Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek erre a családi...

Ti elmennétek erre a családi összejövetelre? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Anyòssal, dédivel sògorral egy háztartásban lakunk. Anyòs testvérénél búcsú lesz; de azért telefonált; hogy feltétlenül menjünk mert a jövendőbeli menyének az anyja meg akar ismerni minket.Elférünk az autòba, sògor jöjjön busszal, sògornőmék is itt laknak pàr hàzzal följebb, őket nem hìvta. Van egy kutyàjuk nagyobb fajta és benn màszik a panelba minden felé és cigiznek is benn. Autòval mennénk, de szerintem Peugeot 206-ba hàtul gyereküléssel együtt hàrman nem férünk el. 10-től misére megy anyòs meg dédi, ha akkor lemegyünk üljünk ott egy 10 hònapos babàval aki már egy helybe nem szeret maradni. Màszkàl, mindent a szàjàba vesz.

Ti elmennétek erre a csalàdi összejövetelre vagy nem?


2013. szept. 6. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán érthető. A párod testvérének az anyósa akar megismerni titeket, ezért hívott anyósod? Ha menni akartok, menjetek, ha nem akkor ne. Akárhová viszed a gyereket érik bacik, nem feltétlen tudod ki mit csinál otthon. Összegezvén én nem mennék csak ezért.
2013. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Az autó meg a kutya miatt felesleges szerintem hisztizni, ez inkább kifogás.


A cigi viszont nekem 10 hónapos gyerekkel összeférhetetlen. Esetleg ha meg lehetne oldani, hogy a vendégség idejéig ne bent cigarettázzanak, akkor, de sajnos a falak, bútorok ettől még ontják magukból a cigiszagot, szóval nem szívesen mennék.

2013. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
10 hónapost nem vinnék magammal. Én igenis "hisztizek" a cigi és a kutya miatt is. Alapvetően nem bírom az ilyen környezetet, és a gyerekem, aki mászik, nem viszem ilyen helyre. Ha meg akarnak ismerni, szívesen látjuk őket otthon, vendégségbe.
2013. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én mennék. szerintem fontosak a rokoni szálak. valahogy megoldanám, hogy jó legyen.
2013. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem dohányzik senki és ha dohányoznánk sem lenne bent cigizés, de kutyáink vannak. Kettő is, hosszú szőrűek. Én nem tudom ez a család milyen körülmények között él, de mi kifejezetten figyelünk arra, hogy rend legyen a kutyák után, ha ez két naponta porszívózást jelent, akkor azt. Ha vendégek jönnek, akkor meg aztán depláne, sőt... Igyekszünk olyan környezetet kialakítani, hogyha kisgyerekkel jönnek, hogy ne legyenek feltétlenül összeeresztve, ha nem szeretnék.

Én imádom a kutyáimat, de megértem, hogyha barátok, rokonok, ismeretlen kutyával szemben tartózkodóak.

Attól, hogy benti kutyák még nem kell lehordani mindennek, lehet abszolút normális háztartás.

Na ezt leszámítva nektek kell tudni, hogy szeretnétek-e menni vagy sem. Túlélni túl fogjátok, semmi kétség.

Egyébként egyéni tapasztalat, hogy gyerekülés mellett két ember simán elfér. 3 már aligha.

Miért kéne egy helyben ülnötök? Ott nem mászkálhattok? Nem fedezhetitek fel a világot? Nem mehettek el sétálni, amíg a többiek miséznek?

Te a gyereked mellett vagy, tudsz rá aznap extrán figyelni, hogy ne vegyen mindent a szájába. Szerintem ez is megoldható.

2013. szept. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1. Anyòsomnak a testvére hìvott, hogy az ő menyének valò anyja aka ismerkedni. Tavaly is ugyanez volt, csak akkor el sem jött.


Köszönöm a vàlaszokat. Nem vagyok kutyaellenes, apukàmnak is van otthon, de kertes hàz van és csak kinnt van. Itt is van kutya, szintén kinnt. Én nem szeretem ha nagy kutya panel lakàsba mindenfelé màszik -konyha, szoba- fel a konyhapultra, hiàba voltam màr ott többször meg a pàrom is, àllandòan ugat, morog. Ha puszit adunk gazdàinak akkor egyből tàmadàsba lendül.

Ha el is megyünk max 1 òràra, mert kutyàval nem vagyok hajlandò a gyerekemet egy légtérbe màszatni, sem cigifüstbe hagyni. A takarìtàsukròl annyit, h egy ruhàt is cigifüst szagúan hozott el, hiàba cìmke benne volt, eredetileg boltba biztos nem ìgy àrultàk.


Sajnos baktérium miatt amit àllat is terjeszthet, pontosan nem derült ki hogy mitől voltunk màr 1 hetet 5 hònaposan fertőző osztàlyon. Csak még egyszer idegen hely-kutya miatt nem szeretnék még egyszer bekerülni.

Mindenkinek megértem az àllàspontjàt aki csalàdcentrikus az menne a kutya-kosz ellenére is. Ha külön laknànk akkor ugyanúgy nem lettünk volna hìvva mint a sògornőmék. Àltalàban úgy van h közelre sògornőmékhez szivesen megyek, de azt gondolom, hogy anyòs testvérének a menyjelöltjének az anyjàhoz nem sok közöm van. Ha lenne esküvő vagy eljegyzés ott bemutatkoznànk és kész. Ide is csak anyòs testvére jön 2-3 hetente 1-2 òràra az anyjukhoz, a fia meg a menyjelölt még kevesebbszer. Kb 1 éve vannak együtt, de még 3 mondatnàl többet nem beszéltem vele, mert a pàrjàval eltünnek 5 percen belül.


Köszönöm a vàlaszokat, addig még alszok rá egyet! :)

2013. szept. 7. 08:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj... Ha ennyi a kifogás, akkor inkább ne menjetek el, úgysem fogjátok jól érezni magatokat. Szerintem értelmes normális családban meg lehet beszélni azt a kutya gazdáival, hogy ne legyenek összeengedve a kutyák a gyerekkel, nálunk is így szokott lenni, ha unokatesómék jönnek vendégségbe. Igen, ahol mászkálnak a kutyák, alapos takarítás és fésülködés után sem tudom garantálni, hogy nem lesz egy-két szőrszál itt-ott, de ahova nem mennek és tudom hogy gyerekek jönnek, azt úgy is szoktam feltakarítani, hogyha a gyerekek a nyálukon csúsznak is a parkettán, abból se legyen semmi baj, ne szedjenek össze semmit. Ennek köszönhetjük azt hiszem, hogy a családunk azon része is szívesen jár hozzánk, akik amúgy nem túl kutyabarátok.

Ha szerinted náluk nem számíthatsz semmi együttérzésre, a gyerekedet pedig félted abban a környezetben, akkor inkább ne menjetek el.

2013. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!