Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családod bevállalná? Ilyen...

Családod bevállalná? Ilyen téren igaza van a családomnak, hogy sokba kerülne?

Figyelt kérdés

Megyünk egy kicsit kirándulni egy napra balatonhoz, és felvetettem az ötletet,hogy barátnőm is jöhetne,mert általában ha megyünk mindig visszük. Viszont anyu elmondta,hogy Ő nem örül annyira az ötletnek, mert egy egy balatoni jegy,kaja,üdítő,ott ha kell valami más, ha beülünk valahova azért az 1 gyerekre is 'drága'(de nyilván azért megyünk,mert lenne rá) De mivel barátnőm mindenhova úgy jön,hogy a 'köszönöm,hogy elmehettem'-em kívül nem ad hozzá semmit, így anyu úgy gondolja, ne válljon rendszerré,hogy ott van a kirándulásokon nyáron, ősszel,tavasszal, amikor moziba megyünk, ha más városokba megyünk, mert az autó mindegy mennyi embert visz,mert a benzint így is úgy is belekell tankolni, de azért az ott eltöltött idő, azért (saját tipp szerint) egy főre lehet 4-5 ezer forint. (aztán lehet hülyeség),de ha azt vesszük,hogy belépő,amilyen kaját akar az ember,amilyen üdítőt,jégkása,fagyi,mindenféle hülyeség,hamar elmegy ennyi szerintem.

Szóval így ti bevállalnátok? Mert anyu még így is azt mondta,de ha szeretném jöhet,csak nem olcsó,és így a 'köszönömért' azért nekünk ez nem megfizetendő.?


2013. aug. 16. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sztem igaza van anyukádnak.

A fiamnak volt egy hasonló korszaka, sokat voltak itt a barátai, olyankor mindennek lennie kellett, hogy meg tudja őket kínálni, ha elmentek valahova ő fizette. Persze az én pénzemből. Sokszor vittük valamelyiküket, ha mentünk valahová.

Tavaly nyáron elküldtem a gyereket dolgozni. Azóta valahogy nem kell kiszolgálnom a haverjait. Talán rájött, hogy mennyit kell 5000-ért dolgozni.

2013. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a barátnődnek, hogy szívesen elviszitek, de azért kicsit sok lenne valóban, ha mindent a szüleid állnának neki. Nem is értem, hogy várhatja el mindezt a barátnőd (ahogy írtad h mozit meg mindent ők fizettek neki). Szép dolog a szüleidtől, hogy fizetnek neki, de a barátnődtől elég ronda dolog, hogy mindezt ki is használja. Mondd neki, hogy legalább egy ötezrest kérjen a szüleitől, meg akár kaját is csomagolhat magának nyugodtan.
2013. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az lenne a normális, hogy ilyenkor a barátnő hoz magával pénzt és ő állja a saját költségeit, miért is várná el, hogy más a gyerekeként kezelje? Ez azért anyagilag más, mint amikor nálatok megiszik egy üdítőt s megeszik egy sütit.

Más lehet a helyzet, ha a barátnő szegény, Ti pedig lazán megengedhetitek magatoknak az ilyesmit, de akkor sem várható el a családtól, hogy ezt automatikusan megtegye...

2013. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Ez sok mindentol fugg:

- tanultok még vagy már dolgoztok?

- mennyire komoly a kapcsolat stb.


A párom (már férjem) mikor megismerkedtunk o már dolgozott én még iskolába jártam (én 19 o 26 volt). Nem fogadta el és nem várta el, hogy én fizessem a koltségeket ilyen téren, hiszen dolgozott és meg nem.

De ha mind a ketten tanultok, akkor szerintem illene a barátnod szuleinek egy kis pénzt adni a lánynak, hogy tudja fizetni a dolgokat (akár belépo vagy ennivaló). Az már másik lapra tartozik, hogy elfértek az autóban és mehet veletek.


