Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár e gyerektartás nagykorú...

Jár e gyerektartás nagykorú gyereknek aki elköltözik otthonról és nappalin tanul tovább?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem
2013. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
rokontartás járhat
2013. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Gyerektartás válás esetén jár attól a szülötöl, aki nem egy háztartásban él vele.

A gyerektartás 18 éves korig ját, ez után nemgyerektartás, hanem rokontartás az, amit az elvált szülönek fizetnie kell, ha ezzel a saját megélhetését nem veszélyezteti, a gyerek nappalin végzi az elsö képzést és nem érdemtelen rá a gyerek, mert pl. nem tartja a kappcsolatot a szülövel.


Ha a szülök nem váltak el, akkor a nagykorú gyereket nem kötelesek eltartani, akár akar tanulni, akár sem.

2013. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A szüleid elváltak? Eddig fizettet valamelyik szülő gyerektartást??

VAgy csak arról van szó, hogy te 18-19 évesen elköltöztél de nappalin tanulsz , és szerinted a szüleidnek kéne rokontartást fizetni. Kifejtenéd bővebben?

2013. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
szüleim 1998 októberében elváltak akkor én 3 éves voltam ,édeaspámmal ez év februárja óta nem tartom a kapcsolatot,édesanyámmal és az ő élettársával élek aki hozzáteszem mindig azon van hogy én egy cseppet se legyek boldog mindenem tönkreteszi ,nem engednek el még biciklizni sem sehová senkivel ,jelenleg van egy barátom de sajnos miattuk lehet most szétmeyünk mert állandóan elvagyok tőle tiltva pedig 19 éves tanuló még ő is nappalin ,egy bajuk van vele a szüleimnek ,az hogy tavaly műtötték a gerincét a barátomnak ,most platina tartja a csigolyáit e ettől ő még nem mozgásképtelen ,sajnos csak igy lehetett helyrehozni a 90 fokos gerincferdülését,és anyám a barátja szerint a barátom egy nyomorék életképtelen ember ..nem hagynak vele elmenni sehová még egy moziba sem így egy kapcsolatot fenntartani pedig lehetetlen :(
2013. aug. 13. 13:17
 6/21 A kérdező kommentje:
szó szerint nem mehetek sehová egy barátommal sem,nem bulizni szeretnék nem vagyok az a tipus de anyám élettársa 10 éve már itt lakik velünk és tönkreteszi az életem ,,,ahogy ő mondaná : "amig az én kenyerem eszed neked itt kuss van egy senki vagy "
2013. aug. 13. 13:19
 7/21 A kérdező kommentje:
sem kapcsolatot nem lehet igy fenntartani hogy nem láthatjuk egymást,sem bármilyen barátommal találkozni ,be vagyok zárva egy lakásba egész évben és közben lelkileg tönkretesznek
2013. aug. 13. 13:20
 8/21 A kérdező kommentje:
ezért szeretnék az érdekemben lépni ,elmenni innen ,mert anyámnak mindig fontosabb volt ő mint én aki a gyereke vagyok ,és mostmár nagykorú vagyok .bár nem rendelkezem önálló jövedelemmel de nem is várok még két évet addig amig teljesen kikészülök :(
2013. aug. 13. 13:23
 9/21 A kérdező kommentje:
Elvben én úgy tudom 18 éves nagykorú gyermek ha nappali tagozaton tanul tovább kérvényezheti a bíróságnak hogy a gyerektartás a gyermeknek jöjjön és ne a szülőnek
2013. aug. 13. 13:26
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha apáddal nem tartod a kapcsolatot, akkor nem köteles semmit sem fizetni neked. Arra nem hivatkozhatsz, hogy anyád nem engedi, mivel már nagykorú vagy.
2013. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!