának, butának és értéktelennek érezni. Soha nem kapok pozitív visszajelzéseket a környezetemben élő emberektől, mindig mindenért csak hibáztatnak. Mondok néhány példát.

Anyám minden áldott nap leordítja a fejemet azért, mert nem sikerült még munkát találnom, és szerinte nem csinálok itthon semmit. Holott kitakarítok, kimosom a ruháimat, elmosogatok, és általában a fürdőszobát is feltörlöm zuhanyzás után, kivéve ha már nem látok a fáradtságtól. Emellett ugye szakítok időt arra, hogy munka után kolbászoljak, próbálok olvasni, hogy ne hülyüljek el teljesen. A bátyám mindig azt mondja, hogy én nem vagyok jó semmire, és hogy buta vagyok, mert még nem sikerült leérettségiznem. Hozzáteszem azért nem, mert volt egy korszakom, amikor mentális problémákkal küzdöttem, ezért magántanulói státuszt javasolt a pszichológus, utána meg nem érdekelt az iskola. Épp most kezdtem volna kijönni ebből a hülyeségből, amikor észrevettem, hogy a barátom, akivel 2 éve járok, módszeresen kerül engem, pl. tegnap eljött este, és kb. 10 perccel ezelőtt már haza is ment...Pedig maradhatott volna, mert most mindketten ráértünk volna, de azt mondta, majd jövő héten. Mindegy, jövő héten meg nekem kell elintéznem pár dolgot, meg jó lenne végre találni egy sulit is. Az még a bajom, hogy akármit csinálok a külsőmmel, rondának érzem magam, egyszerűen nem mondta még soha senki kb., hogy szép vagyok, vagy csinos. Emiatt most már az öltözködésre is tojok egy nagyot. Mit tegyek? Nem akarok senkiből kikényszeríteni semmit, de már elegem van belőle, hogy folyamatosan csak negatív dolgokat kapok a környezetemtől. Kezdek összeomlani, sokszor gondolok arra, hogy jó lenne eltűnni, és mindent véggigondolni egyedül...


19L



2013. aug. 9. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Azon kívül hogy teszel ellene mást nemnagyon tudsz tenni. Látom teszel is csak nem mindig úgy jönnek a dolgok ahogy akarod. Barátodat letudod cserélni, rengeteg értelmes ember jár a világon, biztos nemvagy egyedül. Testvérekkel nemkell foglalkozni, az én egyik bátyám egy semmire kellő és egy nap nemjött haza hanem eltűnt az életből, nem mindig kaphatsz olyan testvért amiről álmodsz. Az a helyzet hogy magadra maradtál, egyedül kell kibírni. Anyádnak valamilyen szinten igaza van hogy dolgozz ha nem jársz iskolába addig, legalábbis ezt vettem ki az írásodból. Nyelni kell egy nagyot és figyelmen kívül hagyni mások véleményét. JOBB biztos lesz.

18/F

2013. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy egyszerűen nem tudok munkát találni, mert nincs szakmám sem. Pedig már nagyon szeretnék dolgozni, mert akkor nem lennék itthon, és nem kellene azt hallgatnom, hogy nem vagyok jó semmire, és hogy engem úgyse fog senki szeretni soha...A barátomat meg nem akarom "lecserélni", mert tudom, hogy szeret, csak valahogy egyikünk sem mutatja már ki úgy, meg hát elég probléma van a nyakunkban...
2013. aug. 9. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor diákmunkákra jelentkezz. Vannak olyanok amikért rendesen fizetnek, pl: árufeltöltő vagy pénztáros.
2013. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, a családod miatt voltak akkor mentális problémáid is. Ezen szerintem az segítene a legjobban, ha találnál valakit, aki meghallgat, akár barátot, akár pszichológust. Ezek után már lesz erős a sulira is és mindenre.
2013. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!