Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tehetünk ez ellen...

Szerintetek tehetünk ez ellen valamit? Apám nem akar lépni.

Figyelt kérdés

Apukám nagyon jól keres, ezért jómódban élünk. Viszont apukám minden rokonán szeretne segíteni, ami nem is lenne baj, DE... Az van, hogy a vendégházban lakik a félőrült mamám, akitől mindig falra mászunk. Az unokatestvéreim is barátnőstül (az egyik barátnő egy érdekes alak), folyton idehordják a haverjaikat bulizni. A költségekbe nem adnak bele, semmi, ami nem is baj, csak közben meg folyton randalíroznak és belefolynak a szűk családom életébe. A mama meg kompletten megőrült, és rettegésben élünk, mit művel legközelebb.

Az egyik vidéki ingatlanban pedig az alkoholista nagybátyáim laknak, akik utálják apukámat, rágalmakat és pletykákat terjesztenek róla, rongálják a házat, stb, de apa nem akarja őket kidobni.

Kb mi vagyunk az ingyenhotel, de ezért semmi köszönet nincs... Sőt, még mi alkalmazkodjunk hozzájuk, akik úgymond "kegyelemkenyéren" élnek. Mit tehetünk, hogy apám kidobja ezekeket a rokonokat végre? Egyre több a feszültség miattuk. Nincs is privát életünk, mert minden rokon árgis szemmel figyeli, mi történik velünk, plusz még galibát is okoznak, szörnyű.



2013. szept. 8. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáltad ezt már elmondani apádnak? Anyádnak mi erről a véleménye? Vagy ő nem számít? Mert őt nem említed. Beszélj erről apáddal. Legyél határozott. A nagyszülőt nem tehetitek ki, de a rokonokat igen, akik jönnének. Egyszerűen zárd be a kaput, ha jönnének mond azt, hogy most nem alkalmas...
2013. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az van, hogy anya, a tesóim meg én folyton mondjuk apának, hogy csináljon valamit, mire ő meg "jó, majd beszélek, stb", de aztán nem csinál semmit. A nagymamámat kéne a legjobban eltávolítani itthonról, ne tudjátok meg miket nem csinál, már fölajánlottam neki a saját lakásom egy időre, de az se jó...
2013. szept. 8. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha apukád nem akar konfrontálódni, akkor anyukádnak, vagy ha elég nagy vagy, és mered vállalni, akkor neked kéne eljárnod a nevében. Utálni fognak titeket érte, de ha apukátok mellétek áll, és azt mondja, hogy egyetért, akkor működni fog a dolog. A nagymamát meg intézetbe kell küldeni, vagy legalább kivizsgálásra a pszichiátriára, és reménykedni, hogy benntartják. Tudom, mondani könnyű, de én nem tudok jobb megoldást.
2013. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!