Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kapott az anyjától...

A férjem kapott az anyjától egy telket mondván, hogy apai öröksége mert ő már sajnos nem él. Most azt akarja, hogy mondjon le a házról a húga javára ami nem probléma, mert az apairól lemond de az anyai részt is elvehetik tőle? Vagy azt nem tudják?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem, az anyai rész marad.

Tehát a férjednek ha lemond az apairól, negyed része még mindig az övé.

2013. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát szerintem ez nagyon rossz megoldás lenne. Az én telkemen lévő háznak csak 1/4 rész tulajdonosa vagyok. Akkor inkább adnák el, felezzék vagy harmadolják a pénzt, és kész. A férjed sem tud a telekkel mit kezdeni, a húg sem a házzal, hiába 3/4 részben az övé. Nem lehetne valahogy ezt megoldani? A későbbiek során ebből egy csomó perpatvar lehet, épp azért, mert mindegyik függőségi viszonyban van a másiktól.


Persze, ha telek osztható, felezhető, akkor bocs, hogy belekotyogtam.

2013. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De csak az apairól mondhat le. Az anyairól nem, ugyanis anyukája még él. Tehát a másik rész még az anyukájáé és nem a férjedé.

Tehát van egy ház, ami fele-fele arányban volt anyósodéké. Miután apósod meghalt a fél ház fele-fele arányban öröklődött a két testvér között. Ha a férjed lemond az ő részéről, akkor a ház onnantól félig anyósodé és félig a sógornődé lesz.

És mivel még nem halt meg anyósod, így a saját tulajdonával azt tesz, amit akar. Ha odaajándékozza a lányának, akkor megteszi és kész. Tehát onnantól fogva a szülői ház csak a húgé lesz.

2013. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha odaajándékozza akkor sincs olyan,hogy köteles rész?
2013. aug. 13. 19:49
 5/14 anonim ***** válasza:
3-as, igazad van, ezt is be kell kalkulálnotok!
2013. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre,nekem nem kell onnan semmi,csak a fèrjemet bántja mert ha valami kell nekik,vagy segíteni kell akkor neki szól anyós,a hug nem csinál otthon semmit...De már sok helyen láttam ezt,mindig a semmirekellő gyerek van megbecsülve...
2013. aug. 13. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért lenne köteles rész ajándékozásnál? Az apukája halt meg, nem az anyukája.

Ez kb. olyan lenne, mintha apuka-anyuka még él, de eladnák a családi házat, akkor mondjuk a fele eladási árat ki kéne fizetni a gyereküknek...de mire fel? Hisz élnek, azt tesznek a saját tulajdonukkal, amit csak akarnak.

Köteles rész öröklésnél van. De itt csak apuka után van öröklés. Anyuka után nincs.

Akkor a férjed ne mondjon le az apai részről és akkor lesz neki is benne része.

2013. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem most gondoltam a köteles a részt,hanem majd ha oda kerül a sor.
2013. aug. 13. 20:20
 9/14 A kérdező kommentje:
A férjem nem érti ,hogy miért akarja az anyja csak a hugra hagyni a családi házat
2013. aug. 13. 20:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert öreg korába ő fogja ellátni pelenkázni nem a fia.
2013. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!