26N

2013. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Basszus hogy lehet ilyen a barátnőd?!! Nekem lesülne a bőr az arcomról ha akár csak egyszer is a barátom szülei fizetnének valamit! Az egy dolog, ha 1x-1x "rábeszélik" kedvességből, de hogy minden kirándulásra, moziba stb ők állják a költségeket egyszerűen abszurdum. Inkább azt mondom hogy nem megyek ha nincs pénzem vagy csak néha-néha elmenni, de hogy állandóan ők fizessenek..
2013. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Barátnőd fel sem ajánlja, hogy itt van X ezer benzinre, meg ő fizet... Nekem is lesülne a képem. Ha nincs pénzem, akkor meg nem megyek. Ha akarod, hogy menjen, fizesd a részét!
2013. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
sztem is anyudnak igaza van, egy-kétszer még oké, hiszen mégiscsak a barátnőd, egy mozit nem hiszem, hogy a lánynak kéne fizetni...de azért sokszor hallom, hogy a bnőt elviszik horvátba, v. spanyolba kiscsaj meg semmit se fizet...na ja, aki megengedheti. Sztem mond meg neki, hogy a benzint esetleg ne ő állja, hiszen úgyis bele kell tankolni, de azért a kajáját kifizethetné. Elég ha annyit mondasz, hogy költőpénzt hozz magaddal. Remélhetőleg érti, hogy ebbe kalkulálja bele a jegyet, meg a fagyikát, és a hekket is.
2013. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút igaza van anyukádnak.

A barátnőd szülei is szoktak téged vinni magukkal mindenhová? Az ő szülei is költenek rád ilyen formán annyi pénzt, mint a te szüleid őrá?

Amúgy hány évesek vagytok?

Akárhogy is nézzük, a barátnőd nem a család tagja. Majd akkor lesz az, ha eljegyezted, ki van már tűzve az esküvő és önálló keresettel rendelkezel, hogy álljad az ilyen "kirándulós dolgokat" legalább.

A szüleid veled (és tesóiddal, ha vannak) akarnak lenni. És ha mindent bele akarnak adni, akkor bizony kevés a 4-5 ezer Ft/koponya. Csak gondoljál bele, hogy egy fagyi, egy lángos/hambi, egy üdítő és már ott is vagy kb. 2ezernél, hiszen a Balatonról beszélünk. Ha még mennétek is hajókázni egyet, akkor az 1600 egy órás jegy felnőttnek (14 év alatt 700).

Ha még étterembe is akartok menni, az rengeteg pénz. Ha előétel, főétel és desszert is van, simán lehet a vége 4 ezer/fő, mert ha jó idő van, akkor inni kell.

Ha még egy kicsi kultúrprogram is belefér az időben, akkor a múzeumnak is van belépője. Ha esetleg az autóval leparkoltok vhol és vonattal mentek ide-oda, az is pénzbe kerül.

2013. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ő 17 éves,én 16leszek nem sokára.

Legjobb barátnők,és nem párkapcsolat.

Nos amikor Ők mennek nem hívnak, múltkor gyorsan felhívott mondott 2-3 szót a telefonba,amiből semmit nem értettem, még nekem kellett felhívnom, amikor is az anyukája vette fel,hogy nincsenek otthon.

Rákérdeztem,hogy 'bocsi,de ha te mindenhova jöhetsz,te miért nem hívsz?' erre csak egy felszínes: 'bocsi, majd legközelebb' volt a válasza.

De pl: ha moziba is megyünk, én előtte mondom,hogy 'nem kérek pattogatott kukoricát mert nem szeretem',ő pedig bátran kér,és nem kicsi,vagy közepes 'adag'ot(vagy nem tudom hogy hívják)hanem a nagyból,és colánál is ugyanúgy, és utána az én orrom alá nyomkodja,hogy 'nem kérsz?' kb 100szor mondom el,hogy nem szeretem.

Szóval igen ahhoz képest, még annyira nem is szégyenli,hogy sosem száll be.

Anyu meg persze nem variál azért 600-700 forinton.(pl: popcorn+cola) még akkor sem, ha még saját lányának sem kell kifizetnie azt az összeget,mert ő nem kér.

Csak gondolom rájött Ő is arra,hogy engem sosem hívnak,én sosem kapok egy üdítőn kívül semmit náluk,akkor ez így számára már jó világ.

2013. aug. 16. 15:51
 10/21 anonim ***** válasza:
Na én nem hívnám, pofátlan a kiscsaj!
2013. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!