Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában a normáli...

Ebben a kategóriában a normális, és tényleg fontos kérdésekre miért nem képesek válaszolni? Bezzeg a "jajj azt hiszem megcsal a férjem" arra jön 60 válasz.

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom ezt a kategóriát, mert érdekesnek találom, vannak jó válaszok, hogy kell a családi problémákat megoldani, és ledöbbenek. Azokra, mikor valakinek a szülei gonoszak, önzőek, vagy a testvérei utálják, rokonok szemétkednek, jön 4-5 válasz, hogy mit kellene tennie.

De a "azt hiszem a férjem megcsal!" "Vegyem fel a férjem nevét?" arra jön 50 válasz. Most mégis miért?



2013. aug. 19. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert az első 3 válaszban benne van az, amit én is írtam volna, akkor már csak pontozok, nem írom le még egyszer ugyanazt.

a legtöbb testvérszemétkedés az életkori sajátosság, a "szülők gonoszak"

ebben az esetben is általában a kamaszok kamaszodása miatt érzik így.

van a másik változat, ott szokott sok válasz lenni, amikor a felnőtteknek van gondjuk a szüleikkel, vagy anyósukkal (akik ugyanúgy szülők, csak a párunké)


Ráadásul nekem gyakran nincsen kedvem kifejtő választ adni, ilyenkor esetleg a 2 szavas választ leírom, de a kisregényt nem.

2013. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

"De a "azt hiszem a férjem megcsal!" "Vegyem fel a férjem nevét?" arra jön 50 válasz. Most mégis miért?"


Az ilyen kérdésekre remekül lehet spamalni. Legtöbbször sok értelmi és érzelmi intelligenciát nem igényel egy-egy válasz. A színvonal itt pedig nem éppen túl magas. Így a többség úgy érzi, hogy tud a kérdésre értelmes választ/hozászolást produkálni.


Nyilván egyszerűbb beböfögni, hogy "megcsal a patkány válj el", mint válaszolni egy összetett komoly kérdésre.

2013. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Bár nem tudom, pontosan milyen kérdésekre gondoltál, vannak olyanok, amikre azért nem érkezik sok válasz, mert az átlagember nem ért hozzá. Ilyenek a különböző jogi jellegű kérdések, ki mit örököl, meg mihez van joga, ehhez jó esetben csak az szól hozzá, aki ért is hozzá. Arról viszont minden férjes vagy férjhez menni szándékozó nő tud nyilatkozni, hogy felvette-e e párja nevét.
2013. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Adott család életét, a családtagok természetét senki nem tudja semmilyen tanáccsal megváltoztatni.Családot nem lehet választani. Mindenkinek azzal kell élnie, ahova született.Erre nincs semmi jó tanács.Ráadásul nem is biztos, hogy pl valóban "gonoszak" a szülők. Csak a kérdező szemszögéből van kiírva a helyzet és nincs mellette a másik fél véleménye.
2013. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A GYIK-on ne keress logikát, a válaszadók jó 90%-a olyan egyszerű, hogy azt is csodálom, hogy nem felejtenek el maguktól levegőt venni.


A "megcsal a férjem" típusú kérdéseken ki lehet faszán élni a saját fusztrációját az érzelmileg primitív szerencsétleneknek, mert eszébe jut, hogy a Géza / Gizi őt is megcsalta már.

A komoly kérdésekre meg nem tud a saját életéből értelmes példát feleleveníteni, vagy ha igen nem ismeri a megoldást, így inkább csendben marad és nyomogatja a piros ujjat, mert hát ugye ha meglátok valamit, ami nekem nem tetszik akkor azt kell nyomni, mindegy, hogy értelmes-e vagy sem.

2013. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Én azt vettem észre, hogy arra a kérdésre érkezik sok válasz, ahol a kérdező nem tűnik el. Ha feltesznek neki egy kérdést, akkor válaszol rá. Sok olyan kérdést olvasok, ahol a kérdező nem is válaszol így a válaszolok sem veszik a fáradtságot, hogy belemenjenek a válaszolgatásokba.
2013. aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogd fel úgy, mintha a komoly családi problémás (ahol már tényleg súlyos a helyzet) kérdések bonyolult egyenletek lennének, amihez törni kell az embernek a fejét. A megcsalásos pedig olyan, mint egy butuska női magazin vagy egyszerű divatlap. A legtöbb ember meg sem próbálja megerőltetni magát... Ez a válasz arra is, hogy miért nézik annyian a valóvilágot meg azt az éjjel-nappal Budapestes fekáliát. Mert kikapcsol (bár véleményem szerint csak a minőségi kikapcsolódás igazi kikapcsolódás, de hát ez én vagyok), mert nem kell hozzá agy...

Illetve sokan szeretnek okoskodni, de a többség csak az ilyen kérdéseknél tud, merthogy semmihez sem ért...

2013. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Általában a frigiddé vagy rondává vált nőket csalják meg.
2013. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!