Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyan foghatnám fel lazábban...

Hagyan foghatnám fel lazábban a pénzköltést? Miért adom ki nehezen, és sajnálok luxusdolgokra költeni?

Figyelt kérdés
Középkorú vagyok, soha nem vetett fel a pénz, de amire kellett, mindenre futotta. Hitelem már régen nincs.Csak kezdetben volt nehéz, semmink se volt. Talán ezért szeretem megfogni a kevés pénzt is.Mindenre előre összegyűjtöm ,amire kell, nem adósodom el.Viszont már kissé mániákusan rakom félre mégha 10-20-ezret is, de legyen tartalék.Félre ne értsétek, azért szarrágó, meg zsugori nem vagyok.De sajnálom/főleg magamra/ költeni,mert mindig az van a fejemben , hogy ha beüt a krach,/m.nélküliség, betegség/ legyen mihez nyúlni.Meg a gyerekeimnek is szeretnék valamicskét adni, ne induljanak úgy el az életbe, mint mi...Tudom, hogy a koporsóban már senkinek nincs rá szüksége, nem is vihető át a túlvilágra, annyi sok, nincs is.De azért szeretnék néha könnyelműbb,lazább lenni,ehhez adjatok tanácsot.Ti hogy vagytok ezzel?Csak építő, jóindulatú hozzászólásokat várok,unatkozók, beszólogatók légyszi kíméljenek,köszi.
2009. okt. 31. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

legyenek céljaid

pl összegyüjteni 100ezret,azt félretenni a gyerekeknek...de a következő összegyüjtött 100ezret csak magadra költheted,a következőt megint félretenni (összeg nagyságrendje persze egyénfüggő)

2009. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Én is spórolós vagyok, szerintem ész nélkül elkölteni csak azért, hogy szabaduljak tőle, rosszabb. Inkább adom a gyerekeimnek, mintsem olyan dolgokat vegyek, amire nincs is szükségem valójában. Pl régebben vettem 50.000 Ft-ért egy hordozható DVD-t, aztán használtam eddig ötször. Teljesen felesleges volt, egyszerűen csak ki akartam adni egy kis pénzt. Ma már tudom, hogy felesleges szórni, jobb eltenni. Ha kell valami(és nem csak azért, hogy legyen), akkor megveszem. De az sem zavar, ha sok az el nem költött pénzem. Jó lesz a gyerekeknek.

Jó vagy ahogy vagy.

2009. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, már féltem, hogy nem normális dolog.Mert körülöttem mindenki cak panaszkosik, hogy nincs pénze, holott lehet,hogy többől gazdálkodik, mint én.persze, ha két kézzel szórják, akkor nem is marad... Meg szerintem ez természet-, és egyénfüggő is, hogy ki mennyire takarékos,vagy könnyelmű... csak félek, mert nem szeretnék átesni a ló túloldalára, nem szeretnék fukar, vagy zsugori lenni...Ezért kértem a véleményeteket.
2009. okt. 31. 08:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sajnos en is igy vagyok. Altalaban masra sokkal konnyebben koltok (pl a baratnomre), mint sajat magamra. Most ujabban kitalaltam azt, hogy a fizetesem egy x reszet kotelezoen magamra koltom minden honapban, mert annyira elhanyagoltam magam ilyen szempontol, hogy mar azt sem nagyon vettem meg amire tenyleg szuksegem van (pl ruhakra). Mar 7-8 honapja mind azzal vagyok a kovetkezo fizetesemet csak magamra koltom, de valahogy nekem sem megy.
2009. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
kedves Kérdező! :) Véleményem szerint te egy nagyon jó anyuka leszel/vagy és abban is biztos vagyok, ha már magadra nem, de a gyerekeidre fogsz bővel elegendő pénzt költeni, megadni neki mindent, amire szükségük van és egy jó anyagi hátetret is biztosítasz nekik. Emellett én úgy gondolom, hogy ha valaki ilyen önzetlen és nem csak a pénzben gondolkodik meg hogy mivel vágjon fel, hogy milyen új dologgal lepje meg magát, akkor szerintem az értékrended is a helyén van. Ha más ne, én úgy gondolom, hogy megajándékozhatod magad néha egy-egy szép, új ruhával vagy 1 drágább cipővel vagy akár elmehetsz a pároddal/barátnőiddel egy étterembe ahol még mondjuk nem voltál vagy régóta el szeretnél menni vacsorázni. Ezek alkalmanként nem nagy összegek, de igenis minden ember megérdemli, hogy jutalmazva legyen önmaga által!!! :) :) :)
2009. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ugyanez a helyzet. 20 éves vagyok, és a szüleimmel élek. Az egész család ilyen. Mindenünk megvan, ha valamire tényleg szükségünk van, azt megvesszük, semmit nem nélkülözünk (tv, számítógép, fényképező, házimozi stb), de hülyeségekre vagy múló hóbortokra nem szívesen adunk pénzt. Én a nyárimunka "árából" elélek kb egy évig úgy, hogy több mint a fele még meg is marad, persze könnyű nekem, szüleim kaja és "szállás" terén ellátnak. Én mindig azt láttam, és mindig úgy neveltek, hogy 20 forint is érték, az is pénz. Kisebb koromban engem küldtek le a boltba, a 10-20 Ft-os visszajárót pedig nekem adták, amit mindig összespóroltam. Szüleim amikor tehették külön takarékbetétkönyvbe gyűjtötték nekem és tesómnak a pénzt, ezek most már bankszámlák, amihez szabad hozzáférésünk van, de azóta se költöttem róla egy fillért se, illetve sajnálnám is vackokra elverni azt az összeget, amit ők nehezen megspóroltak nekünk, jól jöhet az bármikor. Ha karácsonykor innen onnan, rokonságtól pénzt kapok, és összejön egy 10 ezres, azonnal rohanok a bankba, és teszem be, nehogy elköltsem apró semmiségekre, mert utána egyszerűen bűntudatom van... Néha elmegyünk egy fürdőbe, mindig van itthon édesség vagy gyümölcs... de nem veszünk csak azért új tv-t vagy számítógépet, mert láttunk egy korszerűbbet, szebbet jobbat... Amíg jó, kit érdekel milyen? Remélem én is lazulok majd kicsit ilyen téren, de azért sokkal jobban nem szeretnék. Úgy szeretném majd az én gyerekeimet is nevelni, hogy tudják, hogy minden egyes fillér pénz, amiért meg kell dolgozni, nem az égből pottyan az ölükbe.
2009. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 20 éves válaszoló,örülök, hogy Te is így gondolkodol!! ( az én fiam szintén annyi,mint te)remélem hogy ő se fogja szórni esztelenül a keresetét,és nem dől be a( P.-es )reklámoknak (se).
2009. okt. 31. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobban állsz a dolgokhoz, mintha szórnád a pénzt. A közép korosztály bizony sokkal "garasoskodóbb", mint a fiatalok nagyrésze (ezt nem rosszindulatúan értem). Próbálj meg talán apró dolgokat venni magadnak, azzal kezd, hogy ne legyen rossz szájízed. :) Anyósom is hasonló, mindenből jó a régi, "elnyűtt" darab, magára sosem költ. Próbáljuk mi is kicsit "lazítani", hogy vegyen ezt-azt azért. Próbáld megtalálni az arany középutat. Maradjon a gyerekeidnek is, magadnak is félretett pénzed a szűkebb napokra, de vegyél egy-két dolgot, ami örömet okoz.
2009. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én mindenki válaszát hasznosnak itéltem, nem értem miért kellett lepontozni a 2. és 4. válaszolót is.....
2009. okt. 31. 23:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!